Licensed to WSY Swimming           HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 12/9/2013 12:32 PM
                  Jeremy Naylor Invitational 2013 - 12/8/2013                  
                      Jeremy Naylor Memorial Invitational                      
                 hosted by YMCA of Northern York  [6L/25Yard]                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Mixed 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wsy Swimming-MA  'A'                              1:22.88    1:22.54        
     1) Hoover, Jacob L M8              2) So, Alicia G W7                
     3) Yoon, Sondo M8                  4) Pentz, Savannah T W8           
                  50.91     1:22.54 (31.63)                                        
  2 Wsy Swimming-MA  'B'                              1:26.08    1:26.74        
     1) Taylor, Jamie M6                2) Barone, Kamryn R W8            
     3) Taylor, Payton B M8             4) Maggio, Brea B W8              
                  46.95     1:26.74 (39.79)                                        
 
Event 2  Mixed 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wsy Swimming-MA  'C'                              2:52.51    2:38.77        
     1) Edwards, Audrey A W10           2) Burton, Apple W9               
     3) Lee, Ryan M9                    4) Engle, Pete J M9               
                  36.61     1:21.70 (45.09)     2:03.62 (41.92)     2:38.77 (35.15)
  2 Wsy Swimming-MA  'A'                              2:39.01    2:39.77        
     1) Fickett, Makennah J W9          2) So, Ian J M10                  
     3) Engle, Allie E W9               4) Boyce, Ryan A M10              
                  42.29     1:25.10 (42.81)     2:08.82 (43.72)     2:39.77 (30.95)
  3 Wsy Swimming-MA  'B'                              3:04.81    3:01.10        
     1) Chavey, Andrew G M10            2) Weaver, Audrey H W9            
     3) Stuckey, Gavin C M10            4) Anderson, Karah R W10          
                  45.17     1:33.67 (48.50)     2:21.65 (47.98)     3:01.10 (39.45)
 
Event 3  Mixed 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wsy Swimming-MA  'A'                              2:08.16    2:05.76        
     1) Luft, Kate M W12                2) Andrews, Nicole C W12          
     3) Spencer, Noah B M12             4) Chavey, Zachary L M12          
                  28.17     1:03.02 (34.85)     1:35.28 (32.26)     2:05.76 (30.48)
 
Event 4  Mixed 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wsy Swimming-MA  'A'                              1:59.65    1:58.20        
     1) MacDougall, Larissa M W14       2) Webber, Billy T M14            
     3) Sekerak, Cassie R W14           4) Dengler, Jack T M14            
                  30.52     1:01.49 (30.97)     1:33.33 (31.84)     1:58.20 (24.87)
  2 Wsy Swimming-MA  'B'                              2:22.75    2:17.28        
     1) Archuleta, TJ S M14             2) Maher, Shannan N W13           
     3) Catalano, Nicholas R M13        4) Scalese, Charlotte M W13       
                  41.92     1:07.77 (25.85)     1:48.14 (40.37)     2:17.28 (29.14)
 
Event 5  Mixed 15-16 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wsy Swimming-MA  'A'                              1:49.50    1:51.30        
     1) Jenkins, Emily E W16            2) Carroll, Bryce W M16           
     3) Handley, Keenan L M16           4)                                
                  30.78     1:04.70 (33.92)     1:35.26 (30.56)     1:51.30 (16.04)
  2 Wsy Swimming-MA  'B'                              1:55.21    1:53.59        
     1) Wheat, Peter J M16              2) Spencer, Ethan T M15           
     3) Weeden, Caitlynn R W15          4) Lodovici, Gabby J W15          
                  27.20       58.78 (31.58)     1:28.38 (29.60)     1:53.59 (25.21)
 
Event 6  Men 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stupka, Justin             8 Acws Swimming-MA       16.19      15.61        
  2 Taylor, Payton B           8 WSY-MA                 16.38      16.11        
  3 Yoon, Sondo                8 WSY-MA                 18.01      18.17        
  4 Hoover, Jacob L            8 WSY-MA                 19.13      19.31        
  5 Arnold, Dawson             8 EAC-MA                 19.51      19.57        
  6 Maggio, Breydon A          8 WSY-MA                 23.81      20.17        
  7 Fink, Dalton               7 EAC-MA                 21.56      20.86        
  8 Groh, Bode I               6 Collegiate-MA          25.65      21.15        
  9 Engle, Connor P            7 WSY-MA                 24.29      22.07        
 10 Merrifield, Nicholas       8 WSC                    19.99      22.12        
 11 Taylor, Jamie              6 WSY-MA                 21.61      22.13        
 12 Garber, Bryce              7 EAC-MA                    NT      22.37        
 13 Dougherty, Billy           8 EAC-MA                    NT      26.45        
 14 Easteadt, Nate             7 EAC-MA                 29.50      29.23        
 15 Douglass, Brody G          6 WSY-MA                    NT      37.03        
 16 Epoca, Jacob C             5 Collegiate-MA          48.64    1:11.96        
 
Event 7  Women 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 So, Alicia G               7 WSY-MA                 15.83      16.41        
  2 Shaffer, Brynn M           8 Collegiate-MA          18.03      17.16        
  3 Miller, Katelyn G          8 Collegiate-MA          19.76      18.31        
  4 Conway, Morgan             7 EAC-MA                 17.57      18.66        
  5 Steffie, Caitlin           8 EAC-MA                 19.04      18.87        
  6 Anthony, Elizabeth J       8 WSY-MA                 19.42      19.43        
  7 Maggio, Brea B             8 WSY-MA                 21.11      20.41        
  8 Rothermel, Tatum           8 NDCY-MA                26.49      21.26        
  9 Thrush, Hannah M           7 Collegiate-MA          20.98      21.70        
 10 Leibfried, Haley           7 EAC-MA                 23.22      22.45        
 10 Eckert, Charli E           8 WSY-MA                 29.85      22.45        
 12 Fink, Alison               7 EAC-MA                 22.84      23.78        
 13 Kielty, Alice M            7 WSY-MA                 25.62      25.59        
 14 Maggio, Rylee R            6 WSY-MA                 29.60      26.90        
 15 Fickett, Emma R            6 WSY-MA                 27.08      27.51        
 16 Watson, Corrine            7 EAC-MA                 30.04      28.06        
 17 Updegrave, Delaney M       6 Collegiate-MA             NT      28.12        
 18 Walsh, Aivleen E           6 YY-MA                  29.11      29.67        
 19 Watson, Sophia             7 EAC-MA                 29.81      30.06        
 20 Miller, Emily G            6 Collegiate-MA          31.57      31.23        
 21 Ziegler, Alyssa            7 EAC-MA                    NT      31.55        
 22 Sober, Morgan T            6 WSY-MA                 32.39      32.21        
 23 Shaffer, Kenzie F          4 Collegiate-MA          36.35      36.81        
 24 Dougherty, Hailey          6 EAC-MA                    NT      37.63        
 
Event 8  Men 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDermott, Will J         10 YY-MA                  29.68      30.46        
  2 Leibfried, Grant          10 EAC-MA                 33.88      33.69        
  3 Lee, Ryan                  9 WSY-MA                 35.17      34.28        
  4 Haskins, John A            9 Collegiate-MA          42.61      34.48        
  5 Engle, Pete J              9 WSY-MA                 35.36      35.93        
  6 Stuckey, Gavin C          10 WSY-MA                    NT      36.28        
  7 Driscoll, Moseley E        9 YY-MA                  39.88      36.71        
  8 Keener, Drew               9 EAC-MA                 38.63      38.26        
  9 Chavey, Andrew G          10 WSY-MA                 41.37      38.87        
 10 Walsh, Shea               10 YY-MA                  43.16      38.97        
 11 Kothe, Ryan G              9 Collegiate-MA          37.23      39.28        
 12 Louie, Jared               9 EAC-MA                 38.36      40.27        
 13 Ventura, Timmy J           9 YY-MA                  43.70      40.37        
 14 Davis, Reid H             10 YY-MA                  44.46      42.94        
 15 Rudy, Jake                 9 EAC-MA                 45.99      45.01        
 16 Quan, Jacob                9 YY-MA                     NT      52.39        
 17 Trout, Carter M            9 YY-MA                  50.12      53.73        
 18 Easteadt, Drew            10 EAC-MA               1:04.94      55.13        
 19 Apeti, Peter               9 Collegiate-MA          51.52      55.70        
 
Event 9  Women 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Neill, Claire R         10 EAC-MA                 33.68      31.51        
  2 Staretz, Presley E         9 WSY-MA                 33.13      33.12        
  3 Hilty, Alexa K             9 YY-MA                  34.98      34.78        
  4 Fickett, Makennah J        9 WSY-MA                 35.38      35.04        
  4 Pentz, Savannah T          8 WSY-MA                 35.47      35.04        
  6 Edwards, Audrey A         10 WSY-MA                 34.84      35.87        
  7 Laux, Laura V             10 YY-MA                  35.42      35.91        
  8 Speed, Deanna L            9 YY-MA                  36.71      36.01        
  9 Engle, Allie E             9 WSY-MA                 39.44      37.46        
 10 Updegrave, Sydney L       10 Collegiate-MA          42.37      37.90        
 11 Rice, Marah F              8 WSY-MA                 39.27      38.16        
 12 Collins, Abigail B         9 WSY-MA                 36.82      40.60        
 13 Custer, Kelsey E          10 YY-MA                  42.60      40.69        
 14 Anderson, Karah R         10 WSY-MA                 40.94      42.07        
 15 Kinneman, Carsyn D         9 WSY-MA                 45.03      44.44        
 16 Wohlbown, Maria           10 EAC-MA                    NT      45.10        
 17 Gilbert, Leyla            10 NDCY-MA                58.86      47.51        
 18 Kielty, Alice M            7 WSY-MA                 57.37    1:00.26        
 19 Butterfield, Rebecca A     9 WSY-MA               1:21.66    1:25.22        
 
Event 10  Men 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chavey, Zachary L         12 WSY-MA                 31.25      30.92        
  2 Kint, Colby J             11 YY-MA                  31.72      32.82        
  3 Ellis, Cole               11 SMSC-MA                33.09      33.04        
  4 Foery, Luke K             12 YY-MA                  35.04      33.70        
  5 Clarke, Ben W             11 WSY-MA                 34.60      34.49        
  6 Keener, Ben               12 EAC-MA                 34.88      34.74        
  7 Russell, Tanner B         12 YY-MA                  34.50      34.95        
  8 Quan, Robert              11 YY-MA                  37.47      35.98        
  9 Arnold, Donovan           11 EAC-MA                 38.38      36.53        
 10 Davis, Blake K            12 YY-MA                  43.40      41.80        
 11 Brown, Lorren R           12 Collegiate-MA          43.55      46.03        
 12 Henry, Ethan              12 EAC-MA                    NT      49.84        
 13 Steffie, Colin            12 EAC-MA               1:27.25    1:14.52        
 
Event 11  Women 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seiders, Shannon          12 NDCY-MA                34.82      16.49        
  2 Luft, Kate M              12 WSY-MA                 25.59      26.59        
  3 Merrifield, Morgan        12 WSC                    26.73      27.18        
  4 Plempel, Jordan M         11 Collegiate-MA          28.53      28.15        
  5 Stupka, Sydney            11 Acws Swimming-MA       31.19      29.46        
  6 Stahl, Nyah E             11 YY-MA                  29.31      29.80        
  7 Miller, Natalie           12 NDCY-MA                31.09      30.36        
  8 Bubb, Madeline            11 SMSC-MA                30.44      30.61        
  9 Yoon, Dahna               12 WSY-MA                 31.32      30.78        
 10 Sayyed, Nia S             11 YY-MA                  32.65      31.22        
 11 Kofalt, Lauren            12 NDCY-MA                31.25      31.53        
 12 Richards, Kristy R        11 WSY-MA                 33.95      32.90        
 13 Engle, Meredith S         11 WSY-MA                 33.94      33.36        
 14 Walsh, Keely M            11 YY-MA                  37.19      33.95        
 15 Rodgers, Allison N        12 YY-MA                     NT      33.96        
 16 Lawton, Hannah M          12 YY-MA                  34.57      34.35        
 17 Oxendine, Marissa         12 YY-MA                  41.15      35.32        
 18 Grice, Kateri A           11 WSY-MA                 41.35      36.67        
 19 Bonin, Abby L             11 WSY-MA                 37.54      37.09        
 20 Shughrue, Tess J          12 YY-MA                     NT      38.81        
 21 Brubaker, Colleen L       11 WSY-MA                    NT      44.98        
 
Event 12  Men 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Webber, Billy T           14 WSY-MA                 24.74      25.36        
  2 Dengler, Jack T           14 WSY-MA                 25.98      25.61        
  3 Shultz, Adam M            14 EAC-MA                 25.92      25.62        
  4 Chen, Matthew             14 YY-MA                  26.59      26.75        
  5 Montisano, Marcus W       13 Collegiate-MA          26.89      27.01        
  6 Spahr, Riley R            13 WSY-MA                 27.27      27.20        
  7 Maxwell, Brandon D        13 WSY-MA                 27.99      27.30        
  8 Elliott, Grae             13 YY-MA                  28.06      28.04        
  9 Fissel, Orval M           13 YY-MA                  28.53      28.27        
 10 Ventura, Justin M         14 YY-MA                  29.72      28.61        
 11 Zak, John E               13 WSY-MA                 28.78      29.02        
 12 Key, Jonah M              13 Collegiate-MA          28.12      29.22        
 13 Archuleta, TJ S           14 WSY-MA                 30.14      29.71        
 14 Anderson, Ellis J         13 YY-MA                  31.88      31.14        
 15 Ventura, Stephen P        13 YY-MA                  34.11      33.31        
 16 Catalano, Nicholas R      13 WSY-MA                 35.57      33.55        
 17 VanCoillie, Adian P       13 YY-MA                  47.90      42.31        
 
Event 13  Women 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sekerak, Cassie R         14 WSY-MA                 25.52      26.63        
  2 Rankin, Carlee M          13 Collegiate-MA          26.75      27.02        
  3 Maher, Shannan N          13 WSY-MA                 27.82      28.08        
  4 Hufnagle, Jenna M         14 YY-MA                  28.20      28.41        
  5 Dorsey, Grace E           14 YY-MA                  28.28      28.72        
  6 Scalese, Charlotte M      13 WSY-MA                 29.55      29.20        
  7 Kearns, Emily M           13 WSY-MA                 30.38      29.57        
  8 Kraskewicz, Erin          13 EAC-MA                    NT      30.52        
  9 Miller, Emily             13 NDCY-MA                31.01      31.46        
 10 Kaliszak, Erin S          13 YY-MA                  31.81      32.73        
 11 Louie, Emily              13 EAC-MA                 34.56      34.67        
 12 Stevenson, Ellie          13 YY-MA                     NT      36.54        
 
Event 14  Men 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Banks, Wendell V          16 Collegiate-MA          23.82      24.51        
  2 Handley, Keenan L         16 WSY-MA                 24.32      24.57        
  3 Handley, Liam J           17 WSY-MA                 24.31      24.61        
  4 Carroll, Bryce W          16 WSY-MA                 24.22      24.77        
  5 Spencer, Ethan T          15 WSY-MA                 26.91      26.86        
  6 Kraskewicz, Drew          16 EAC-MA                    NT      27.11        
 
Event 15  Women 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weeden, Caitlynn R        15 WSY-MA                 25.79      26.59        
  2 Jenkins, Emily E          16 WSY-MA                 26.60      27.30        
  3 Kappenhagen, Ava I        15 Collegiate-MA          28.81      28.60        
  4 Alexander, Taylor M       15 WSY-MA                 28.32      29.05        
  5 Kothe, Janelle M          15 Collegiate-MA          29.60      30.26        
  6 Seiders, Kelsey           15 NDCY-MA                31.30      31.06        
 
Event 16  Men 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yoon, Sondo                8 WSY-MA                 23.60      23.87        
  2 Hoover, Jacob L            8 WSY-MA                 26.17      26.34        
  3 Maggio, Breydon A          8 WSY-MA                    NT      29.13        
  4 Merrifield, Nicholas       8 WSC                    32.80      33.14        
 -- Douglass, Brody G          6 WSY-MA                    NT         DQ        
 -- Groh, Bode I               6 Collegiate-MA             NT         DQ        
 -- Engle, Connor P            7 WSY-MA                 37.59         DQ        
 -- Arnold, Dawson             8 EAC-MA                 27.08         DQ        
 -- Stupka, Justin             8 Acws Swimming-MA       23.96         DQ        
 -- Taylor, Jamie              6 WSY-MA                 42.18         DQ        
 -- Garber, Bryce              7 EAC-MA                    NT         DQ        
 
Event 17  Women 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barone, Kamryn R           8 WSY-MA                 20.33      20.12        
  2 So, Alicia G               7 WSY-MA                 22.56      22.61        
  3 Shaffer, Brynn M           8 Collegiate-MA          23.87      23.64        
  4 Ellis, Peyton              8 SMSC-MA                22.85      23.82        
  5 Rothermel, Tatum           8 NDCY-MA                30.75      24.79        
  6 Anthony, Elizabeth J       8 WSY-MA                 24.34      24.97        
  7 Conway, Morgan             7 EAC-MA                 24.29      26.70        
  8 Eckert, Charli E           8 WSY-MA                 32.42      31.23        
  9 Steffie, Caitlin           8 EAC-MA                 31.00      32.87        
 10 Fink, Alison               7 EAC-MA                 33.08      34.73        
 11 Thrush, Hannah M           7 Collegiate-MA             NT      38.30        
 12 Updegrave, Delaney M       6 Collegiate-MA             NT      59.00        
 -- Shaffer, Kenzie F          4 Collegiate-MA             NT         DQ        
 -- Fickett, Emma R            6 WSY-MA                    NT         DQ        
 -- Watson, Sophia             7 EAC-MA                    NT         DQ        
 -- Miller, Emily G            6 Collegiate-MA          51.43         DQ        
 
Event 18  Men 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDermott, Will J         10 YY-MA                  44.67      42.59        
  2 So, Ian J                 10 WSY-MA                 43.00      42.69        
  3 Stoner, Sam R              9 YY-MA                  44.43      43.70        
  4 Leibfried, Grant          10 EAC-MA                 49.65      45.74        
  5 Wang, Ethan F              9 YY-MA                  45.41      45.77        
  6 Lee, Ryan                  9 WSY-MA                 45.28      46.30        
  7 Gleba, Alex H             10 YY-MA                  49.09      47.54        
  8 Haskins, John A            9 Collegiate-MA             NT      49.10        
  9 Kothe, Ryan G              9 Collegiate-MA          45.28      49.12        
 10 Driscoll, Moseley E        9 YY-MA                  54.90      51.50        
 11 Ventura, Timmy J           9 YY-MA                  52.33      51.80        
 12 Davis, Reid H             10 YY-MA                  49.37      55.32        
 13 Keener, Drew               9 EAC-MA                    NT      56.73        
 14 Chavey, Andrew G          10 WSY-MA                    NT      57.92        
 15 Trout, Carter M            9 YY-MA                  56.83      59.27        
 16 Quan, Jacob                9 YY-MA                     NT    1:01.62        
 17 Rudy, Jake                 9 EAC-MA               1:04.53    1:02.84        
 18 Easteadt, Drew            10 EAC-MA                    NT    1:37.76        
 
Event 19  Women 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kapp, Christine O          9 YY-MA                  43.37      43.69        
  2 Elder, Kate G              9 YY-MA                  45.82      44.99        
  3 Pentz, Savannah T          8 WSY-MA                 47.80      47.43        
  4 Edwards, Audrey A         10 WSY-MA                 47.87      47.46        
  5 Hilty, Alexa K             9 YY-MA                  48.74      48.71        
  6 Fickett, Makennah J        9 WSY-MA                 51.79      49.34        
  7 Weaver, Audrey H           9 WSY-MA                 51.42      49.81        
  8 Engle, Allie E             9 WSY-MA                 51.96      50.39        
  9 Collins, Abigail B         9 WSY-MA                 49.07      52.50        
 10 Sober, Lauren J            9 WSY-MA               1:05.14      54.50        
 11 Kinneman, Carsyn D         9 WSY-MA                 56.85      54.55        
 12 Updegrave, Sydney L       10 Collegiate-MA             NT      56.10        
 13 Custer, Kelsey E          10 YY-MA                1:05.16    1:00.85        
 14 Gilbert, Leyla            10 NDCY-MA              1:19.12    1:04.00        
 15 Wohlbown, Maria           10 EAC-MA                    NT    1:09.60        
 -- Butterfield, Rebecca A     9 WSY-MA                    NT         DQ        
 -- Watson, Madison            9 EAC-MA               1:02.83         DQ        
 -- Fannin, Jessica A         10 YY-MA                     NT         DQ        
 
Event 20  Men 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chavey, Zachary L         12 WSY-MA                 41.83      42.68        
  2 Ellis, Cole               11 SMSC-MA                43.35      43.69        
  3 Foery, Luke K             12 YY-MA                  45.60      44.77        
  4 Keener, Ben               12 EAC-MA                 47.21      47.29        
  5 Arnold, Donovan           11 EAC-MA                 49.87      47.51        
  6 Russell, Tanner B         12 YY-MA                  48.14      49.65        
  7 Davis, Blake K            12 YY-MA                  55.33      54.12        
  8 Henry, Ethan              12 EAC-MA                    NT      57.20        
 -- Quan, Robert              11 YY-MA                  52.99         DQ        
 
Event 21  Women 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andrews, Nicole C         12 WSY-MA                 34.57      35.58        
  2 Fink, Alexis M            11 EAC-MA                 38.33      38.91        
  3 Yoon, Dahna               12 WSY-MA                 39.80      39.59        
  4 Lee, Nicole A             12 WSY-MA                 41.71      39.88        
  5 Alexander, Abby M         11 WSY-MA                 41.47      41.25        
  6 Stupka, Sydney            11 Acws Swimming-MA       42.00      42.26        
  7 Dehoff, Jena L            11 WSY-MA                 42.03      43.10        
  8 Richards, Kristy R        11 WSY-MA                 45.62      44.02        
  9 Hoffman, Jessica          11 NDCY-MA                49.99      44.42        
 10 Engle, Meredith S         11 WSY-MA                 46.49      44.53        
 11 Rodgers, Allison N        12 YY-MA                     NT      45.69        
 12 Shughrue, Tess J          12 YY-MA                     NT      46.80        
 13 Kofalt, Lauren            12 NDCY-MA                54.99      47.05        
 14 Oxendine, Marissa         12 YY-MA                     NT      48.29        
 15 Bonin, Abby L             11 WSY-MA                 47.17      48.64        
 16 Grice, Kateri A           11 WSY-MA                 50.13      51.01        
 17 Aucker, Kylee             11 NDCY-MA                   NT      51.65        
 18 Davidson, Madison R       11 WSY-MA               1:00.25      58.53        
 
Event 22  Men 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Webber, Billy T           14 WSY-MA               1:09.00    1:11.05        
                  33.81     1:11.05 (37.24)                                        
  2 Ferg, Andrew S            14 YY-MA                1:14.67    1:13.17        
                  34.73     1:13.17 (38.44)                                        
  3 Montisano, Marcus W       13 Collegiate-MA        1:15.79    1:15.00        
                  34.52     1:15.00 (40.48)                                        
  4 Cogan, Bayly J            13 YY-MA                1:23.13    1:22.72        
                  38.96     1:22.72 (43.76)                                        
  5 Elliott, Grae             13 YY-MA                1:27.38    1:30.30        
                  42.63     1:30.30 (47.67)                                        
  6 Ventura, Stephen P        13 YY-MA                1:36.28    1:36.90        
                  46.06     1:36.90 (50.84)                                        
  7 VanCoillie, Adian P       13 YY-MA                     NT    2:08.07        
 
Event 23  Women 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maher, Shannan N          13 WSY-MA               1:15.45    1:15.32        
                  35.13     1:15.32 (40.19)                                        
  2 Stoner, Maddi R           14 YY-MA                1:17.19    1:16.73        
                  36.35     1:16.73 (40.38)                                        
  3 Hufnagle, Jenna M         14 YY-MA                1:19.85    1:18.87        
                  38.09     1:18.87 (40.78)                                        
  4 Martin, Kylie R           13 YY-MA                1:19.28    1:20.39        
                  37.95     1:20.39 (42.44)                                        
  5 Miller, Emily             13 NDCY-MA              1:22.25    1:22.67        
                  38.45     1:22.67 (44.22)                                        
  6 Kearns, Emily M           13 WSY-MA               1:23.45    1:24.47        
                  39.71     1:24.47 (44.76)                                        
  7 Stevenson, Ellie          13 YY-MA                     NT    1:25.81        
                  40.85     1:25.81 (44.96)                                        
  7 Kraskewicz, Erin          13 EAC-MA               1:27.44    1:25.81        
                  40.85     1:25.81 (44.96)                                        
  9 Boyce, Katelyn M          12 WSY-MA               1:27.67    1:26.11        
                  40.76     1:26.11 (45.35)                                        
 
Event 24  Men 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jenkins, Jacob L          18 WSY-MA               1:03.62    1:06.70        
                  31.65     1:06.70 (35.05)                                        
  2 Spencer, Ethan T          15 WSY-MA               1:13.84    1:10.58        
                  32.69     1:10.58 (37.89)                                        
  3 Carroll, Bryce W          16 WSY-MA               1:08.29    1:10.60        
                  33.40     1:10.60 (37.20)                                        
  4 Handley, Keenan L         16 WSY-MA               1:17.30    1:17.41        
                  36.39     1:17.41 (41.02)                                        
 
Event 25  Women 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weeden, Caitlynn R        15 WSY-MA               1:19.56    1:20.40        
                  37.95     1:20.40 (42.45)                                        
  2 Wertz, Hannah R           18 YY-MA                     NT    1:24.60        
                  40.58     1:24.60 (44.02)                                        
  3 Kothe, Janelle M          15 Collegiate-MA        1:29.17    1:25.50        
                  40.22     1:25.50 (45.28)                                        
  4 Alexander, Taylor M       15 WSY-MA               1:21.29    1:26.03        
                  42.19     1:26.03 (43.84)                                        
  5 Seiders, Kelsey           15 NDCY-MA              1:28.48    1:27.93        
                  41.37     1:27.93 (46.56)                                        
  6 Kappenhagen, Ava I        15 Collegiate-MA        1:27.96    1:28.52        
                  41.92     1:28.52 (46.60)                                        
 
Event 26  Men 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stupka, Justin             8 Acws Swimming-MA       20.62      20.97        
  2 Taylor, Payton B           8 WSY-MA                 22.04      21.79        
  3 Yoon, Sondo                8 WSY-MA                 21.29      21.94        
  4 Hoover, Jacob L            8 WSY-MA                 23.34      24.22        
  5 Garber, Bryce              7 EAC-MA                    NT      25.02        
  6 Taylor, Jamie              6 WSY-MA                 25.25      27.59        
  7 Maggio, Breydon A          8 WSY-MA                 30.56      29.43        
  8 Groh, Bode I               6 Collegiate-MA          35.87      29.45        
  9 Fink, Dalton               7 EAC-MA                 28.06      29.58        
 10 Dougherty, Billy           8 EAC-MA                    NT      32.38        
 11 Easteadt, Nate             7 EAC-MA                    NT      33.32        
 12 Douglass, Brody G          6 WSY-MA                    NT      39.91        
 13 Epoca, Jacob C             5 Collegiate-MA        1:40.77    1:02.86        
                  44.41     1:01.57 (17.16)      1:02.86 (1.29)                    
 
Event 27  Women 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barone, Kamryn R           8 WSY-MA                 19.71      20.29        
  2 Anthony, Elizabeth J       8 WSY-MA                 19.76      20.90        
  3 Shaffer, Brynn M           8 Collegiate-MA          20.40      21.14        
  4 Maggio, Brea B             8 WSY-MA                 25.28      23.08        
  5 Leibfried, Haley           7 EAC-MA                 25.48      26.21        
  6 Thrush, Hannah M           7 Collegiate-MA          27.64      26.69        
  7 Eckert, Charli E           8 WSY-MA                 30.58      28.61        
  8 Maggio, Rylee R            6 WSY-MA                 29.27      29.11        
  9 Kielty, Alice M            7 WSY-MA                 25.88      29.39        
 10 Fink, Alison               7 EAC-MA                 24.86      29.93        
 11 Watson, Sophia             7 EAC-MA                 31.69      31.23        
 12 Sober, Morgan T            6 WSY-MA                 34.67      31.92        
 13 Walsh, Aivleen E           6 YY-MA                  31.00      32.23        
 14 Watson, Corrine            7 EAC-MA                 36.82      35.80        
 15 Dougherty, Hailey          6 EAC-MA                    NT      36.24        
 16 Miller, Emily G            6 Collegiate-MA          43.07      38.06        
 17 Ziegler, Alyssa            7 EAC-MA                    NT      42.82        
 18 Shaffer, Kenzie F          4 Collegiate-MA          38.44      44.32        
 -- Fickett, Emma R            6 WSY-MA                 30.78         DQ        
 
Event 28  Men 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 So, Ian J                 10 WSY-MA                 39.77      38.87        
  2 Gleba, Alex H             10 YY-MA                  39.86      41.29        
  3 Stuckey, Gavin C          10 WSY-MA                    NT      42.10        
  4 Driscoll, Moseley E        9 YY-MA                  44.41      43.02        
  5 Engle, Pete J              9 WSY-MA                 44.71      46.93        
  6 Chavey, Andrew G          10 WSY-MA                 46.45      48.70        
  7 Louie, Jared               9 EAC-MA                 49.91      48.98        
  8 Apeti, Peter               9 Collegiate-MA          52.62      53.52        
  9 Rudy, Jake                 9 EAC-MA                    NT      58.23        
 10 Quan, Jacob                9 YY-MA                     NT      59.44        
 11 Trout, Carter M            9 YY-MA                  55.46    1:03.35        
 12 Easteadt, Drew            10 EAC-MA               1:30.28    1:23.69        
 -- Kothe, Ryan G              9 Collegiate-MA          46.05         DQ        
 
Event 29  Women 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harnish, Meaghan K         9 YY-MA                  37.24      37.07        
  2 Elder, Kate G              9 YY-MA                  37.26      37.14        
  3 Staretz, Presley E         9 WSY-MA                 36.96      37.36        
  4 O'Neill, Claire R         10 EAC-MA                 39.03      38.53        
  5 Pentz, Savannah T          8 WSY-MA                 41.36      41.03        
  6 Laux, Laura V             10 YY-MA                  43.73      42.59        
  7 Anderson, Karah R         10 WSY-MA                 48.47      46.62        
  8 Speed, Deanna L            9 YY-MA                  43.70      46.84        
  9 Weaver, Audrey H           9 WSY-MA                 47.86      47.39        
 10 Kinneman, Carsyn D         9 WSY-MA                 51.02      50.88        
 11 Watson, Madison            9 EAC-MA                 54.61      55.10        
 12 Gilbert, Leyla            10 NDCY-MA              1:04.05      58.37        
 13 Butterfield, Rebecca A     9 WSY-MA               1:16.30    1:22.77        
 -- Fannin, Jessica A         10 YY-MA                1:11.08         DQ        
 
Event 30  Men 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spencer, Noah B           12 WSY-MA                 34.03      33.50        
  2 Snyder, Jake T            12 Collegiate-MA          36.11      35.23        
  3 Chavey, Zachary L         12 WSY-MA                 36.12      36.78        
  4 Clarke, Ben W             11 WSY-MA                 43.08      42.03        
  5 Foery, Luke K             12 YY-MA                  42.34      42.92        
  6 Quan, Robert              11 YY-MA                  45.33      44.37        
  7 Arnold, Donovan           11 EAC-MA                 46.12      45.73        
  8 Davis, Blake K            12 YY-MA                  45.63      47.93        
  9 Brown, Lorren R           12 Collegiate-MA        1:02.39      59.45        
 10 Steffie, Colin            12 EAC-MA                    NT    1:38.18        
 
Event 31  Women 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luft, Kate M              12 WSY-MA                 28.47      28.57        
  2 Maher, Jillian K          11 WSY-MA                 32.31      32.47        
  3 Merrifield, Morgan        12 WSC                    33.41      32.80        
  4 Walsh, Gabrielle A        11 EAC-MA                 34.92      33.07        
  5 Miller, Natalie           12 NDCY-MA                36.54      33.68        
  6 Andrews, Nicole C         12 WSY-MA                 35.18      34.78        
  7 Alexander, Abby M         11 WSY-MA                 34.89      34.88        
  8 Bubb, Madeline            11 SMSC-MA                35.12      36.31        
  9 Yoon, Dahna               12 WSY-MA                 37.47      37.98        
 10 Richards, Kristy R        11 WSY-MA                 39.39      38.86        
 11 Walsh, Keely M            11 YY-MA                  42.64      39.16        
 12 Seiders, Shannon          12 NDCY-MA                42.79      39.96        
 13 Dolecki, Sammy R          12 YY-MA                  43.62      42.94        
 14 Oxendine, Marissa         12 YY-MA                  44.33      45.46        
 15 Grice, Kateri A           11 WSY-MA                 49.45      46.47        
 16 Brubaker, Colleen L       11 WSY-MA                    NT      55.71        
 -- Davidson, Madison R       11 WSY-MA                    NT         DQ        
 
Event 32  Men 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dengler, Jack T           14 WSY-MA               1:07.59    1:04.61        
                  31.62     1:04.61 (32.99)                                        
  2 Key, Jonah M              13 Collegiate-MA        1:23.50    1:13.48        
  3 Fissel, Orval M           13 YY-MA                1:14.09    1:14.21        
                  36.53     1:14.21 (37.68)                                        
  4 Anderson, Ellis J         13 YY-MA                1:18.11    1:19.89        
  5 Catalano, Nicholas R      13 WSY-MA                    NT    1:20.21        
                  37.93     1:20.21 (42.28)                                        
  6 Ventura, Stephen P        13 YY-MA                1:28.50    1:31.04        
                  44.31     1:31.04 (46.73)                                        
  7 Cogan, Bayly J            13 YY-MA                     NT    1:33.85        
                  46.12     1:33.85 (47.73)                                        
 
Event 33  Women 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacDougall, Larissa M     14 WSY-MA               1:04.92    1:04.58        
                  31.35     1:04.58 (33.23)                                        
  2 Hoover, Sydney            13 WSC                  1:14.75    1:08.53        
                  33.29     1:08.53 (35.24)                                        
  3 Maher, Shannan N          13 WSY-MA               1:17.18    1:14.49        
                  36.71     1:14.49 (37.78)                                        
  4 Martin, Kylie R           13 YY-MA                1:13.39    1:14.99        
                  36.59     1:14.99 (38.40)                                        
  5 Dolecki, Gwyn R           13 YY-MA                1:19.29    1:15.34        
                  37.02     1:15.34 (38.32)                                        
  6 Stupka, Sydney            11 Acws Swimming-MA          NT    1:16.03        
                  36.74     1:16.03 (39.29)                                        
  7 Scalese, Charlotte M      13 WSY-MA               1:27.47    1:16.75        
                  36.84     1:16.75 (39.91)                                        
  8 Boyce, Katelyn M          12 WSY-MA               1:18.13    1:17.80        
                  38.12     1:17.80 (39.68)                                        
  9 Kraskewicz, Erin          13 EAC-MA               1:20.68    1:19.39        
                  38.80     1:19.39 (40.59)                                        
 10 Kaliszak, Erin S          13 YY-MA                     NT    1:32.37        
 11 Stevenson, Ellie          13 YY-MA                     NT    1:42.48        
                  50.73     1:42.48 (51.75)                                        
 -- Louie, Emily              13 EAC-MA               1:35.63         DQ        
                  47.05          DQ (48.29)                                        
 
Event 34  Men 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wheat, Peter J            16 WSY-MA               1:01.32    1:04.50        
                  31.31     1:04.50 (33.19)                                        
  2 Carroll, Bryce W          16 WSY-MA               1:05.13    1:05.87        
                  32.15     1:05.87 (33.72)                                        
  3 Kraskewicz, Drew          16 EAC-MA               1:16.58    1:13.81        
                  36.25     1:13.81 (37.56)                                        
 
Event 35  Women 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weeden, Caitlynn R        15 WSY-MA               1:08.13    1:07.54        
                  32.89     1:07.54 (34.65)                                        
  2 Strine, Jennifer A        16 WSY-MA               1:09.06    1:10.27        
                  33.78     1:10.27 (36.49)                                        
  3 Licata, Gabby J           16 Collegiate-MA             NT    1:11.64        
                  34.26     1:11.64 (37.38)                                        
  4 Kappenhagen, Ava I        15 Collegiate-MA             NT    1:14.14        
                  35.73     1:14.14 (38.41)                                        
  5 Guerrisi, Ally A          15 Collegiate-MA             NT    1:21.49        
  6 Wertz, Hannah R           18 YY-MA                     NT    1:26.66        
                  41.64     1:26.66 (45.02)                                        
 
Event 36  Mixed 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elizabethtown Aquatic Club-MA  'B'                     NT      51.84        
     1) Leibfried, Haley W7             2) Garber, Bryce M7               
     3) Easteadt, Nate M7               4) Fink, Alison W7                
  2 Wsy Swimming-MA  'A'                              1:10.64      52.25        
     1) Pentz, Savannah T W8            2) Yoon, Sondo M8                 
     3) Hoover, Jacob L M8              4) So, Alicia G W7                
                  36.38       52.25 (15.87)                                        
  3 Wsy Swimming-MA  'B'                              1:17.25    1:19.21        
     1) Barone, Kamryn R W8             2) Maggio, Brea B W8              
     3) Taylor, Jamie M6                4) Taylor, Payton B M8            
                  39.19     1:19.21 (40.02)                                        
  4 Elizabethtown Aquatic Club-MA  'A'                1:17.68    1:19.64        
     1) Steffie, Caitlin W8             2) Arnold, Dawson M8              
     3) Fink, Dalton M7                 4) Conway, Morgan W7              
                  39.34     1:19.64 (40.30)                                        
 
Event 37  Mixed 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wsy Swimming-MA  'A'                              2:21.78    2:21.40        
     1) So, Ian J M10                   2) Fickett, Makennah J W9         
     3) Engle, Allie E W9               4) Boyce, Ryan A M10              
                  34.25     1:17.72 (43.47)     1:48.68 (30.96)     2:21.40 (32.72)
  2 Wsy Swimming-MA  'B'                              2:19.33    2:23.02        
     1) Edwards, Audrey A W10           2) Lee, Ryan M9                   
     3) Engle, Pete J M9                4) Burton, Apple W9               
                  37.31     1:14.83 (37.52)     1:49.66 (34.83)     2:23.02 (33.36)
  3 Elizabethtown Aquatic Club-MA  'A'                     NT    2:23.32        
                  33.80     1:13.02 (39.22)     1:52.48 (39.46)     2:23.32 (30.84)
 
Event 38  Mixed 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wsy Swimming-MA  'A'                              1:58.00    1:57.51        
     1) Andrews, Nicole C W12           2) Spencer, Noah B M12            
     3) Chavey, Zachary L M12           4) Luft, Kate M W12               
                  28.87       59.92 (31.05)     1:31.38 (31.46)     1:57.51 (26.13)
  2 Elizabethtown Aquatic Club-MA  'A'                     NT    2:10.74        
                  29.27     1:03.94 (34.67)     1:40.38 (36.44)     2:10.74 (30.36)
 
Event 39  Mixed 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wsy Swimming-MA  'A'                              1:44.06    1:45.98        
     1) Sekerak, Cassie R W14           2) Dengler, Jack T M14            
     3) Maher, Shannan N W13            4) Webber, Billy T M14            
                  26.92       52.48 (25.56)     1:21.00 (28.52)     1:45.98 (24.98)
 
Event 40  Mixed 15 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wsy Swimming-MA  'A'                              1:36.70    1:38.46        
     1) Jenkins, Jacob L M18            2)                                
     3) Lodovici, Gabby J W15           4) Clarke, Josh M M17             
                  24.64       49.04 (24.40)     1:16.09 (27.05)     1:38.46 (22.37)
  2 Wsy Swimming-MA  'C'                              1:42.90    1:44.50        
     1) Wheat, Peter J M16              2) Strine, Jennifer A W16         
     3) Jenkins, Emily E W16            4) Handley, Keenan L M16          
                  25.15       52.62 (27.47)     1:20.79 (28.17)     1:44.50 (23.71)
 
Event 41  Men 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Brody G          6 WSY-MA                    NT      18.00        
  2 Taylor, Payton B           8 WSY-MA                 19.39      18.22        
  3 Yoon, Sondo                8 WSY-MA                 19.31      18.84        
  4 Stupka, Justin             8 Acws Swimming-MA       22.22      21.40        
  5 Maggio, Breydon A          8 WSY-MA                    NT      26.84        
  6 Taylor, Jamie              6 WSY-MA                 28.62      35.85        
  7 Fink, Dalton               7 EAC-MA                 35.71      37.20        
 -- Epoca, Jacob C             5 Collegiate-MA             NT         DQ        
 
Event 42  Women 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ellis, Peyton              8 SMSC-MA                19.25      18.48        
  2 So, Alicia G               7 WSY-MA                 19.14      18.67        
  3 Barone, Kamryn R           8 WSY-MA                 19.25      18.98        
  4 Shaffer, Brynn M           8 Collegiate-MA          18.22      19.35        
  5 Rice, Marah F              8 WSY-MA                 22.54      19.69        
  6 Miller, Katelyn G          8 Collegiate-MA          22.24      22.26        
  7 Kielty, Alice M            7 WSY-MA                    NT      30.07        
 -- Updegrave, Delaney M       6 Collegiate-MA             NT         DQ        
 -- Maggio, Brea B             8 WSY-MA                 25.97         DQ        
 -- Maggio, Rylee R            6 WSY-MA                    NT         DQ        
 
Event 43  Men 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDermott, Will J         10 YY-MA                  35.92      34.60        
  2 So, Ian J                 10 WSY-MA                 35.68      37.47        
  3 Boyce, Ryan A             10 WSY-MA                 37.17      37.65        
  4 Stoner, Sam R              9 YY-MA                  37.98      40.74        
  5 Wang, Ethan F              9 YY-MA                     NT      42.07        
  6 Keener, Drew               9 EAC-MA                 50.18      48.43        
  7 Walsh, Shea               10 YY-MA                  49.74      56.03        
 
Event 44  Women 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Neill, Claire R         10 EAC-MA                 36.06      34.57        
  2 Harnish, Meaghan K         9 YY-MA                  37.19      36.05        
  3 Elder, Kate G              9 YY-MA                  37.81      36.64        
  4 Kapp, Christine O          9 YY-MA                  38.66      37.77        
  5 Engle, Allie E             9 WSY-MA                 42.94      43.04        
  6 Hilty, Alexa K             9 YY-MA                     NT      44.10        
  7 Fickett, Makennah J        9 WSY-MA                 42.54      47.44        
  8 Speed, Deanna L            9 YY-MA                  43.24      49.24        
 
Event 45  Men 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spencer, Noah B           12 WSY-MA                 32.71      32.93        
  2 Snyder, Jake T            12 Collegiate-MA          33.03      33.62        
  3 Kint, Colby J             11 YY-MA                  48.48      44.34        
 
Event 46  Women 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stahl, Nyah E             11 YY-MA                  32.30      32.48        
  2 Plempel, Jordan M         11 Collegiate-MA          34.23      32.57        
  3 Alexander, Abby M         11 WSY-MA                 32.72      33.13        
  4 Kofalt, Lauren            12 NDCY-MA                35.62      33.24        
  5 Dehoff, Jena L            11 WSY-MA                 32.91      34.11        
  6 Fink, Alexis M            11 EAC-MA                 33.49      34.47        
  7 Yoon, Dahna               12 WSY-MA                 35.10      34.95        
  8 Walsh, Gabrielle A        11 EAC-MA                 39.56      35.67        
  9 Andrews, Nicole C         12 WSY-MA                 36.91      36.66        
 10 Bubb, Madeline            11 SMSC-MA                36.47      37.26        
 11 Walsh, Keely M            11 YY-MA                  42.19      37.83        
 12 Richards, Kristy R        11 WSY-MA                 38.25      38.23        
 13 Seiders, Shannon          12 NDCY-MA                41.58      38.57        
 14 Sayyed, Nia S             11 YY-MA                  37.76      38.96        
 15 Shughrue, Tess J          12 YY-MA                     NT      41.81        
 16 Rodgers, Allison N        12 YY-MA                     NT      44.00        
 17 Lawton, Hannah M          12 YY-MA                  49.32      49.48        
 
Event 47  Men 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Webber, Billy T           14 WSY-MA               1:06.24    1:03.84        
                  29.56     1:03.84 (34.28)                                        
  2 Shultz, Adam M            14 EAC-MA               1:04.78    1:03.98        
                  29.06     1:03.98 (34.92)                                        
  3 Spahr, Riley R            13 WSY-MA               1:10.54    1:11.50        
                  32.79     1:11.50 (38.71)                                        
  4 Chen, Matthew             14 YY-MA                1:12.10    1:11.83        
                  32.93     1:11.83 (38.90)                                        
  5 Zak, John E               13 WSY-MA               1:15.67    1:17.35        
                  35.45     1:17.35 (41.90)                                        
  6 Ventura, Justin M         14 YY-MA                     NT    1:18.08        
                  34.80     1:18.08 (43.28)                                        
 
Event 48  Women 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stoner, Maddi R           14 YY-MA                1:07.03    1:07.44        
                  32.22     1:07.44 (35.22)                                        
  2 Hoover, Sydney            13 WSC                  1:10.20    1:08.03        
                  32.20     1:08.03 (35.83)                                        
  3 Laux, Claire G            13 YY-MA                1:15.05    1:14.01        
                  34.32     1:14.01 (39.69)                                        
 
Event 49  Men 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kraskewicz, Drew          16 EAC-MA                    NT      53.64        
                  24.84       53.64 (28.80)                                        
  2 Clarke, Josh M            17 WSY-MA                 53.31    1:00.98        
                  27.27     1:00.98 (33.71)                                        
  3 Banks, Wendell V          16 Collegiate-MA          59.14    1:15.53        
                  35.42     1:15.53 (40.11)                                        
 
Event 50  Women 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jenkins, Emily E          16 WSY-MA                    NT    1:03.55        
                  29.46     1:03.55 (34.09)                                        
  2 Alexander, Taylor M       15 WSY-MA               1:11.13    1:15.53        
                  35.42     1:15.53 (40.11)                                        
  3 Seiders, Kelsey           15 NDCY-MA              1:21.15    1:18.72        
                  35.02     1:18.72 (43.70)                                        
 
Event 51  Men 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Taylor, Payton B           8 WSY-MA               1:38.73    1:37.44        
                  45.17     1:37.44 (52.27)                                        
  2 Merrifield, Nicholas       8 WSC                       NT    2:09.63        
 
Event 52  Women 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barone, Kamryn R           8 WSY-MA               1:31.34    1:28.71        
                  43.12     1:28.71 (45.59)                                        
  2 Pentz, Savannah T          8 WSY-MA               1:29.23    1:28.80        
                  40.68     1:28.80 (48.12)                                        
  3 So, Alicia G               7 WSY-MA               1:33.44    1:33.37        
                  44.52     1:33.37 (48.85)                                        
  4 Ellis, Peyton              8 SMSC-MA              1:41.66    1:38.78        
  5 Miller, Katelyn G          8 Collegiate-MA        1:54.01    1:49.55        
                  49.79     1:49.55 (59.76)                                        
  6 Rice, Marah F              8 WSY-MA               1:52.42    1:49.84        
                  48.47   1:49.84 (1:01.37)                                        
  7 Conway, Morgan             7 EAC-MA                    NT    1:50.67        
                  53.86     1:50.67 (56.81)                                        
  8 Rothermel, Tatum           8 NDCY-MA                   NT    1:55.09        
                  55.25     1:55.09 (59.84)                                        
 
Event 53  Men 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boyce, Ryan A             10 WSY-MA               1:21.05    1:22.22        
                  38.80     1:22.22 (43.42)                                        
  2 So, Ian J                 10 WSY-MA               1:21.01    1:22.62        
                  40.27     1:22.62 (42.35)                                        
  3 Seman, Alex N              9 Acws Swimming-MA          NT    1:29.65        
                  41.74     1:29.65 (47.91)                                        
  4 Gleba, Alex H             10 YY-MA                1:30.70    1:31.07        
                  41.60     1:31.07 (49.47)                                        
  5 Haskins, John A            9 Collegiate-MA        1:53.31    1:33.42        
                  41.61     1:33.42 (51.81)                                        
  6 Engle, Pete J              9 WSY-MA               1:47.78    1:41.85        
                  47.76     1:41.85 (54.09)                                        
  7 Walsh, Shea               10 YY-MA                1:42.05    1:46.45        
                  49.15     1:46.45 (57.30)                                        
  8 Louie, Jared               9 EAC-MA                    NT    1:50.99        
                  49.36   1:50.99 (1:01.63)                                        
 
Event 54  Women 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Staretz, Presley E         9 WSY-MA                    NT    1:29.37        
                  39.83     1:29.37 (49.54)                                        
  2 Edwards, Audrey A         10 WSY-MA               1:32.44    1:32.74        
                  43.24     1:32.74 (49.50)                                        
  3 Fickett, Makennah J        9 WSY-MA               1:38.55    1:35.48        
                  45.20     1:35.48 (50.28)                                        
  4 Laux, Laura V             10 YY-MA                1:30.91    1:36.65        
  5 Collins, Abigail B         9 WSY-MA               1:35.96    1:39.39        
                  48.14     1:39.39 (51.25)                                        
  6 Updegrave, Sydney L       10 Collegiate-MA        2:08.20    1:44.75        
                  48.80     1:44.75 (55.95)                                        
  7 Sober, Lauren J            9 WSY-MA               1:57.95    1:45.56        
                  51.11     1:45.56 (54.45)                                        
 
Event 55  Men 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spencer, Noah B           12 WSY-MA               1:15.46    1:15.13        
                  34.58     1:15.13 (40.55)                                        
  2 Snyder, Jake T            12 Collegiate-MA        1:18.15    1:17.99        
                  35.71     1:17.99 (42.28)                                        
  3 Ellis, Cole               11 SMSC-MA              1:26.00    1:24.53        
                  41.50     1:24.53 (43.03)                                        
 
Event 56  Women 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luft, Kate M              12 WSY-MA               1:04.90    1:07.21        
                  29.65     1:07.21 (37.56)                                        
  2 Maher, Jillian K          11 WSY-MA               1:11.59    1:11.20        
                  32.33     1:11.20 (38.87)                                        
  3 Dehoff, Jena L            11 WSY-MA               1:16.96    1:15.84        
                  34.92     1:15.84 (40.92)                                        
  4 Stupka, Sydney            11 Acws Swimming-MA     1:18.96    1:16.73        
                  35.67     1:16.73 (41.06)                                        
  5 Fink, Alexis M            11 EAC-MA               1:18.85    1:20.23        
                  37.15     1:20.23 (43.08)                                        
  6 Dolecki, Sammy R          12 YY-MA                1:33.11    1:26.72        
                  41.18     1:26.72 (45.54)                                        
  7 Bonin, Abby L             11 WSY-MA               1:34.73    1:33.84        
                  46.00     1:33.84 (47.84)                                        
  8 Aucker, Kylee             11 NDCY-MA              1:51.47    1:42.84        
                  46.89     1:42.84 (55.95)                                        
 -- Hoffman, Jessica          11 NDCY-MA              1:35.73         DQ        
                  44.39          DQ (49.98)                                        
 
Event 57  Men 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spahr, Riley R            13 WSY-MA               2:29.13    2:32.00        
                  35.24     1:13.25 (38.01)     1:57.42 (44.17)     2:32.00 (34.58)
  2 Montisano, Marcus W       13 Collegiate-MA        2:36.86    2:32.16        
                  30.01     1:12.22 (42.21)     1:57.02 (44.80)     2:32.16 (35.14)
  3 Ventura, Justin M         14 YY-MA                3:16.25    2:37.80        
                  35.20     1:15.07 (39.87)     2:03.71 (48.64)     2:37.80 (34.09)
  4 Zak, John E               13 WSY-MA               2:50.18    2:41.04        
                  34.41     1:14.54 (40.13)     2:06.02 (51.48)     2:41.04 (35.02)
  5 Anderson, Ellis J         13 YY-MA                3:06.07    3:06.59        
                  43.54     1:27.52 (43.98)     2:25.41 (57.89)     3:06.59 (41.18)
 -- Key, Jonah M              13 Collegiate-MA             NT         DQ        
                  36.96     1:19.31 (42.35)     2:12.63 (53.32)          DQ (38.82)
 
Event 58  Women 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Kylie R           13 YY-MA                2:28.83    2:27.88        
                  31.70     1:11.72 (40.02)     1:55.77 (44.05)     2:27.88 (32.11)
  2 MacDougall, Larissa M     14 WSY-MA               2:28.48    2:28.17        
                  31.73     1:07.65 (35.92)     1:54.59 (46.94)     2:28.17 (33.58)
  3 Hoover, Sydney            13 WSC                  2:31.32    2:28.85        
                  33.09     1:11.40 (38.31)     1:55.61 (44.21)     2:28.85 (33.24)
  4 Laux, Claire G            13 YY-MA                2:29.53    2:31.96        
                  34.74     1:11.17 (36.43)     1:57.38 (46.21)     2:31.96 (34.58)
  5 Sekerak, Cassie R         14 WSY-MA               2:36.40    2:34.68        
                  32.90     1:14.54 (41.64)     1:59.84 (45.30)     2:34.68 (34.84)
  6 Boyce, Katelyn M          12 WSY-MA               2:44.75    2:41.65        
                  35.99     1:16.22 (40.23)     2:05.09 (48.87)     2:41.65 (36.56)
  7 Kearns, Emily M           13 WSY-MA                    NT    2:48.77        
                  37.65     1:19.90 (42.25)     2:10.12 (50.22)     2:48.77 (38.65)
 -- Rankin, Carlee M          13 Collegiate-MA             NT    2:51.93        
                  31.80   1:39.28 (1:07.48)     2:14.08 (34.80)     2:51.93 (37.85)
 
Event 59  Men 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wheat, Peter J            16 WSY-MA               2:14.66    2:18.13        
                  31.42     1:06.51 (35.09)     1:47.87 (41.36)     2:18.13 (30.26)
  2 Spencer, Ethan T          15 WSY-MA               2:30.00    2:23.66        
                  32.66     1:09.82 (37.16)     1:48.54 (38.72)     2:23.66 (35.12)
 
Event 60  Women 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Strine, Jennifer A        16 WSY-MA               2:25.94    2:26.90        
                  31.83     1:09.80 (37.97)     1:52.07 (42.27)     2:26.90 (34.83)
  2 Licata, Gabby J           16 Collegiate-MA        2:25.39    2:32.23        
                  33.40     1:12.39 (38.99)     1:56.07 (43.68)     2:32.23 (36.16)
 
Event 61  Men 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boyce, Ryan A             10 WSY-MA               1:09.37    1:12.52        
                  35.01     1:12.52 (37.51)                                        
  2 Stoner, Sam R              9 YY-MA                1:15.49    1:16.77        
                  36.00     1:16.77 (40.77)                                        
  3 Seman, Alex N              9 Acws Swimming-MA     1:19.09    1:17.95        
                  37.16     1:17.95 (40.79)                                        
  4 Lee, Ryan                  9 WSY-MA               1:18.55    1:18.52        
                  37.49     1:18.52 (41.03)                                        
  5 Wang, Ethan F              9 YY-MA                1:17.40    1:20.39        
                  37.80     1:20.39 (42.59)                                        
  6 Stuckey, Gavin C          10 WSY-MA                    NT    1:21.98        
                1:25.08         1:21.98 ( )                                        
  7 Engle, Pete J              9 WSY-MA               1:20.79    1:24.80        
                  38.50     1:24.80 (46.30)                                        
  8 Ventura, Timmy J           9 YY-MA                1:39.42    1:34.77        
                  43.23     1:34.77 (51.54)                                        
 
Event 62  Women 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harnish, Meaghan K         9 YY-MA                1:10.73    1:09.50        
                  33.90     1:09.50 (35.60)                                        
  2 Kapp, Christine O          9 YY-MA                1:16.10    1:15.97        
                  36.17     1:15.97 (39.80)                                        
  3 Edwards, Audrey A         10 WSY-MA               1:19.33    1:22.69        
                  39.47     1:22.69 (43.22)                                        
  4 Custer, Kelsey E          10 YY-MA                1:28.05    1:28.67        
                  41.37     1:28.67 (47.30)                                        
  5 Updegrave, Sydney L       10 Collegiate-MA        1:51.83    1:29.90        
                  41.57     1:29.90 (48.33)                                        
  6 Fannin, Jessica A         10 YY-MA                     NT    1:32.74        
                  41.57     1:32.74 (51.17)                                        
  7 Sober, Lauren J            9 WSY-MA               1:45.00    1:34.96        
                  44.92     1:34.96 (50.04)                                        
  8 Anderson, Karah R         10 WSY-MA               1:28.21    1:35.63        
                  43.92     1:35.63 (51.71)                                        
 
Event 63  Men 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Snyder, Jake T            12 Collegiate-MA        1:08.38    1:10.01        
                  32.92     1:10.01 (37.09)                                        
  2 Keener, Ben               12 EAC-MA               1:20.36    1:16.91        
                  36.16     1:16.91 (40.75)                                        
  3 Clarke, Ben W             11 WSY-MA               1:16.29    1:19.03        
                  37.70     1:19.03 (41.33)                                        
  4 Russell, Tanner B         12 YY-MA                     NT    1:21.74        
                  40.61     1:21.74 (41.13)                                        
  5 Henry, Ethan              12 EAC-MA                    NT    2:09.82        
                  59.55   2:09.82 (1:10.27)                                        
 -- Kint, Colby J             11 YY-MA                1:10.17         DQ        
 
Event 64  Women 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Luft, Kate M              12 WSY-MA                 56.71      58.00        
                  28.29       58.00 (29.71)                                        
  2 Merrifield, Morgan        12 WSC                    58.70      58.87        
                  28.56       58.87 (30.31)                                        
  3 Plempel, Jordan M         11 Collegiate-MA        1:03.75    1:04.11        
                  30.49     1:04.11 (33.62)                                        
  4 Alexander, Abby M         11 WSY-MA               1:05.73    1:05.83        
                  30.78     1:05.83 (35.05)                                        
  5 Lee, Nicole A             12 WSY-MA               1:05.63    1:06.04        
                  31.45     1:06.04 (34.59)                                        
  6 Walsh, Gabrielle A        11 EAC-MA               1:11.15    1:06.47        
                  30.99     1:06.47 (35.48)                                        
  7 Stahl, Nyah E             11 YY-MA                1:07.31    1:07.16        
                  32.05     1:07.16 (35.11)                                        
  8 Miller, Natalie           12 NDCY-MA              1:11.46    1:08.35        
                  32.41     1:08.35 (35.94)                                        
  9 Dolecki, Sammy R          12 YY-MA                1:14.81    1:16.11        
                  36.13     1:16.11 (39.98)                                        
 10 Lawton, Hannah M          12 YY-MA                1:14.33    1:18.91        
                  36.97     1:18.91 (41.94)                                        
 11 Bonin, Abby L             11 WSY-MA               1:23.97    1:22.91        
                  40.20     1:22.91 (42.71)                                        
 12 Hoffman, Jessica          11 NDCY-MA              1:22.55    1:28.23        
                  40.26     1:28.23 (47.97)                                        
 13 Aucker, Kylee             11 NDCY-MA              1:42.12    1:29.89        
                  43.22     1:29.89 (46.67)                                        
 14 Davidson, Madison R       11 WSY-MA               1:34.25    1:31.92        
                  43.97     1:31.92 (47.95)                                        
 15 Brubaker, Colleen L       11 WSY-MA                    NT    1:40.04        
                  46.68     1:40.04 (53.36)                                        
 
Event 65  Men 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Webber, Billy T           14 WSY-MA                 55.66      55.95        
                  27.25       55.95 (28.70)                                        
  2 Dengler, Jack T           14 WSY-MA                 57.37      56.85        
                  27.26       56.85 (29.59)                                        
  3 Maxwell, Brandon D        13 WSY-MA               1:02.26    1:00.19        
                  28.43     1:00.19 (31.76)                                        
  4 Chen, Matthew             14 YY-MA                  59.38    1:00.30        
                  28.19     1:00.30 (32.11)                                        
  5 Fissel, Orval M           13 YY-MA                1:03.20    1:03.46        
                  31.37     1:03.46 (32.09)                                        
  6 Zak, John E               13 WSY-MA               1:03.72    1:04.95        
                  31.82     1:04.95 (33.13)                                        
  7 Archuleta, TJ S           14 WSY-MA               1:06.77    1:05.51        
                  31.88     1:05.51 (33.63)                                        
  8 Catalano, Nicholas R      13 WSY-MA               1:23.80    1:14.50        
                  35.76     1:14.50 (38.74)                                        
  9 Cogan, Bayly J            13 YY-MA                1:17.46    1:16.93        
                  35.64     1:16.93 (41.29)                                        
 
Event 66  Women 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sekerak, Cassie R         14 WSY-MA                 57.08      58.67        
                  28.31       58.67 (30.36)                                        
  2 Stoner, Maddi R           14 YY-MA                  59.64      58.99        
                  29.09       58.99 (29.90)                                        
  3 Laux, Claire G            13 YY-MA                1:03.01    1:03.35        
                  31.11     1:03.35 (32.24)                                        
  4 Dolecki, Gwyn R           13 YY-MA                1:06.53    1:05.53        
                  31.46     1:05.53 (34.07)                                        
  5 Scalese, Charlotte M      13 WSY-MA               1:06.04    1:05.89        
                  30.95     1:05.89 (34.94)                                        
  6 Louie, Emily              13 EAC-MA               1:19.91    1:18.46        
                  37.02     1:18.46 (41.44)                                        
 
Event 67  Men 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clarke, Josh M            17 WSY-MA                 47.94      49.53        
                  23.86       49.53 (25.67)                                        
  2 Jenkins, Jacob L          18 WSY-MA                 51.13      52.03        
                  25.36       52.03 (26.67)                                        
  3 Handley, Keenan L         16 WSY-MA                 50.17      52.57        
                  25.37       52.57 (27.20)                                        
  4 Handley, Liam J           17 WSY-MA                 49.74      54.21        
                  25.91       54.21 (28.30)                                        
  5 Wheat, Peter J            16 WSY-MA                 56.10      55.12        
                  26.58       55.12 (28.54)                                        
 
Event 68  Women 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weeden, Caitlynn R        15 WSY-MA                 56.36      59.50        
                  28.22       59.50 (31.28)                                        
  2 Guerrisi, Ally A          15 Collegiate-MA             NT    1:12.75        
                  33.19     1:12.75 (39.56)                                        
 
Event 69  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Clarke, Josh M            17 WSY-MA               1:43.30    1:51.27        
                  25.80       54.16 (28.36)     1:22.75 (28.59)     1:51.27 (28.52)
  2 Jenkins, Jacob L          18 WSY-MA               1:50.11    1:52.48        
                  26.32       54.42 (28.10)     1:22.99 (28.57)     1:52.48 (29.49)
  3 Banks, Wendell V          16 Collegiate-MA        2:01.96    2:02.58        
                  26.97       57.73 (30.76)     1:29.72 (31.99)     2:02.58 (32.86)
  4 Chen, Matthew             14 YY-MA                2:11.14    2:17.34        
                  29.54     1:04.60 (35.06)     1:41.80 (37.20)     2:17.34 (35.54)
  5 Ventura, Justin M         14 YY-MA                     NT    2:26.23        
                  34.21     1:12.45 (38.24)     1:50.27 (37.82)     2:26.23 (35.96)
  6 Boyce, Ryan A             10 WSY-MA               2:31.74    2:35.51        
                  34.10     1:13.44 (39.34)     1:54.54 (41.10)     2:35.51 (40.97)
  7 Handley, Liam J           17 WSY-MA               2:25.12    2:35.82        
                  35.02     1:14.89 (39.87)     1:55.93 (41.04)     2:35.82 (39.89)
  8 Anderson, Ellis J         13 YY-MA                2:38.72    2:36.60        
                  33.43     1:14.70 (41.27)     1:57.33 (42.63)     2:36.60 (39.27)
  9 Kint, Colby J             11 YY-MA                2:36.41    2:40.07        
                  34.92     1:17.21 (42.29)     1:59.43 (42.22)     2:40.07 (40.64)
 10 Ventura, Stephen P        13 YY-MA                     NT    2:44.84        
                  37.61     1:20.45 (42.84)     2:04.42 (43.97)     2:44.84 (40.42)
 
Event 70  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Strine, Jennifer A        16 WSY-MA               2:04.01    2:08.68        
                  28.95     1:02.04 (33.09)     1:35.73 (33.69)     2:08.68 (32.95)
  2 Martin, Kylie R           13 YY-MA                2:07.42    2:09.25        
                  30.33     1:02.90 (32.57)     1:36.81 (33.91)     2:09.25 (32.44)
  3 Laux, Claire G            13 YY-MA                2:12.45    2:12.84        
                  31.20     1:04.75 (33.55)     1:39.01 (34.26)     2:12.84 (33.83)
  4 Maher, Jillian K          11 WSY-MA               2:17.36    2:14.66        
                  31.08     1:05.33 (34.25)     1:40.23 (34.90)     2:14.66 (34.43)
  5 Merrifield, Morgan        12 WSC                  2:26.15    2:18.88        
                  31.49     1:07.21 (35.72)     1:43.61 (36.40)     2:18.88 (35.27)
  6 Andrews, Nicole C         12 WSY-MA                    NT    2:20.96        
                  32.45     1:09.22 (36.77)     1:46.27 (37.05)     2:20.96 (34.69)
  7 Stahl, Nyah E             11 YY-MA                2:24.53    2:22.95        
                  32.49     1:08.96 (36.47)     1:46.37 (37.41)     2:22.95 (36.58)
  8 Dolecki, Gwyn R           13 YY-MA                2:25.82    2:23.68        
                  32.62     1:09.40 (36.78)     1:47.08 (37.68)     2:23.68 (36.60)
  9 Walsh, Gabrielle A        11 EAC-MA                    NT    2:24.31        
                  31.83     1:07.93 (36.10)     1:46.26 (38.33)     2:24.31 (38.05)
 10 Elder, Kate G              9 YY-MA                2:29.17    2:27.01        
                  34.40     1:12.11 (37.71)     1:49.85 (37.74)     2:27.01 (37.16)
 11 O'Neill, Claire R         10 EAC-MA                    NT    2:37.90        
                  34.13     1:14.81 (40.68)     1:57.70 (42.89)     2:37.90 (40.20)
 12 Dolecki, Sammy R          12 YY-MA                2:38.18    2:45.60        
                  37.25     1:20.47 (43.22)     2:04.19 (43.72)     2:45.60 (41.41)
 13 Lawton, Hannah M          12 YY-MA                2:42.05    2:51.75        
                  38.88     1:24.89 (46.01)     2:09.61 (44.72)     2:51.75 (42.14)
 14 Laux, Laura V             10 YY-MA                3:02.28    3:05.46        
                  39.78     1:26.94 (47.16)     2:17.49 (50.55)     3:05.46 (47.97)
 15 Oxendine, Marissa         12 YY-MA                     NT    3:12.74        
                  38.93     1:28.51 (49.58)     2:22.64 (54.13)     3:12.74 (50.10)
 16 Weaver, Audrey H           9 WSY-MA                    NT    3:19.90        
                  43.33                             2:27.84 ( )     3:19.90 (52.06)
 17 Anderson, Karah R         10 WSY-MA                    NT    3:33.01        
                  47.20     1:41.68 (54.48)     2:38.28 (56.60)     3:33.01 (54.73)
 
Event 71  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wheat, Peter J            16 WSY-MA                    NT    5:22.93        
                  28.55     1:00.75 (32.20)     1:34.54 (33.79)     2:07.51 (32.97)
        2:40.97 (33.46)     3:14.27 (33.30)     3:47.19 (32.92)     4:20.57 (33.38)
        4:52.54 (31.97)     5:22.93 (30.39)                                        
  2 Kraskewicz, Drew          16 EAC-MA               6:02.58    6:04.31        
                  31.73     1:06.93 (35.20)     1:43.54 (36.61)     2:21.28 (37.74)
        2:58.49 (37.21)     3:35.99 (37.50)     4:13.48 (37.49)     4:51.18 (37.70)
        5:28.72 (37.54)     6:04.31 (35.59)                                        
  3 Maxwell, Brandon D        13 WSY-MA               6:28.69    6:12.18        
                  31.16     1:06.62 (35.46)     1:44.31 (37.69)     2:22.74 (38.43)
        3:01.67 (38.93)     3:40.65 (38.98)     4:19.70 (39.05)     4:59.00 (39.30)
        5:37.44 (38.44)     6:12.18 (34.74)                                        
  4 Fissel, Orval M           13 YY-MA                6:05.70    6:17.46        
                  33.20     1:10.58 (37.38)     1:48.15 (37.57)     2:27.20 (39.05)
        3:06.42 (39.22)     3:45.34 (38.92)     4:25.13 (39.79)     5:03.94 (38.81)
        5:42.82 (38.88)     6:17.46 (34.64)                                        
  5 Seman, Alex N              9 Acws Swimming-MA     7:33.21    7:40.60        
                  39.18     1:26.06 (46.88)     2:13.48 (47.42)     3:02.13 (48.65)
        3:49.02 (46.89)     4:36.71 (47.69)     5:24.69 (47.98)     6:12.05 (47.36)
        6:59.90 (47.85)     7:40.60 (40.70)                                        
 
Event 72  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jenkins, Emily E          16 WSY-MA               5:47.81    5:41.81        
                  29.73     1:03.02 (33.29)     1:37.44 (34.42)     2:12.12 (34.68)
        2:46.70 (34.58)     3:21.81 (35.11)     3:57.09 (35.28)     4:32.42 (35.33)
        5:07.58 (35.16)     5:41.81 (34.23)                                        
  2 MacDougall, Larissa M     14 WSY-MA               5:48.26    5:49.59        
                  29.94     1:04.15 (34.21)     1:40.19 (36.04)     2:16.01 (35.82)
        2:52.16 (36.15)     3:28.12 (35.96)     4:03.81 (35.69)     4:40.09 (36.28)
        5:15.61 (35.52)     5:49.59 (33.98)                                        
  3 Lee, Nicole A             12 WSY-MA               6:14.32    6:11.62        
                  32.31     1:09.50 (37.19)     1:47.42 (37.92)     2:25.66 (38.24)
        3:03.58 (37.92)     3:41.75 (38.17)     4:20.03 (38.28)     4:57.59 (37.56)
        5:35.81 (38.22)     6:11.62 (35.81)                                        
  4 Boyce, Katelyn M          12 WSY-MA               6:30.11    6:19.82        
                  33.50     1:10.84 (37.34)     1:49.37 (38.53)     2:28.75 (39.38)
        3:07.41 (38.66)     3:46.38 (38.97)     4:25.01 (38.63)     5:03.90 (38.89)
        5:42.10 (38.20)     6:19.82 (37.72)                                        
  5 Licata, Gabby J           16 Collegiate-MA        6:00.04    6:19.97        
                  32.14     1:09.34 (37.20)     1:47.92 (38.58)     2:27.07 (39.15)
        3:06.61 (39.54)     3:46.53 (39.92)     4:24.95 (38.42)     5:03.62 (38.67)
        5:42.26 (38.64)     6:19.97 (37.71)                                        
  6 Harnish, Meaghan K         9 YY-MA                6:46.90    6:40.94        
                  35.84     1:15.45 (39.61)     1:55.68 (40.23)     2:37.23 (41.55)
        3:18.90 (41.67)     3:59.96 (41.06)     4:41.41 (41.45)     5:21.89 (40.48)
        6:02.92 (41.03)     6:40.94 (38.02)                                        
  7 Kraskewicz, Erin          13 EAC-MA               7:02.55    6:46.03        
                  33.84     1:13.32 (39.48)     1:55.55 (42.23)     2:37.23 (41.68)
        3:19.15 (41.92)     4:01.70 (42.55)     4:43.35 (41.65)     5:25.53 (42.18)
        6:06.81 (41.28)     6:46.03 (39.22)