1999 Mid-Cap Championship Swim Meet
                           at Hershey Cocoa Plaza Pool

                           Meet Results for Dual-Yards
 
 
Event 1  Boys 8 & Under  100  R-Medley 
Sponsor: SARRICKS FAMILY                    
POOL: * 1:17.19 EPAC  
MEET: ! 1:17.19 EPAC  
 
 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     3104       West Shore All-Stars A     WEST           1:20.31       32  
 GETY-CONNOLLY  -7  GETY-BEEGLE, J.-8  GETY-JOHNSON   -8  GETY-SHEAHAN   -7    
      43.24              37.07                               1:20.31           
  2     3101       West Shore All-Stars C     WEST           1:30.49       26  
 ICAC-DALEY, P.-7   ICAC-GASPARINI -6  ICAC-MOREFIELD -8  ICAC-PIERCE, T.-8    
      52.93              37.56                               1:30.49           
  3     3056       East Shore All-Stars B     EAST           1:35.78       23  
 HEA-KOLOJEJCHIC-8  HEA-BELLISSIMO -8  HEA-BELLISSIMO -8  HEA-BENEDICT   -6    
      52.34              43.44                               1:35.78           
  3     3047       East Shore All-Stars A     EAST           1:35.78       23  
 FAL-LIGHTNER   -7  FAL-LIGHTNER   -8  FAL-YOCUM, A.-6    FAL-YOCUM, Z.-8      
      53.90              41.88                               1:35.78           
  5     3001       East Shore All-Stars C     EAST           1:42.98       20  
 ACL-LONGENECKER-7  ACL-WINGERT, D.-7  ACL-HALEY, D.-7    ACL-BOHN, T.-6       
      57.05              45.93                               1:42.98           
  -     3102       West Shore All-Stars B     WEST               DQ         -  
 BS-BLESSING, M.-7  BS-JARUSEWSKI  -8  BS-SCHLUSSER   -8  BS-STOVER, A.-7      
      46.84              44.95                                                 
 
Event 2  Girls 8 & Under  100  R-Medley 
Sponsor: Singapuri Family                   
POOL: * 1:12.17 LEBY  
MEET: ! 1:12.17 LEBY  
 
 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     3140       West Shore All-Stars A     WEST           1:19.65       32  
 EPAC-MAPE, J.-8    EPAC-NGUYEN, K.-8  EPAC-MILSTEAD  -8  EPAC-KING, A.-8      
      43.92              35.73                               1:19.65           
  2     3007       East Shore All-Stars A     EAST           1:21.68       26  
 HER-GELB, S.-8     HER-GRIMES, E.-8   HER-MARRERO, K.-8  HER-LANG, SUSAN-8    
      44.31              37.37                               1:21.68           
  3     3022       East Shore All-Stars B     EAST           1:28.99       24  
 NST-KREIDER, E.-7  NST-HAITOS, A.-8   NST-SILCOX, A.-8   NST-KERNAN, A.-7     
      45.30              43.69                               1:28.99           
  4     3027       East Shore All-Stars C     EAST           1:31.44       22  
 PAC-SMITH, L.-7    PAC-GERNERT, A.-8  PAC-BARRY, N.-7    PAC-KLACZAK, A.-8    
      55.27              36.17                               1:31.44           
  5     3103       West Shore All-Stars B     WEST           1:33.19       20  
 WSR-BECKER, K.-8   WSR-BOWER, B.-6    WSR-BOWER, N.-8    WSR-HAWTHORN   -7    
      53.07              40.12                               1:33.19           
  6     3105       West Shore All-Stars C     WEST           1:34.07       18  
 GETY-MASLOWSKI -8  GETY-BEAMER, S.-7  GETY-WILLIAMS-K-7  GETY-WEANER, E.-7    
      52.11              41.96                               1:34.07           
 
Event 3  Boys 10 & Under  200  R-Medley 
Sponsor: Heckenluber Family                 
POOL: * 2:23.24 HER  
MEET: ! 2:23.24 HER  
 
 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     3063       West Shore All-Stars A     WEST           2:20.22*      32  
 CVAC-WEIK, CODY-10 CVAC-RUDOCK, R.-10 CVAC-TERMIN, A.-9  CVAC-SCHWARTZ  -10   
      31.91              41.91              33.74              32.66           
  2     3002       East Shore All-Stars A     EAST           2:36.57       26  
 ACL-SHAHEEN, S.-8  ACL-WILSON, D.-9   ACL-SHERTZER   -9  ACL-HARDING, R.-10   
      38.11              42.92              37.21              38.33           
  3     3076       West Shore All-Stars B     WEST           2:48.71       24  
 SGSC-BOECKEL   -10 SGSC-LAIN, A.-9    SGSC-RUTH, CODY-9  SGSC-STRAM, T.-9     
      40.19              46.94              44.69              36.89           
  4     3055       East Shore All-Stars B     EAST           3:01.43       22  
 HAL-SARANCHACK -10 HAL-ROMBERGER  -10 HAL-HEILIG, B.-10  HAL-DECKER, J.-10    
      49.00              47.52              42.56              42.35           
  5     3114       West Shore All-Stars C     WEST           3:05.39       20  
 HAC-BARTLOTTI  -10 HAC-CHRISMER   -10 HAC-DOHERTY, B.-9  HAC-VENET, A.-9      
      48.68              18.20            1:21.30              37.21           
  6     3048       East Shore All-Stars C     EAST           3:46.27       18  
 HUM-BYERS, G.-10   HUM-DAY, W.-10     HUM-HOLEY, RON-9   HUM-VICKROY, N.-10   
      47.70            1:03.70              59.69              55.18           
 
Event 4  Girls 10 & Under  200  R-Medley 
POOL: * 2:12.67 WSY  
MEET: ! 2:12.67 WSY  
 
 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     3064       West Shore All-Stars A     WEST           2:14.39       32  
 CVAC-SHEELY, A.-10 CVAC-DYER, JACY-10 CVAC-SKOTNICKI -10 CVAC-RICEDORF  -10   
      35.12              37.90              31.48              29.89           
  2     3141       West Shore All-Stars B     WEST           2:19.28       26  
 EPAC-HOFFER, N.-9  EPAC-PUNT, L.-10   EPAC-GINGRICH  -9  EPAC-KANPOL, M.-10   
      35.50              39.92              32.80              31.06           
  3     3008       East Shore All-Stars A     EAST           2:23.02       24  
 HER-WEIDENSAUL -10 HER-LANG, M.-10    HER-COOLEY, K.-10  HER-CAMPBELL   -10   
      39.12              41.45              31.16              31.29           
  4     3094       West Shore All-Stars C     WEST           2:28.77       22  
 WSY-WHITTINGTON-9  WSY-ROWEHL, C.-10  WSY-SZABO, L.-10   WSY-LULEY, ERIN-10   
      39.58              39.59              36.81              32.79           
  5     3028       East Shore All-Stars B     EAST           2:29.23       20  
 PAC-DEIMLER, C.-10 PAC-KEPLEY, C.-10  PAC-RITTENHOUSE-10 PAC-SMITH, R.-10     
      40.59              41.74              36.57              30.33           
  6     3051       East Shore All-Stars C     EAST           2:42.88       18  
 DEC-YATES, K.-10   DEC-MANFREDI   -9  DEC-VANBLARGAN -10 DEC-ZIELINSKI  -10   
      42.44              42.83              41.60              36.01           
 
Event 5  Boys 12 & Under  200  R-Medley 
POOL: * 1:58.27 HER  
MEET: ! 2:00.84 TAC  
 
 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     3023       East Shore All-Stars A     EAST           2:01.76       32  
 NST-MILLER, C.-11  NST-KREIDER, B.-11 NST-HULME, ANDY-12 NST-CHARLES, J.-12   
      34.80              33.10              28.64              25.22           
  2     3009       East Shore All-Stars B     EAST           2:08.16       26  
 HER-MILLER, J.-11  HER-PEPPERMAN  -12 HER-OSKUTIS, D.-11 HER-EVANS, D.-12     
      31.88              32.37              34.60              29.31           
  3     3122       West Shore All-Stars A     WEST           2:10.28       24  
 YY-BARTMAN, T.-12  YY-BUCK, CARSON-12 YY-SLOAN, BRAD-12  YY-RUPPERT, D.-11    
      35.01              35.53              30.02              29.72           
  4     3092       West Shore All-Stars B     WEST           2:15.55       22  
 WSY-CHEUNG, A.-12  WSY-CREMO JR.  -11 WSY-STEWART, G.-12 WSY-WEAVER, JOE-11   
      35.18              36.72              32.71              30.94           
  5     3115       West Shore All-Stars C     WEST           2:27.21       20  
 HAC-CASELLA, S.-11 HAC-FULLER, K.-11  HAC-LAURO, A.-11   HAC-POMEROY, B.-11   
      37.47              40.43              35.86              33.45           
  6     3057       East Shore All-Stars C     EAST           2:39.51       18  
 HEA-TRESSLER   -12 HEA-JULIAN, TIM-12 HEA-PHILLIPS   -12 HEA-ALLEN, J.-12     
      46.28              44.16              37.11              31.96           
 
Event 6  Girls 12 & Under  200  R-Medley 
Sponsor: Ingraham-Buchanan Family           
POOL: * 1:55.72 WSY  
MEET: ! 1:55.72 WSY  
 
 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     3093       West Shore All-Stars B     WEST           2:07.09       32  
 WSY-GEPFER, B.-12  WSY-PHILLIPS   -12 WSY-SHAFFER, J.-12 WSY-SULLIVAN   -12   
      30.06              38.56              30.38              28.09           
  2     3024       East Shore All-Stars A     EAST           2:07.70       26  
 NST-JONES, K.-12   NST-KEATH, M.-10   NST-HOY, AUDREY-12 NST-FICHTHORN  -12   
      33.17              37.55              30.30              26.68           
  3     3010       East Shore All-Stars B     EAST           2:08.01       24  
 HER-BUCHANAN   -12 HER-KELLY, G.-12   HER-BARSANTI   -11 HER-CLUGH, J.-11     
      33.59              36.65              30.39              27.38           
  4     3124       West Shore All-Stars C     WEST           2:09.94       22  
 YY-WEAVER, A.-12   YY-HEMBERGER   -12 YY-DUFEK, D.-11    YY-WANDEL, K.-12     
      34.18              34.78              31.99              28.99           
  5     3003       East Shore All-Stars C     EAST           2:13.70       20  
 ACL-WILSON, M.-11  ACL-HARDING, M.-12 ACL-LANE, J.-12    ACL-KELLER, C.-12    
      33.23              40.10              32.15              28.22           
  -     3123       West Shore All-Stars A     WEST               DQ         -  
 YY-KOGUT, JULIE-12 YY-BOTTERBUSCH -12 YY-MCINTYRE, C.-11 YY-SCHMIDT, R.-12    
      32.67              34.32              29.34              27.37           
 
Event 7  Boys 14 & Under  200  R-Medley 
POOL: * 1:46.07 TAC  
MEET: ! 1:46.07 TAC  
 
 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     3125       West Shore All-Stars A     WEST           1:49.93       32  
 YY-WHEELER, T.-13  YY-WILLIAMS, P.-14 YY-TURKEWITZ   -14 YY-TRUMP, M.-14      
      29.25              31.00              25.35              24.33           
  2     3039       East Shore All-Stars A     EAST           1:52.73       26  
 LAT-DAY, C.-14     LAT-FABIAN, J.-14  LAT-HOLTZMAN   -14 LAT-WARY, C.-13      
      28.56              31.99              29.81              22.37           
  3     3107       West Shore All-Stars C     WEST           2:01.25       24  
 GETY-SWARTZ, J.-14 GETY-OLSON, D.-13  GETY-KLUCK, K.-14  GETY-MILLER, D.-13   
      32.89              32.45              29.78              26.13           
  4     3074       West Shore All-Stars B     WEST           2:01.76       22  
 SGSC-KILE, D.-13   SGSC-LAIN, SEAN-14 SGSC-SPRENKLE  -13 SGSC-SPRENKLE  -13   
      31.41              34.81              28.90              26.64           
  5     3058       East Shore All-Stars B     EAST           2:09.22       20  
 MDT-FRAILEY, S.-14 MDT-VULATIC, S.-13 MDT-HIGH, J.-13    MDT-DENNIS, D.-14    
      35.52              34.53              31.17              28.00           
  6     3060       East Shore All-Stars C     EAST           2:17.04       18  
 MTV-WAGNER, J.-14  MTV-KOUP, ROSS-14  MTV-DINSMORE   -14 MTV-WEAKLEY, D.-14   
      32.58              39.30              36.11              29.05           
 
Event 8  Girls 14 & Under  200  R-Medley 
Sponsor: Kephart Family                     
POOL: * 1:53.12 HER  
MEET: ! 1:53.12 HER  
 
 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     3089       West Shore All-Stars A     WEST           1:51.17*      32  
 WSY-WHITE, M.-14   WSY-BIANCO, L.-14  WSY-FISHER, S.-14  WSY-GREENAWALT -14   
      28.56              30.57              27.04              25.00           
  2     3126       West Shore All-Stars B     WEST           1:55.07       26  
 YY-MANN, ALEXA-14  YY-DAVIDSON, K.-14 YY-ZORTMAN, M.-14  YY-FOLTZ, S.-13      
      28.81              32.71              27.46              26.09           
  3     3040       East Shore All-Stars A     EAST           2:00.06       24  
 LAT-WIEBNER, M.-13 LAT-MRLJAK, R.-14  LAT-HAMMAKER   -14 LAT-MILLER, H.-13    
      32.68              32.53              28.23              26.62           
  4     3011       East Shore All-Stars B     EAST           2:00.92       22  
 HER-SARRICKS   -13 HER-MOUERY, K.-13  HER-KEPHART, E.-13 HER-KEPHART, R.-13   
      30.77              32.96              30.19              27.00           
  5     3116       West Shore All-Stars C     WEST           2:02.63       20  
 HAC-ALLEN, S.-14   HAC-RHYKERD, M.-13 HAC-SIMONS, A.-13  HAC-SHAFFNER   -14   
      31.37              34.51              29.68              27.07           
  6     3025       East Shore All-Stars C     EAST           2:04.88       18  
 NST-KLEPPER, D.-13 NST-CHARLES, D.-14 NST-CLARK, AMY-14  NST-PETERS, K.-14    
      33.68              32.25              31.59              27.36           
 
Event 9  Boys 18 & Under  200  R-Medley 
Sponsor: Smith Family                       
POOL: * 1:37.51 WSY  
MEET: ! 1:37.51 WSY  
 
 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     3012       East Shore All-Stars A     EAST           1:39.77       32  
 HER-LUTZ, JOHN-16  HER-CARVELL, T.-16 HER-MURRAY, IAN-16 HER-SMITH, R.-17     
      25.20              28.19              24.22              22.16           
  2     3084       West Shore All-Stars B     WEST           1:40.33       26  
 WSY-WHITE, CHAD-16 WSY-MITCHELL   -15 WSY-PROTAS, J.-15  WSY-BOYER, DAVE-16   
      25.31              27.89              24.75              22.38           
  3     3127       West Shore All-Stars A     WEST           1:41.36       24  
 YY-TRUMP, M.-16    YY-VOORHEIS, J.-18 YY-ALMONEY, K.-19  YY-SCHAEBERLE  -18   
      28.27              27.96              22.94              22.19           
  4     3049       East Shore All-Stars B     EAST           1:42.59       22  
 DAU-SWEGER, J.-18  DAU-REIGHTLER  -17 DAU-FEASER, N.-18  DAU-COLLINS, A.-18   
      25.12              28.49              26.36              22.62           
  5     3085       West Shore All-Stars C     WEST           1:42.96       20  
 WSY-ESTACIO, R.-15 WSY-BENION, S.-16  WSY-SEBASOVICH -16 WSY-SLACK, TIM-17    
      26.44              29.21              25.19              22.12           
  6     3050       East Shore All-Stars C     EAST           1:51.24       18  
 DEC-ANGEL, M.-18   DEC-THOMAS, J.-16  DEC-WELLS, JOE-15  DEC-WISE, ANDY-17    
      29.10              30.70              26.33              25.11           
 
Event 10  Girls 18 & Under  200  R-Medley 
Sponsor: Hershey Girls of 1995              
POOL: * 1:48.89 HER  
MEET: ! 1:48.89 HER  
 
 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     3144       West Shore All-Stars B     WEST           1:53.19       32  
 EPAC-HARM, R.-15   EPAC-KRUPER, S.-17 EPAC-LEWIS, B.-15  EPAC-STARSINIC -15   
      28.19              32.47              27.54              24.99           
  2     3128       West Shore All-Stars A     WEST           1:53.68       26  
 YY-FREESE, M.-17   YY-SMITH, A.-16    YY-SHAFFER, W.-18  YY-PEACH, W.-18      
      29.33              32.24              28.51              23.60           
  3     3033       East Shore All-Stars A     EAST           1:57.41       24  
 WWD-BECK, LAURA-16 WWD-SHAFFER, S.-16 WWD-LUCKENBILL -16 WWD-HANSON, AMY-18   
      29.66              32.48              29.05              26.22           
  4     3052       East Shore All-Stars B     EAST           1:58.76       22  
 DEC-LLEN, KIM-17   DEC-ALLEN, C.-15   DEC-BLASENAK   -15 DEC-GREGORITS  -15   
      30.92              31.93              29.41              26.50           
  5     3013       East Shore All-Stars C     EAST           1:58.81       20  
 HER-SARRICKS   -16 HER-KELLY, C.-15   HER-STROH, A.-16   HER-GLENN, R.-17     
      29.24              34.35              28.73              26.49           
  6     3120       West Shore All-Stars C     WEST           1:59.92       18  
 HAC-CHWAN, J.-16   HAC-HOLMAN, S.-15  HAC-KEMERY, K.-15  HAC-KEMERY, R.-15    
      29.82              33.59              29.35              27.16           
 
Event 11  Boys 10 & Under  100  IM
Sponsor: Mills Family                       
POOL: * 1:10.62 B. PEFFLEY (HER)  
MEET: ! 1:10.72 J. WEAVER (YY)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1333       CVAC-WEIK, CODY        10  WEST           1:08.57*      16  
               31.31       37.26                                               
  2     1150       MBG-YEAGER, DEREK      10  EAST           1:15.33       13  
               36.60       38.73                                               
  3     1032       HER-MILLS, TIMOTHY     10  EAST           1:18.01       12  
               37.58       40.43                                               
  4     1475       YY-PHILLIPS, ZACHARY   10  WEST           1:18.05       11  
               38.54       39.51                                               
  5     1377       WSY-GOLDSMITH, SAM     10  WEST           1:18.91       10  
               39.85       39.06                                               
  6     1035       HER-HECKENLUBER, STEVEN10  EAST           1:20.36        9  
               37.51       42.85                                               
  7     1412       SMSC-DEWALT, BRADLEY   10  WEST           1:20.88        7  
               37.17       43.71                                               
  8     1161       DAU-LYSAGHT, RYAN      10  EAST           1:22.71        5  
               41.00       41.71                                               
  9     1118       LAT-SHEDLESKI, DAVID    9  EAST           1:23.48        4  
               39.87       43.61                                               
 10     1438       GETY-BEAMER, MATTHEW   10  WEST           1:23.72        3  
               38.83       44.89                                               
 11     1410       BSC-ARNOLD, CLARK      10  WEST           1:24.04        2  
               39.48       44.56                                               
 12     1001       ACL-HARDING, ROB       10  EAST           1:27.34        1  
               41.93       45.41                                               
 
Event 12  Girls 10 & Under  100  IM
POOL: * 1:09.33 A. YEAGER (CVAC)  
MEET: ! 1:12.37 M. HURST (HER)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1355       SGSC-KING, MICHELE     10  WEST           1:11.19!      16  
               34.92       36.27                                               
  2     1018       HER-COOLEY, KIERSTEN   10  EAST           1:12.32!      13  
               34.92       37.40                                               
  3     1060       NST-KEATH, MACEY       10  EAST           1:16.23       12  
               36.15       40.08                                               
  4     1313       CHAC-DIEHL, MAKENZIE   10  WEST           1:18.76       11  
               38.48       40.28                                               
  5     1452       HAC-SUNDAY, RACHEL     10  WEST           1:19.41       10  
               37.37       42.04                                               
  6     1091       WWD-EURICH, KELLY      10  EAST           1:20.62        9  
               37.75       42.87                                               
  7     1360       TAC-HAMMOND, ANGIE     10  WEST           1:21.67        7  
             1:21.67                                                           
  8     1097       WWD-HITZ, CHRISTIN     10  EAST           1:21.99        5  
               39.47       42.52                                               
  9     1354       SGSC-GOODHART, CARYN   10  WEST           1:23.08        4  
               39.50       43.58                                               
 10     1203       MTV-GULBRANDSEN, SAMANT10  EAST           1:25.68        3  
               42.74       42.94                                               
 11     1472       YY-SLOAN, ERIKA        10  WEST           1:27.33        2  
               40.55       46.78                                               
 12     1119       LAT-MILLER, KATIE       9  EAST           1:29.41        1  
               43.41       46.00                                               
 
Event 13  Boys 12 & Under  100  IM
Sponsor: Evans Family                       
POOL: * 1:01.68 S. MATTHEWS (HER)  
MEET: ! 1:01.68 S. MATTHEWS (HER)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1514       EPAC-HOFFER, DOUGLAS   12  WEST           1:05.73        -  
               30.57       35.16                                               
  2     1031       HER-MILLER, JOHN       11  EAST           1:06.50        -  
               32.57       33.93                                               
  3     1471       YY-SLOAN, BRAD         12  WEST           1:10.91        -  
               34.32       36.59                                               
  4     1369       WSY-CHEUNG, ALBERT     12  WEST           1:11.36        -  
               35.34       36.02                                               
  5     1444       WSC-GROTH, TIM         12  WEST           1:14.41        -  
               33.49       40.92                                               
  6     1153       WWH-ECKERT, ANDREW     12  EAST           1:15.37        -  
               36.84       38.53                                               
  7     1378       WSY-CREMO JR., JOHN    11  WEST           1:15.38        -  
               38.11       37.27                                               
  8     1328       CVAC-NOONE, GENE       12  WEST           1:15.93        -  
               36.97       38.96                                               
  9     1171       DEC-SKULSKY, MATT      11  EAST           1:16.51        -  
               35.34       41.17                                               
 10     1026       HER-EVANS, DANIEL      12  EAST           1:16.68        -  
               37.46       39.22                                               
 11     1058       NST-PIERCE, NATHAN     11  EAST           1:20.41        -  
               36.81       43.60                                               
 12     1084       PAC-EPLER, RYAN        12  EAST           1:20.67        -  
               39.76       40.91                                               
 
Event 14  Girls 12 & Under  100  IM
Sponsor: Kelly Family                       
POOL: * 1:01.17 L. BIANCO (WSY)  
MEET: ! 1:01.17 L. BIANCO (WSY)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1149       PCO-NOWICKI, STACY     12  EAST           1:05.25       16  
               30.77       34.48                                               
  2     1497       YY-MCINTYRE, COURTNEY  11  WEST           1:06.58       13  
               31.90       34.68                                               
  3     1336       CSC-LINE, CHRISTINE    12  WEST           1:08.78       12  
               31.48       37.30                                               
  4     1093       WWD-SIMMONS, KRISTEN   12  EAST           1:08.95       11  
               33.55       35.40                                               
  5     1019       HER-CLUGH, JENNA       11  EAST           1:09.70       10  
               34.45       35.25                                               
  6     1121       LAT-MILLER-DAGHIR, MEGA11  EAST           1:10.33        9  
               32.17       38.16                                               
  7     1348       DAAC-LANPHIER, SARAH   12  WEST           1:10.87        7  
               33.88       36.99                                               
  8     1434       GETY-PEARCE, HEATHER   12  WEST           1:11.20        5  
               33.92       37.28                                               
  9     1028       HER-KELLY, GILLIAN     12  EAST           1:11.49        4  
               34.20       37.29                                               
 10     1511       EPAC-COONEY, MEGAN     11  WEST           1:12.45        3  
               34.50       37.95                                               
 11     1400       WSY-SULLIVAN, RACHEL   12  WEST           1:12.62        2  
               35.72       36.90                                               
 12     1177       DEC-D'AMBROSIA, SARAH  11  EAST           1:14.98        1  
               35.14       39.84                                               
 
Event 15  Boys 14 & Under  100  IM
Sponsor: Dellasega Family                   
POOL: *  56.01 S. MATTHEWS (HER)  
MEET: !  56.14 Z. GIBSON (TAC)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1484       YY-VOORHEIS, KYLE      14  WEST             56.68       16  
               27.15       29.53                                               
  2     1092       WWD-THORN, ANDREW      13  EAST             59.78       13  
               28.54       31.24                                               
  3     1456       HAC-ENDERS, JASON      14  WEST           1:00.98       12  
               28.54       32.44                                               
  4     1379       WSY-BARR, JOSHUA       13  WEST           1:01.06       11  
               29.08       31.98                                               
  5     1513       EPAC-EISENACHER, KARL  13  WEST           1:01.50       10  
               28.73       32.77                                               
  6     1016       HER-PEFFLEY, ERIC      14  EAST           1:01.98        9  
               29.55       32.43                                               
  7     1458       HAC-TRAIN, BRIAN       14  WEST           1:02.54        7  
               29.24       33.30                                               
  8     1421       WSR-CLARK, ERIC        14  WEST           1:03.46        5  
               29.96       33.50                                               
  9     1125       LAT-DAY, CHRISTOPHE    14  EAST           1:03.69        4  
               29.50       34.19                                               
 10     1173       DEC-THOMAS, JASON      13  EAST           1:06.27        3  
               30.81       35.46                                               
 11     1186       HAL-FULMER, ADAM       14  EAST           1:08.77        2  
               31.21       37.56                                               
 12     1126       LAT-HOLTZMAN, JOHN     14  EAST           1:08.79        1  
               32.43       36.36                                               
 
Event 16  Girls 14 & Under  100  IM
Sponsor: Curry Family                       
POOL: *  59.90 A. ROTH (GETY)  
MEET: !  59.90 A. ROTH (GETY)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1380       WSY-BIANCO, LIANE      14  WEST             58.87*      16  
               27.67       31.20                                               
  2     1496       YY-MCINTYRE, DANIELLE  14  WEST           1:03.44       13  
               30.38       33.06                                               
  3     1401       WSY-STINE, ALLISON     13  WEST           1:03.45       12  
               30.18       33.27                                               
  4     1455       HAC-SIMONS, ALLISON    13  WEST           1:04.10       11  
               30.23       33.87                                               
  5     1467       YY-FENGFISH, SARAH     14  WEST           1:04.80       10  
               31.10       33.70                                               
  6     1061       NST-CHARLES, DANA      14  EAST           1:05.85        9  
               32.42       33.43                                               
  7     1152       LEM-LENGLER, SARA      13  EAST           1:05.94        7  
               31.20       34.74                                               
  8     1127       LAT-MRLJAK, REBECCA    14  EAST           1:06.40        5  
               31.43       34.97                                               
  9     1409       MSC-WAGNER, TAREN      13  WEST           1:06.67        4  
               31.17       35.50                                               
 10     1020       HER-KEPHART, ROBIN     13  EAST           1:08.52        3  
               32.91       35.61                                               
 11     1205       MTV-MALLICK, STEPH     14  EAST           1:09.53        2  
               32.91       36.62                                               
 12     1027       HER-SARRICKS, ERIN     13  EAST           1:09.88        1  
               32.65       37.23                                               
 
Event 17  Boys 18 & Under  100  IM
Sponsor: Carvell Family                     
POOL: *  52.16 P. O'NEILL (WSY)  
MEET: !  52.16 P. O'NEILL (WSY)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1334       CSC-HAUPT, MATT        19  WEST             53.30       16  
               25.37       27.93                                               
  2     1394       WSY-WHITE, CHAD        16  WEST             55.48       13  
               26.03       29.45                                               
  3     1024       HER-CARVELL, TIMOTHY   16  EAST             56.85       12  
               26.50       30.35                                               
  4     1025       HER-SMITH, ROBERT      17  EAST             57.32       11  
               27.15       30.17                                               
  5     1477       YY-VOORHEIS, JUSTIN    18  WEST             57.34       10  
               27.62       29.72                                               
  6     1402       WSY-ESTACIO, RICK      15  WEST             57.67        9  
               26.79       30.88                                               
  7     1521       EPAC-DAVIS, JASON      17  WEST             58.37        7  
               28.49       29.88                                               
  8     1461       HAC-MILLER, JASON      15  WEST             58.43        5  
               27.59       30.84                                               
  9     1059       NST-HOOVER, DAVE       17  EAST             59.22        4  
               28.37       30.85                                               
 10     1193       HEA-HOUCK, BILL        18  EAST             59.49        3  
               27.04       32.45                                               
 11     1194       HEA-JULIAN, DAVID      18  EAST           1:00.78        2  
               29.34       31.44                                               
 12     1129       LAT-LONG, DUSTIN       15  EAST           1:02.09        1  
               29.54       32.55                                               
 
Event 18  Girls 18 & Under  100  IM
Sponsor: Stroh Family                       
POOL: * 1:00.14 M. SHARP (HER)  
MEET: ! 1:00.14 M. SHARP (HER)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1128       LAT-ENGLEBROOK, KILA   15  EAST           1:01.12       16  
               28.11       33.01                                               
  2     1062       NST-HAROUNZADEH, NARGUS15  EAST           1:03.69       13  
               29.98       33.71                                               
  3     1518       EPAC-KRUPER, SAMANTHA  17  WEST           1:03.73       12  
               30.19       33.54                                               
  4     1096       WWD-SHAFFER, SAMANTHA  16  EAST           1:05.54       11  
               31.35       34.19                                               
  5     1228       HER-STROH, ADRIANA     16  EAST           1:06.42       10  
               31.68       34.74                                               
  6     1178       DEC-GREGORITS, MADELINE15  EAST           1:06.65        9  
               31.91       34.74                                               
  7     1506       EPAC-LEWIS, BROOKE     15  WEST           1:06.84        7  
               31.61       35.23                                               
  8     1460       HAC-KEMERY, RACHAEL    15  WEST           1:07.07        5  
               32.48       34.59                                               
  9     1512       EPAC-EISENACHER, ERICA 17  WEST           1:07.95        4  
               32.29       35.66                                               
 10     1447       WSC-TOME, VANESSA      17  WEST           1:07.98        3  
               33.72       34.26                                               
 11     1029       HER-KELLY, CAITLIN     15  EAST           1:08.05        2  
               32.22       35.83                                               
 12     1428       GETY-BODENBERG, KATHERI15  WEST           1:08.90        1  
               32.06       36.84                                               
 
Event 19  Boys 8 & Under  25  Free 
Sponsor: Logan Family                       
POOL: *  13.82 J. CHARLES (NST)  
MEET: !  13.82 J. CHARLES (NST)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1117       LAT-KING, KYLE          8  EAST             15.20       16  
  2     1494       YY-WANDEL, SCOTT        8  WEST             15.23       13  
  3     1033       HER-PAWLUSH, NICHOLAS   8  EAST             15.53       12  
  4     1426       LAC-DRUCK, MICHAEL      8  WEST             15.66       11  
  5     1451       HAC-CHRISMER, DEREK     8  WEST             15.93       10  
  6     1030       HER-MAURER, ROBERT      8  EAST             16.15        9  
  7     1200       MTV-DEAN, JOSEPH        8  EAST             16.20        7  
  8     1422       HY-KRAMER, CHRIS        8  WEST             16.28        5  
  9     1081       PAC-BAIOCCHI, SCOTT     8  EAST             16.37        4  
 10     1483       YY-PELLISSIER, PAUL     8  WEST             16.43        3  
 11     1090       WWD-SMITH, BRANDON      8  EAST             16.64        2  
 12     1358       TAC-ROYER, JOEY         8  WEST             17.10        1  
 
Event 20  Girls 8 & Under  25  Free 
Sponsor: Pennock Family                     
POOL: *  14.15 A. LUTTERMOSER (MSC)  
MEET: !  14.76 J. LONG (FAL)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1419       WSR-BOWER, NICOLE       8  WEST             15.51       16  
  2     1388       WSY-PHILLIPS, ADRIENNE  8  WEST             15.61       13  
  3     1478       YY-DAY, ERIN            8  WEST             15.62       12  
  4     1107       WWD-FAULSTICK, NICOLE   8  EAST             16.04       11  
  5     1411       SMSC-HANNIFORD, ELIZABE 8  WEST             16.11       10  
  6     1440       WSC-BENTLEY, KATIE      8  WEST             16.22        9  
  7     1037       HER-GELB, SAMARA        8  EAST             16.64        7  
  8     1156       FAL-KRESGE, CASEY       8  EAST             16.75        5  
  9     1425       LAC-SCHAEFER, DANIELLE  8  WEST             16.78        4  
 10     1185       HAL-HOFFNER, BEKAK      8  EAST             17.02        3  
 11     1005       ACL-GARDNER, MARY       8  EAST             17.36        2  
 12     1039       HER-LANG, SUSAN         8  EAST             18.20        1  
 
Event 21  Boys 10 & Under  50  Free 
Sponsor: Daryl & Fiona Patrick Family       
POOL: *  27.77 J. LINN (DEC)  
MEET: !  27.77 J. LINN (DEC)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1159       FAL-LIGHTNER, RYAN     10  EAST             29.56       16  
  2     1138       LAT-HAMMAKER, AUSTIN   10  EAST             29.63       13  
  3     1331       CVAC-SCHWARTZ, ST. JOHN10  WEST             30.35       12  
  4     1412       SMSC-DEWALT, BRADLEY   10  WEST             30.42       11  
  5     1393       WSY-RUBRITZ, JONATHAN  10  WEST             30.55       10  
  6     1332       CVAC-TERMIN, ANTHONY    9  WEST             31.32        9  
  7     1377       WSY-GOLDSMITH, SAM     10  WEST             31.74        7  
  8     1146       PCO-AMATO, ANDREW       9  EAST             31.92        5  
  9     1202       MTV-WEAKLEY, CLAYTON    9  EAST             33.22        4  
 10     1009       ACL-SHAHEEN, LUKE      10  EAST             33.33        3  
 11     1362       TAC-ALMQUIST, CRAIG    10  WEST             33.41        2  
 12     1191       HEA-BENEDICT, CHIP     10  EAST             34.11        1  
 
Event 22  Girls 10 & Under  50  Free 
Sponsor: Curry Family                       
POOL: *  27.83 A. LUTTERMOSER (MSC)  
MEET: !  27.83 A. LUTTERMOSER (MSC)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1323       CVAC-RICEDORF, KAYLA   10  WEST             27.41*      16  
  2     1110       WWD-MATYAS, RACHEL     10  EAST             28.38       13  
  3     1433       GETY-WEANER, TRICIA    10  WEST             28.62       12  
  4     1175       DEC-BUSS, GWEN         10  EAST             30.43       11  
  5     1325       CVAC-SHEELY, ALLISON   10  WEST             31.04       10  
  6     1320       CVAC-HOWELL, DANELLE   10  WEST             31.69        9  
  7     1087       PAC-SMITH, RACHEL      10  EAST             32.07        7  
  8     1386       WSY-LULEY, ERIN        10  WEST             33.33        5  
  9     1437       GETY-SHEAHAN, KIRSTEN   9  WEST             33.70        4  
 10     1034       HER-BARSANTI, LINDSEY  10  EAST             33.73        3  
 11     1108       WWD-BENTZ, DARCIE      10  EAST             34.02        2  
 12     1137       LAT-BAKOWICZ, KATHERINE 9  EAST             34.51        1  
 
Event 23  Boys 12 & Under  50  Free 
POOL: *  24.48 G. GIPSON (TAC)  
MEET: !  24.48 G. GIPSON (TAC)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1068       NST-HULME, ANDY        12  EAST             25.48       16  
  2     1424       LAC-FELTENBERGER, ANDRE12  WEST             26.28       13  
  3     1109       WWD-CALDWELL, TIM      12  EAST             26.70       12  
  4     1139       LAT-BAKOWICZ, ANDREW   12  EAST             26.84       11  
  5     1031       HER-MILLER, JOHN       11  EAST             27.54       10  
  6     1413       SMSC-WALTERS, TRISTAN  12  WEST             27.86        9  
  7     1335       CSC-BAER, KYLE         11  WEST             28.28        7  
  8     1338       CSC-ROBISON, CHRIS     11  WEST             28.44        5  
  9     1163       DAU-BACK, JEREMY       12  EAST             29.15        4  
 10     1089       PAC-WHITEHEAD, SHANE   12  EAST             29.80        3  
 11     1482       YY-RUPPERT, DANIEL     11  WEST             30.00        2  
 12     1383       WSY-DOEMLAND, STEPHEN  11  WEST             32.49        1  
 
Event 24  Girls 12 & Under  50  Free 
Sponsor: Valery Detrov                      
POOL: *  25.57 J. KEEFER (HER)  
MEET: !  26.25 S. FISHER (WSY)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1392       WSY-GEPFER, BREYANNA   12  WEST             26.30       16  
  2     1149       PCO-NOWICKI, STACY     12  EAST             26.58       13  
  3     1140       LAT-MCCULLOUGH, ANDREA 12  EAST             27.17       12  
  4     1072       NST-FICHTHORN, SAMANTHA12  EAST             27.44       11  
  5     1322       CVAC-KNUPP, NOELLE     12  WEST             27.59       10  
  6     1012       ACL-KELLER, CATHERINE  12  EAST             27.92        9  
  7     1466       YY-SCHMIDT, RACHEL     12  WEST             28.17        7  
  8     1519       EPAC-PEASE, SARAH      11  WEST             28.62        5  
  9     1154       WWH-HETHERINGTON, EVELY12  EAST             28.82        4  
 10     1184       HAL-PAULUS, WHITNEY    12  EAST             28.85        3  
 11     1361       TAC-PANDELIDIS, THEA   12  WEST             28.95        2  
 12     1645       GETY-MILLER, MEGAN     12  WEST             29.03        1  
 
Event 25  Boys 14 & Under  50  Free 
Sponsor: Dellasega Family                   
POOL: *  22.74 G. GIPSON (TAC)  
MEET: !  22.74 G. GIPSON (TAC)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1078       NST-PEREZ, ANDREW      14  EAST             23.08       16  
  2     1445       WSC-SHEARER, REGGIE    14  WEST             23.20       13  
  3     1134       LAT-WARY, CHRISTOPHE   13  EAST             23.45       12  
  4     1382       WSY-DOEMLAND, CHRIS    14  WEST             24.00       11  
  5     1381       WSY-RANDALL, ANTHONY   14  WEST             24.25       10  
  6     1479       YY-TRUMP, MATTHEW      14  WEST             24.64        9  
  7     1092       WWD-THORN, ANDREW      13  EAST             25.10        7  
  8     1481       YY-RUPPERT, NATHAN     14  WEST             25.20        5  
  9     1457       HAC-KRAUSE, JOSEPH     13  WEST             25.29        4  
 10     1186       HAL-FULMER, ADAM       14  EAST             26.39        3  
 11     1052       HER-KURTZ, CHRISTOPHE  14  EAST             26.46        2  
 12     1172       DEC-LEGG, BRIAN        14  EAST             26.68        1  
 
Event 26  Girls 14 & Under  50  Free 
POOL: *  25.19 N. LEHMAN (TAC)  
MEET: !  25.19 N. LEHMAN (TAC)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1374       WSY-GREENAWALT, ANNE   14  WEST             25.59       16  
  2     1423       HY-BROWN, KRISTIN      14  WEST             25.88       12.5
  2     1465       YY-FOLTZ, STACEY       13  WEST             25.88       12.5
  4     1455       HAC-SIMONS, ALLISON    13  WEST             25.94       11  
  5     1135       LAT-HAMMAKER, SHANNA   14  EAST             26.04       10  
  6     1364       TAC-BURDETTE, MORGAN   14  WEST             26.13        9  
  7     1389       WSY-NAVITSKY, ELIZABETH14  WEST             26.18        7  
  8     1192       HEA-MARTINO, KATIE     14  EAST             26.94        5  
  9     1155       RBH-ROWE, ALYSSA       13  EAST             27.64        4  
 10     1102       WWD-SZCZEPANSKI, THERES14  EAST             28.05        3  
 11     1020       HER-KEPHART, ROBIN     13  EAST             28.10        2  
 12     1738       MBG-JOREITZ, LISA      14  EAST             29.33        1  
 
Event 27  Boys 18 & Under  50  Free 
Sponsor: True Family                        
POOL: *  21.87 P. O'NEILL (WSY)  
MEET: !  21.87 P. O'NEILL (WSY)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1166       DAU-SWEGER, JASON      18  EAST             22.23       16  
  2     1141       LAT-DEFRANK, TJ        17  EAST             22.51       13  
  3     1468       YY-SCHAEBERLE, DANIEL  18  WEST             22.63       12  
  4     1049       HER-WOOD, BENJAMIM     15  EAST             23.01       11  
  5     1403       WSY-BOYER, DAVE        16  WEST             23.11       10  
  6     1508       EPAC-PALMER, BRET      15  WEST             23.20        9  
  7     1048       HER-MURRAY, IAN        16  EAST             23.28        7  
  8     1341       CSC-FATHERREE, DAVID   19  WEST             23.46        5  
  9     1367       TAC-DOUGLAS, TRAVIS    17  WEST             23.57        4  
 10     1342       CSC-MAISANO, ADAM      19  WEST             23.82        3  
 11     1293       DEC-WISE, ANDY         17  EAST             24.11        2  
 12     1142       LAT-REINHARD, TAYLOR   15  EAST             24.26        1  
 
Event 28  Girls 18 & Under  50  Free 
Sponsor: SARRICKS FAMILY                    
POOL: *  24.45 J. ABER (HER)  
MEET: !  24.77 V. DAVIS (FAL)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1501       YY-PEACH, WHITNEY      18  WEST             24.41*      16  
  2     1365       TAC-BILLET, LINDSAY    15  WEST             25.42       13  
  3     1053       HER-KEEFER, JULIE      15  EAST             25.47       12  
  4     1384       WSY-DUKE, MARY         18  WEST             25.82       11  
  5     1520       EPAC-STARSINIC, ABBY   15  WEST             25.93       10  
  6     1450       WSC-MERRICK, ANNE      17  WEST             26.17        9  
  7     1385       WSY-DUKE, SUSAN        16  WEST             26.48        7  
  8     1105       WWD-HANSON, AMY        18  EAST             26.64        5  
  9     1088       PAC-WHITEHEAD, KIM     16  EAST             26.70        4  
 10     1050       HER-GLENN, RACHEL      17  EAST             26.90        3  
 11     1051       HER-KEEFER, JENNIFER   17  EAST             26.95        2  
 12     1165       DAU-NEIGENFIND, TARA   16  EAST             27.29        1  
 
Event 29  Boys 8 & Under  25  Back 
Sponsor: Pawlush Family                     
POOL: *  17.37 T. BIGELOW (CH)  
MEET: !  17.37 T. BIGELOW (CH)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1117       LAT-KING, KYLE          8  EAST             18.67       16  
  2     1494       YY-WANDEL, SCOTT        8  WEST             19.35       13  
  3     1435       GETY-JOHNSON, ISAAC     8  WEST             19.36       12  
  4     1422       HY-KRAMER, CHRIS        8  WEST             19.73       11  
  5     1426       LAC-DRUCK, MICHAEL      8  WEST             20.18       10  
  6     1187       HAL-COADY, TRAVIS       8  EAST             20.41        9  
  7     1033       HER-PAWLUSH, NICHOLAS   8  EAST             20.55        7  
  8     1492       YY-STRATHMEYER, BRIAN   8  WEST             20.74        5  
  9     1081       PAC-BAIOCCHI, SCOTT     8  EAST             20.84        4  
 10     1420       WSR-TRIMMER, LUKE       7  WEST             22.73        3  
 11     1158       FAL-LIGHTNER, MATTHEW   8  EAST             23.38        2  
 12     1030       HER-MAURER, ROBERT      8  EAST             25.34        1  
 
Event 30  Girls 8 & Under  25  Back 
Sponsor: Singapuri Family                   
POOL: *  16.98 K. BOJANIC (HSC)  
MEET: !  18.48 J. WALTERS (HER)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1324       CVAC-ROWE, CALLAN       8  WEST             18.47!      16  
  2     1509       EPAC-MILSTEAD, SHANNON  8  WEST             19.00       13  
  3     1425       LAC-SCHAEFER, DANIELLE  8  WEST             19.20       12  
  4     1107       WWD-FAULSTICK, NICOLE   8  EAST             19.37       11  
  5     1441       WSC-SLOBODIAN, EMILY    8  WEST             20.64       10  
  6     1436       GETY-MASLOWSKI, KAYLA   8  WEST             20.89        9  
  7     1349       DAAC-JURKOWSKI, SYDNEY  8  WEST             21.02        7  
  8     1114       WWD-HENDERSON, ALAINA   8  EAST             21.09        5  
  9     1185       HAL-HOFFNER, BEKAK      8  EAST             22.02        4  
 10     1040       HER-HIRSBRUNNER, RENEE  8  EAST             22.52        3  
 11     1113       WWD-NOWAK, CAROLYNN     6  EAST             23.02        2  
 12     1143       LAT-WILLIAMS, NELLIE    8  EAST             24.82        1  
 
Event 31  Boys 10 & Under  50  Back 
POOL: *  32.28 J. WEAVER (YY)  
MEET: !  33.56 P. ROBERTS (CSC)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1159       FAL-LIGHTNER, RYAN     10  EAST             34.66       16  
  2     1412       SMSC-DEWALT, BRADLEY   10  WEST             35.40       13  
  3     1035       HER-HECKENLUBER, STEVEN10  EAST             35.55       12  
  4     1393       WSY-RUBRITZ, JONATHAN  10  WEST             35.88       11  
  5     1453       HAC-TRAIN, KEVIN       10  WEST             36.12       10  
  6     1138       LAT-HAMMAKER, AUSTIN   10  EAST             36.34        9  
  7     1438       GETY-BEAMER, MATTHEW   10  WEST             37.16        7  
  8     1201       MTV-SEAMAN, KLYE       10  EAST             38.09        5  
  9     1442       WSC-COOKSEY, MATT      10  WEST             40.03        4  
 10     1352       SGSC-BOECKEL, BEN      10  WEST             40.20        3  
 11     1151       MBG-TRAWITZ, TYLER     10  EAST             42.62        2  
 12     1202       MTV-WEAKLEY, CLAYTON    9  EAST             43.69        1  
 
Event 32  Girls 10 & Under  50  Back 
Sponsor: Campbell Family                    
POOL: *  31.73 L. SARRICKS (HER)  
MEET: !  33.40 K. JONES (NST)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1433       GETY-WEANER, TRICIA    10  WEST             32.86!      16  
  2     1175       DEC-BUSS, GWEN         10  EAST             34.26       13  
  3     1325       CVAC-SHEELY, ALLISON   10  WEST             34.33       12  
  4     1515       EPAC-HOFFER, NOELLE     9  WEST             35.10       11  
  5     1524       EPAC-KANPOL, MAIA      10  WEST             36.04       10  
  6     1318       CVAC-DYER, JACY        10  WEST             36.17        9  
  7     1041       HER-CAMPBELL, KACIE    10  EAST             37.12        7  
  8     1354       SGSC-GOODHART, CARYN   10  WEST             38.61        5  
  9     1085       PAC-KEPLEY, COURTNEY   10  EAST             39.32        4  
 10     1015       HER-WEIDENSAUL, TAYLOR 10  EAST             39.59        3  
 11     1739       HEA-TROUT, DANIELLE    10  EAST             39.77        2  
 12     1180       DEC-YATES, KRISTEN     10  EAST             42.20        1  
 
Event 33  Boys 12 & Under  50  Back 
POOL: *  29.10 B. HERMAN (HER)  
MEET: !  30.31 P. ROBERTS (CSC)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1514       EPAC-HOFFER, DOUGLAS   12  WEST             29.67!      16  
  2     1042       HER-OSKUTIS, DEREK     11  EAST             30.60       13  
  3     1424       LAC-FELTENBERGER, ANDRE12  WEST             30.99       12  
  4     1335       CSC-BAER, KYLE         11  WEST             31.92       11  
  5     1330       CVAC-SCHWARTZ, NICHOLAS11  WEST             32.02       10  
  6     1473       YY-BUCK, CARSON        12  WEST             33.37        9  
  7     1066       NST-MILLER, CHRIS      11  EAST             34.18        7  
  8     1404       WSY-STEWART, GREG      12  WEST             34.93        5  
  9     1171       DEC-SKULSKY, MATT      11  EAST             35.99        4  
 10     1122       LAT-BOWERS, DANNY      12  EAST             36.94        3  
 11     1058       NST-PIERCE, NATHAN     11  EAST             37.19        2  
 12     1043       HER-HOERNER, RYAN      12  EAST             39.38        1  
 
Event 34  Girls 12 & Under  50  Back 
POOL: *  29.09 L. SARRICKS (HER)  
MEET: !  29.90 K. BOJANIC (LM)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1392       WSY-GEPFER, BREYANNA   12  WEST             29.10!      16  
  2     1336       CSC-LINE, CHRISTINE    12  WEST             31.57       13  
  3     1121       LAT-MILLER-DAGHIR, MEGA11  EAST             32.10       12  
  4     1071       NST-HOY, AUDREY        12  EAST             32.51       11  
  5     1430       GETY-THRASHER, EMMA    11  WEST             32.72       10  
  6     1074       NST-WENRICH, CHRISTA   12  EAST             32.97        9  
  7     1499       YY-KOGUT, JULIE        12  WEST             33.05        7  
  8     1010       ACL-WILSON, MEGANN     11  EAST             33.21        5  
  9     1070       NST-JONES, KENDELL     12  EAST             33.30        4  
 10     1462       YY-WEAVER, ALLISON     12  WEST             33.55        3  
 11     1319       CVAC-EASTER, JENNA     12  WEST             33.67        2  
 12     1132       LAT-CHESLOCK, MARYBETH 11  EAST             34.15        1  
 
Event 35  Boys 14 & Under  50  Back 
POOL: *  26.36 S. MATTHEWS (HER)  
MEET: !  26.36 S. MATTHEWS (HER)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1456       HAC-ENDERS, JASON      14  WEST             27.76       16  
  2     1513       EPAC-EISENACHER, KARL  13  WEST             27.79       13  
  3     1464       YY-WILLIAMS, PETER     14  WEST             28.14       12  
  4     1055       HER-DELLASEGA, JOE     13  EAST             28.80       11  
  5     1125       LAT-DAY, CHRISTOPHE    14  EAST             28.93       10  
  6     1486       YY-WHEELER, TIMOTHY    13  WEST             29.22        9  
  7     1186       HAL-FULMER, ADAM       14  EAST             29.30        7  
  8     1350       SGSC-KILE, DAVID       13  WEST             30.82        5  
  9     1373       WSY-PERANTONI, GIAN    13  WEST             31.23        4  
 10     1173       DEC-THOMAS, JASON      13  EAST             31.28        3  
 11     1130       LAT-COLEMAN, PATRICK   13  EAST             31.55        2  
 12     1164       DAU-ROBINSON, SHANE    13  EAST             33.45        1  
 
Event 36  Girls 14 & Under  50  Back 
POOL: *  27.85 A. ROTH (GETY)  
MEET: !  27.85 A. ROTH (GETY)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1395       WSY-WHITE, MEGAN       14  WEST             28.39       16  
  2     1470       YY-MANN, ALEXA         14  WEST             28.91       13  
  3     1487       YY-ZORTMAN, MEGAN      14  WEST             29.68       12  
  4     1525       EPAC-STEINBERGER, JAMIE14  WEST             29.89       11  
  5     1100       WWD-WETZLER, AMANDA    13  EAST             30.43       10  
  6     1371       WSY-TORAN, ALYSSA      13  WEST             30.61        9  
  7     1027       HER-SARRICKS, ERIN     13  EAST             30.63        7  
  8     1454       HAC-ALLEN, SHANNA      14  WEST             31.32        5  
  9     1152       LEM-LENGLER, SARA      13  EAST             31.33        4  
 10     1192       HEA-MARTINO, KATIE     14  EAST             31.50        3  
 11     1124       LAT-ASHLEY, LAUREN     13  EAST             32.39        2  
 12     1242       NST-KLEPPER, DANIELLE  13  EAST             33.92        1  
 
Event 37  Boys 18 & Under  50  Back 
Sponsor: Medina Family                      
POOL: *  24.48 J. WEAVER (YY)  
MEET: !  24.48 J. WEAVER (YY)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1047       HER-LUTZ, JOHN         16  EAST             25.06       16  
  2     1498       YY-ALMONEY, KYLE       19  WEST             25.10       13  
  3     1193       HEA-HOUCK, BILL        18  EAST             25.17       12  
  4     1394       WSY-WHITE, CHAD        16  WEST             25.89       11  
  5     1402       WSY-ESTACIO, RICK      15  WEST             26.48       10  
  6     1417       SMSC-LEBO, MATTHEW     18  WEST             27.21        9  
  7     1189       HAL-FULMER, DAVID      18  EAST             27.26        7  
  8     1517       EPAC-KRUPER, JONATHAN  15  WEST             27.49        5  
  9     1056       HER-ARSLAN, NOAH       16  EAST             27.52        4  
 10     1449       WSC-KEIPERT, TRAVIS    18  WEST             27.84        3  
 11     1249       PAC-EPLER, MATT        16  EAST             29.14        2  
 12     1179       DEC-THOMAS, JOSH       16  EAST             29.89        1  
 
Event 38  Girls 18 & Under  50  Back 
POOL: *  27.77 M. TRACY (WSC)  
MEET: !  28.00 A. PETERS (NST)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1170       DAU-BARNER, CINDY      16  EAST             27.79!      16  
  2     1128       LAT-ENGLEBROOK, KILA   15  EAST             28.47       13  
  3     1365       TAC-BILLET, LINDSAY    15  WEST             28.51       12  
  4     1077       NST-PETERS, ADRIENNE   18  EAST             28.61       11  
  5     1476       YY-FREESE, MEGHAN      17  WEST             29.19       10  
  6     1023       HER-SARRICKS, LAUREN   16  EAST             29.42        9  
  7     1385       WSY-DUKE, SUSAN        16  WEST             29.50        7  
  8     1384       WSY-DUKE, MARY         18  WEST             29.60        5  
  9     1428       GETY-BODENBERG, KATHERI15  WEST             29.74        4  
 10     1103       WWD-BECK, LAURA        16  EAST             29.82        3  
 11     1054       HER-WEIDENSAUL, EMILY  16  EAST             30.29        2  
 12     1485       YY-SIVULKA, BETHANY    16  WEST             31.06        1  
 
Event 39  Boys 10 & Under  100  Free 
POOL: * 1:02.73 P. ROBERTS (CSC)  
MEET: ! 1:03.03 J. CHARLES (NST)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1353       SGSC-HOFFHEINS, RICK   10  WEST           1:05.09       16  
               31.98       33.11                                               
  2     1329       CVAC-RUDOCK, RICKY     10  WEST           1:05.51       13  
               31.73       33.78                                               
  3     1150       MBG-YEAGER, DEREK      10  EAST           1:06.38       12  
               32.14       34.24                                               
  4     1475       YY-PHILLIPS, ZACHARY   10  WEST           1:07.06       11  
               32.53       34.53                                               
  5     1393       WSY-RUBRITZ, JONATHAN  10  WEST           1:08.24       10  
               33.00       35.24                                               
  6     1332       CVAC-TERMIN, ANTHONY    9  WEST           1:09.91        9  
               34.62       35.29                                               
  7     1159       FAL-LIGHTNER, RYAN     10  EAST           1:09.96        7  
               33.37       36.59                                               
  8     1009       ACL-SHAHEEN, LUKE      10  EAST           1:11.23        5  
               34.20       37.03                                               
  9     1057       HER-PENNOCK, MICHAEL   10  EAST           1:11.55        4  
               33.56       37.99                                               
 10     1008       ACL-SHERTZER, GREG      9  EAST           1:13.91        3  
               34.24       39.67                                               
 11     1201       MTV-SEAMAN, KLYE       10  EAST           1:16.98        2  
               35.90       41.08                                               
 12     1442       WSC-COOKSEY, MATT      10  WEST           1:18.40        1  
               35.95       42.45                                               
 
Event 40  Girls 10 & Under  100  Free 
POOL: * 1:01.78 A. GREENAWALT (WSY)  
MEET: ! 1:01.78 A. GREENAWALT (WSY)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1323       CVAC-RICEDORF, KAYLA   10  WEST           1:01.99       16  
               30.35       31.64                                               
  2     1110       WWD-MATYAS, RACHEL     10  EAST           1:03.95       13  
               30.79       33.16                                               
  3     1433       GETY-WEANER, TRICIA    10  WEST           1:04.16       12  
               31.21       32.95                                               
  4     1326       CVAC-SKOTNICKI, RACHEL 10  WEST           1:07.13       11  
               31.80       35.33                                               
  5     1370       WSY-WHITTINGTON, EMILY  9  WEST           1:10.27       10  
               33.12       37.15                                               
  6     1041       HER-CAMPBELL, KACIE    10  EAST           1:12.01        9  
               33.47       38.54                                               
  7     1488       YY-MCINERNEY, JESSICA  10  WEST           1:15.28        7  
               35.64       39.64                                               
  8     1356       SGSC-KLINE, HANNAH     10  WEST           1:16.28        5  
               36.46       39.82                                               
  9     1203       MTV-GULBRANDSEN, SAMANT10  EAST           1:16.50        4  
               35.21       41.29                                               
 10     1119       LAT-MILLER, KATIE       9  EAST           1:17.01        3  
               37.79       39.22                                               
 11     1160       DAU-KELLER, KATIE      10  EAST           1:18.61        2  
               37.46       41.15                                               
 12     1085       PAC-KEPLEY, COURTNEY   10  EAST           1:18.89        1  
               36.67       42.22                                               
 
Event 41  Boys 12 & Under  100  Free 
POOL: *  54.37 S. MATTHEWS (HER)  
MEET: !  54.37 S. MATTHEWS (HER)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1069       NST-CHARLES, JORDAN    12  EAST             55.88       16  
               26.44       29.44                                               
  2     1514       EPAC-HOFFER, DOUGLAS   12  WEST             59.18       13  
               28.27       30.91                                               
  3     1424       LAC-FELTENBERGER, ANDRE12  WEST             59.63       12  
               28.55       31.08                                               
  4     1139       LAT-BAKOWICZ, ANDREW   12  EAST             59.73       11  
               29.03       30.70                                               
  5     1327       CVAC-DRUDUL, DYLAN     12  WEST           1:00.62       10  
               29.28       31.34                                               
  6     1316       CHAC-BRENNER, DONNY    12  WEST           1:02.24        9  
             1:02.24                                                           
  7     1109       WWD-CALDWELL, TIM      12  EAST           1:02.72        7  
               30.02       32.70                                               
  8     1338       CSC-ROBISON, CHRIS     11  WEST           1:04.66        5  
               31.08       33.58                                               
  9     1363       TAC-BENTZ, JOE         11  WEST           1:06.51        4  
               31.61       34.90                                               
 10     1089       PAC-WHITEHEAD, SHANE   12  EAST           1:08.30        3  
               32.17       36.13                                               
 11     1144       LAT-KERRIGAN, MATTHEW  12  EAST           1:09.87        2  
               34.02       35.85                                               
 12     1195       MDT-WALKER, ERIC       12  EAST           1:10.05        1  
               32.84       37.21                                               
 
Event 42  Girls 12 & Under  100  Free 
POOL: *  57.00 A. GREENAWALT (WSY)  
MEET: !  57.00 A. GREENAWALT (WSY)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1072       NST-FICHTHORN, SAMANTHA12  EAST             59.01       16  
               28.45       30.56                                               
  2     1497       YY-MCINTYRE, COURTNEY  11  WEST             59.77       13  
               29.08       30.69                                               
  3     1322       CVAC-KNUPP, NOELLE     12  WEST             59.84       12  
               28.91       30.93                                               
  4     1407       MSC-SHINDLE, JACKIE    12  WEST           1:01.10       11  
               29.15       31.95                                               
  5     1140       LAT-MCCULLOUGH, ANDREA 12  EAST           1:01.43       10  
               30.06       31.37                                               
  6     1019       HER-CLUGH, JENNA       11  EAST           1:01.85        9  
               29.85       32.00                                               
  7     1197       MDT-RUHL, DANIELLE     12  EAST           1:02.10        7  
               29.81       32.29                                               
  8     1400       WSY-SULLIVAN, RACHEL   12  WEST           1:02.39        5  
               30.26       32.13                                               
  9     1519       EPAC-PEASE, SARAH      11  WEST           1:02.77        4  
               29.77       33.00                                               
 10     1011       ACL-LANE, JESSICA      12  EAST           1:03.69        3  
               30.47       33.22                                               
 11     1495       YY-WANDEL, KATHLEEN    12  WEST           1:04.01        2  
               31.01       33.00                                               
 12     1073       NST-HAROUNZADEH, SORMEH11  EAST           1:04.13        1  
               31.05       33.08                                               
 
Event 43  Boys 14 & Under  100  Free 
Sponsor: Dellasega Family                   
POOL: *  49.84 S. MATTHEWS (HER)  
MEET: !  49.84 S. MATTHEWS (HER)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1484       YY-VOORHEIS, KYLE      14  WEST             49.76*      16  
               24.07       25.69                                               
  2     1134       LAT-WARY, CHRISTOPHE   13  EAST             51.52       13  
               24.88       26.64                                               
  3     1445       WSC-SHEARER, REGGIE    14  WEST             51.54       12  
               25.07       26.47                                               
  4     1376       WSY-GOLDSMITH, ALEX    13  WEST             52.85       11  
               25.53       27.32                                               
  5     1092       WWD-THORN, ANDREW      13  EAST             53.38       10  
               25.51       27.87                                               
  6     1415       SMSC-OWEN, MICHAEL     14  WEST             54.40        9  
               26.07       28.33                                               
  7     1055       HER-DELLASEGA, JOE     13  EAST             54.82        7  
               26.20       28.62                                               
  8     1421       WSR-CLARK, ERIC        14  WEST             55.28        5  
               26.53       28.75                                               
  9     1408       MSC-WEBER, ADAM        14  WEST             56.58        4  
               26.90       29.68                                               
 10     1172       DEC-LEGG, BRIAN        14  EAST             59.89        3  
               28.32       31.57                                               
 11     1204       MTV-WAGNER, JUSTIN     14  EAST           1:00.96        2  
               27.87       33.09                                               
 12     1167       DAU-KELLER, JOE        14  EAST           1:03.27        1  
               30.02       33.25                                               
 
Event 44  Girls 14 & Under  100  Free 
Sponsor: Hoover Family                      
POOL: *  54.79 H. STEINHOUR (CSC)  
MEET: !  55.61 M. GOBRECHT (WWD)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1374       WSY-GREENAWALT, ANNE   14  WEST             54.32*      16  
               26.50       27.82                                               
  2     1372       WSY-FISHER, SARAH      14  WEST             54.78*      13  
               26.68       28.10                                               
  3     1389       WSY-NAVITSKY, ELIZABETH14  WEST             56.07       12  
               27.17       28.90                                               
  4     1423       HY-BROWN, KRISTIN      14  WEST             56.50       11  
               27.34       29.16                                               
  5     1496       YY-MCINTYRE, DANIELLE  14  WEST             57.22       10  
               27.83       29.39                                               
  6     1467       YY-FENGFISH, SARAH     14  WEST             58.34        9  
               28.47       29.87                                               
  7     1123       LAT-MILLER, HOLLY      13  EAST           1:00.11        7  
               28.94       31.17                                               
  8     1075       NST-PETERS, KRISTEN    14  EAST           1:00.27        5  
               28.82       31.45                                               
  9     1205       MTV-MALLICK, STEPH     14  EAST           1:00.84        4  
               28.89       31.95                                               
 10     1147       PCO-LEWIS, ERICA       14  EAST           1:00.89        3  
               28.98       31.91                                               
 11     1022       HER-MURRAY, ELAINE     14  EAST           1:02.28        2  
               29.58       32.70                                               
 12     1102       WWD-SZCZEPANSKI, THERES14  EAST           1:02.35        1  
               29.55       32.80                                               
 
Event 45  Boys 18 & Under  100  Free 
Sponsor: Lutz Family                        
POOL: *  48.13 J. EBY (DEC)  
MEET: !  48.13 J. EBY (DEC)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1468       YY-SCHAEBERLE, DANIEL  18  WEST             48.89       16  
               23.60       25.29                                               
  2     1141       LAT-DEFRANK, TJ        17  EAST             49.64       13  
               23.82       25.82                                               
  3     1174       DEC-WELLS, JOE         15  EAST             50.41       12  
               24.47       25.94                                               
  4     1403       WSY-BOYER, DAVE        16  WEST             50.47       11  
               24.50       25.97                                               
  5     1368       WSY-SLACK, TIM         17  WEST             50.67       10  
               24.25       26.42                                               
  6     1337       CSC-TARRANT, NIC       17  WEST             50.80        9  
               24.41       26.39                                               
  7     1396       WSY-PROTAS, JOHN       15  WEST             51.18        7  
               24.63       26.55                                               
  8     1189       HAL-FULMER, DAVID      18  EAST             51.87        5  
               25.01       26.86                                               
  9     1449       WSC-KEIPERT, TRAVIS    18  WEST             51.89        4  
               24.69       27.20                                               
 10     1194       HEA-JULIAN, DAVID      18  EAST             53.08        3  
               25.77       27.31                                               
 11     1131       LAT-COLEMAN, MICHAEL   15  EAST             54.76        2  
               26.02       28.74                                               
 12     1079       NST-OKUM, BRIAN        16  EAST             54.93        1  
               26.42       28.51                                               
 
Event 46  Girls 18 & Under  100  Free 
Sponsor: Glenn Family                       
POOL: *  52.42 N. LEHMAN (TAC)  
MEET: !  52.42 N. LEHMAN (TAC)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1504       EPAC-HARM, ROBYN       15  WEST             53.24       16  
               25.22       28.02                                               
  2     1128       LAT-ENGLEBROOK, KILA   15  EAST             54.72       13  
               26.64       28.08                                               
  3     1053       HER-KEEFER, JULIE      15  EAST             55.06       12  
               26.21       28.85                                               
  4     1397       WSY-NONEMAKER, JESSICA 15  WEST             55.93       11  
               27.03       28.90                                               
  5     1463       YY-WILLIAMS, JENNIFER  17  WEST             58.36       10  
               27.37       30.99                                               
  6     1076       NST-LOTIER, CRYSTAL    15  EAST             58.47        9  
               27.51       30.96                                               
  7     1448       WSC-ZEIGLER, SARA      17  WEST             58.57        7  
               28.46       30.11                                               
  8     1105       WWD-HANSON, AMY        18  EAST             59.18        5  
               28.22       30.96                                               
  9     1088       PAC-WHITEHEAD, KIM     16  EAST             59.21        4  
               28.06       31.15                                               
 10     1104       WWD-LUCKENBILL, ERICA  16  EAST             59.94        3  
               29.04       30.90                                               
 11     1366       TAC-HAMBERGER, MAURA   17  WEST           1:00.29        2  
               28.87       31.42                                               
 12     1428       GETY-BODENBERG, KATHERI15  WEST           1:00.92        1  
               29.32       31.60                                               
 
Event 47  Boys 8 & Under  100  R-Free 
Sponsor: Zellers Family - Go Boys Go!       
POOL: * 1:03.35 FAL  
MEET: ! 1:03.35 FAL  
 
 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     3014       East Shore All-Stars A     EAST           1:06.71       32  
 HER-MAURER, R.-8   HER-CHUBB, J.-7    HER-PAWLUSH, N.-8  HER-ZELLERS, H.-8    
    1:06.71                                                                    
  2     3130       West Shore All-Stars A     WEST           1:11.40       26  
 YY-STRATHMEYER -8  YY-STRATHMEYER -8  YY-DESIMONE, C.-7  YY-PELLISSIER  -8    
    1:11.40                                                                    
  3     3112       West Shore All-Stars B     WEST           1:12.78       24  
 HAC-CHRISMER   -8  HAC-CUMMINS, A.-7  HAC-FULLER, M.-8   HAC-LEGGETT, M.-8    
    1:12.78                                                                    
  4     3139       West Shore All-Stars C     WEST           1:17.44       22  
 EPAC-KROH, J.-8    EPAC-LIETMAN   -8  EPAC-HOFFER, B.-7  EPAC-BUCHER, T.-8    
    1:17.44                                                                    
  5     3041       East Shore All-Stars C     EAST           1:19.46       20  
 LAT-CLARK, GUY-7   LAT-AMTHOR, M.-7   LAT-MATTHEWS   -7  LAT-GINEZ, J.-8      
    1:19.46                                                                    
  -     3037       East Shore All-Stars B     EAST               DQ         -  
 WWD-NEWCOMER   -8  WWD-SEILER, A.-8   WWD-SMITH, B.-8    WWD-FAULSTICK  -8    
                       1:31.18                                                 
 
Event 48  Girls 8 & Under  100  R-Free 
POOL: * 1:04.91 CSC  
MEET: ! 1:04.91 CSC  
 
 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     3108       West Shore All-Stars B     WEST           1:10.48       32  
 WSC-OBERLANDER -7  WSC-BENTLEY, K.-8  WSC-SLOBODIAN  -8  WSC-SHEARER, T.-8    
      36.54              33.94                                                 
  2     3096       West Shore All-Stars C     WEST           1:10.93       26  
 WSY-PHILLIPS   -8  WSY-BROOKS, J.-7   WSY-WARNER, M.-8   WSY-KINSEY, S.-8     
      37.54              33.39                                                 
  3     3131       West Shore All-Stars A     WEST           1:11.50       24  
 YY-GORMAN, D.-8    YY-CARBERRY, S.-7  YY-SCHMITTLE   -7  YY-DAY, ERIN-8       
      41.20              30.30                                                 
  4     3038       East Shore All-Stars A     EAST           1:13.41       22  
 WWD-CURTIN, A.-8   WWD-HENDERSON  -8  WWD-ROATEN, K.-8   WWD-FAULSTICK  -8    
      38.39              35.02                                                 
  5     3031       East Shore All-Stars B     EAST           1:16.85       20  
 PAC-SMITH, L.-7    PAC-GERNERT, A.-8  PAC-KLACZAK, A.-8  PAC-BARRY, N.-7      
      39.57              37.28                                                 
  6     3042       East Shore All-Stars C     EAST           1:21.26       18  
 LAT-WILLIAMS   -8  LAT-JOHNSON, B.-6  LAT-WARY, S.-6     LAT-KERRIGAN   -8    
      40.55              40.71                                                 
 
Event 49  Boys 10 & Under  200  R-Free 
POOL: * 1:59.58 CVAC  
MEET: ! 1:59.58 CVAC  
 
 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     3043       East Shore All-Stars B     EAST           2:09.32       32  
 LAT-CHESLOCK   -9  LAT-WARY, J.-10    LAT-SHEDLESKI  -9  LAT-HAMMAKER   -10   
      32.24              34.22              33.82              29.04           
  2     3015       East Shore All-Stars A     EAST           2:10.78       26  
 HER-HECKENLUBER-10 HER-MILLS, T.-10   HER-PENNOCK, M.-10 HER-KURTZ, M.-9      
      33.05              38.17              29.74              29.82           
  3     3077       West Shore All-Stars A     WEST           2:16.94       24  
 SGSC-BOECKEL   -10 SGSC-LAIN, A.-9    SGSC-STRAM, T.-9   SGSC-HOFFHEINS -10   
      35.18              33.84              38.29              29.63           
  4     3080       West Shore All-Stars B     WEST           2:16.98       22  
 TAC-ALMQUIST   -10 TAC-FOSTER, H.-10  TAC-GIUFFRIDA  -10 TAC-MARSTELLER -10   
      35.74              33.98              33.64              33.62           
  5     3073       West Shore All-Stars C     WEST           2:22.17       20  
 DAAC-JANOSKY   -9  DAAC-DELLER, E.-9  DAAC-FORBES, S.-10 DAAC-NAYLOR, J.-10   
      32.10              36.18              35.34              38.55           
  6     3021       East Shore All-Stars C     EAST           2:30.07       18  
 HER-DOUGHERTY  -9  HER-KURTZ, M.-10   HER-BARSANTI   -9  HER-PATRICK, K.-9    
      36.71              38.10              36.59              38.67           
 
Event 50  Girls 10 & Under  200  R-Free 
POOL: * 2:00.77 YY  
MEET: ! 2:03.84 WSY  
 
 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     3034       East Shore All-Stars A     EAST           2:04.33       32  
 WWD-EURICH, K.-10  WWD-BENTZ, C.-9    WWD-HITZ, C.-10    WWD-MATYAS, R.-10    
      31.34              33.61              30.76              28.62           
  2     3142       West Shore All-Stars A     WEST           2:05.81       26  
 EPAC-PUNT, L.-10   EPAC-GINGRICH  -9  EPAC-HOFFER, N.-9  EPAC-KANPOL, M.-10   
      32.38              31.81              30.65              30.97           
  3     3095       West Shore All-Stars B     WEST           2:14.66       24  
 WSY-LULEY, ERIN-10 WSY-WHITTINGTON-9  WSY-SZABO, L.-10   WSY-DOEMLAND   -9    
      33.36              34.21              32.93              34.16           
  4     3132       West Shore All-Stars C     WEST           2:18.17       22  
 YY-BUCK, HOLLY-9   YY-RICHARD, S.-10  YY-SLOAN, ERIKA-10 YY-MCINERNEY   -10   
      34.33              35.02              34.96              33.86           
  5     3053       East Shore All-Stars B     EAST           2:20.53       20  
 DEC-YATES, K.-10   DEC-ZIELINSKI  -10 DEC-VANBLARGAN -10 DEC-MANFREDI   -9    
      35.22              36.06              18.08              51.17           
  6     3016       East Shore All-Stars C     EAST           2:27.55       18  
 HER-BARSANTI   -10 HER-HAN, MIN-10    HER-DIBELER, B.-10 HER-CURRY, B.-10     
      35.08              35.52              39.56              37.39           
 
Event 51  Boys 12 & Under  200  R-Free 
POOL: * 1:53.73 HER  
MEET: ! 1:53.73 HER  
 
 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     3068       West Shore All-Stars A     WEST           1:57.72       32  
 CSC-BAER, KYLE-11  CSC-HAGERICH   -11 CSC-HAUPT, Z.-11   CSC-ROBISON, C.-11   
      28.31              30.78              30.44              28.19           
  2     3044       East Shore All-Stars A     EAST           1:58.86       26  
 LAT-BAKOWICZ   -12 LAT-KERRIGAN   -12 LAT-SULLIVAN   -11 LAT-SEELHORST  -12   
      31.15              31.90              29.15              26.66           
  3     3133       West Shore All-Stars B     WEST           1:59.20       24  
 YY-WANDEL, JOHN-11 YY-BARTMAN, T.-12  YY-BELAND, J.-12   YY-RUPPERT, D.-11    
      29.03              30.41              29.61              30.15           
  4     3030       East Shore All-Stars B     EAST           2:02.09       22  
 PAC-WHITEHEAD  -12 PAC-EPLER, RYAN-12 PAC-PAPSON, M.-12  PAC-GINGRICH   -11   
      29.55              29.65              30.78              32.11           
  5     3004       East Shore All-Stars C     EAST           2:14.73       20  
 ACL-GARDNER, D.-11 ACL-STICHLER   -12 ACL-WALKER, J.-11  ACL-WOLFORD, D.-12   
      32.01              35.58              36.58              30.56           
  -     3061       West Shore All-Stars C     WEST               DQ         -  
 CHAC-BRENNER   -12 CHAC-CUMINGS   -11 CHAC-GALE, C.-12   CHAC-NILO, NICK-12   
      30.79              33.86              30.80              27.08           
 
Event 52  Girls 12 & Under  200  R-Free 
POOL: * 1:49.84 WSY  
MEET: ! 1:49.84 WSY  
 
 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     3134       West Shore All-Stars A     WEST           1:53.80       32  
 YY-WANDEL, K.-12   YY-HEMBERGER   -12 YY-BOTTERBUSCH -12 YY-SCHMIDT, R.-12    
      29.44              28.44              28.07              27.85           
  2     3083       West Shore All-Stars B     WEST           1:55.51       26  
 TAC-KOEHLER, S.-12 TAC-LANPHER, S.-12 TAC-PANDELIDIS -12 TAC-ZELLERS, L.-12   
      29.03              29.94              28.90              27.64           
  3     3005       East Shore All-Stars A     EAST           1:55.61       24  
 ACL-KELLER, C.-12  ACL-WILSON, M.-11  ACL-LANE, J.-12    ACL-GRAVES, J.-12    
      29.21              29.96              29.01              27.43           
  4     3045       East Shore All-Stars C     EAST           1:56.16       22  
 LAT-WERNER, H.-11  LAT-COURT, SARA-11 LAT-CHESLOCK   -11 LAT-MCCULLOUGH -12   
      30.31              29.19              29.60              27.06           
  5     3067       West Shore All-Stars C     WEST           1:57.59       20  
 CSC-LINE, C.-12    CSC-BREHM, D.-11   CSC-LEONARD, T.-12 CSC-MORGAN, A.-11    
      30.07              30.60              29.50              27.42           
  6     3035       East Shore All-Stars B     EAST           1:58.18       18  
 WWD-BELLAMAN   -12 WWD-SHERK, A.-12   WWD-COZZENS, L.-11 WWD-SIMMONS, K.-12   
      29.42              29.98              30.54              28.24           
 
Event 53  Boys 14 & Under  200  R-Free 
POOL: * 1:38.70 CSC  
MEET: ! 1:38.70 CSC  
 
 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     3135       West Shore All-Stars A     WEST           1:35.67*      32  
 YY-TRUMP, M.-14    YY-RUPPERT, N.-14  YY-FUHRMAN, N.-14  YY-VOORHEIS, K.-14   
      24.39              24.78              24.07              22.43           
  2     3091       West Shore All-Stars B     WEST           1:36.54*      26  
 WSY-GOLDSMITH  -13 WSY-DOEMLAND   -14 WSY-RANDALL, A.-14 WSY-BARR, J.-13      
      24.15              23.64              25.12              23.63           
  3     3119       West Shore All-Stars C     WEST           1:42.21       24  
 HAC-BETZ, G.-14    HAC-ENDERS, J.-14  HAC-KRAUSE, J.-13  HAC-TRAIN, B.-14     
      25.91              26.46              25.09              24.75           
  4     3017       East Shore All-Stars A     EAST           1:47.17       22  
 HER-PEFFLEY, E.-14 HER-KURTZ, C.-14   HER-DELLASEGA  -13 HER-TRAUSCH, G.-14   
      24.92              25.57              24.33              32.35           
  5     3059       East Shore All-Stars B     EAST           1:54.04       20  
 MDT-FRAILEY, S.-14 MDT-HIGH, J.-13    MDT-HUGHES, D.-14  MDT-VULATIC, S.-13   
      29.55              28.65              29.29              26.55           
  -     3046       East Shore All-Stars C     EAST               DQ         -  
 LAT-COLEMAN, P.-13 LAT-BOWERS, D.-14  LAT-MECKES, J.-14  LAT-HENRICHSEN -13   
      28.67              30.56              30.43              28.94           
 
Event 54  Girls 14 & Under  200  R-Free 
POOL: * 1:43.46 HER  
MEET: ! 1:43.46 HER  
 
 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     3090       West Shore All-Stars A     WEST           1:45.02       32  
 WSY-SLACK, K.-14   WSY-NAVITSKY   -14 WSY-STINE, A.-13   WSY-TORAN, A.-13     
      27.33              26.22              26.36              25.11           
  2     3136       West Shore All-Stars B     WEST           1:46.06       26  
 YY-MCINTYRE, D.-14 YY-FENGFISH, S.-14 YY-CLUCK, A.-14    YY-FOLTZ, S.-13      
      26.52              27.66              26.01              25.87           
  3     3117       West Shore All-Stars C     WEST           1:49.46       24  
 HAC-ALLEN, S.-14   HAC-RHYKERD, M.-13 HAC-SHAFFNER   -14 HAC-SPECTOR, A.-14   
      27.58              27.64              27.02              27.22           
  4     3018       East Shore All-Stars A     EAST           1:52.79       22  
 HER-HOOVER, K.-13  HER-MURRAY, E.-14  HER-WAMPLER, C.-13 HER-MCCOACH, M.-14   
      28.28              28.02              28.48              28.01           
  5     3036       East Shore All-Stars B     EAST           1:57.28       20  
 WWD-GREINERMILL-13 WWD-WEBSTER, D.-14 WWD-HOOVER, J.-14  WWD-EBERT, A.-14     
      28.40              29.74              30.31              28.83           
  6     3032       East Shore All-Stars C     EAST           2:02.79       18  
 PAC-LACROCE, J.-13 PAC-STRANO, L.-13  PAC-CORBIN, S.-13  PAC-STEPHENS   -13   
      31.05              30.49              32.07              29.18           
 
Event 55  Boys 18 & Under  200  R-Free 
Sponsor: Murray Family                      
POOL: * 1:29.89 YY  
MEET: ! 1:29.89 YY  
 
 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     3070       West Shore All-Stars A     WEST           1:29.91       32  
 CSC-HAUPT, MATT-19 CSC-MAISANO, A.-19 CSC-FATHERREE  -19 CSC-TARRANT, N.-17   
      21.62              22.50              22.92              22.87           
  2     3086       West Shore All-Stars B     WEST           1:33.86       26  
 WSY-SLACK, TIM-17  WSY-MITCHELL   -15 WSY-SEBASOVICH -16 WSY-BENION, S.-16    
      24.23              23.75              23.26              22.62           
  3     3019       East Shore All-Stars B     EAST           1:34.12       24  
 HER-ARSLAN, N.-16  HER-MEDINA, C.-16  HER-TRUE, WYATT-16 HER-WOOD, B.-15      
      22.94              23.95              24.15              23.08           
  4     3110       West Shore All-Stars C     WEST           1:34.24       22  
 WSC-KEIPERT, T.-18 WSC-GROFF, C.-15   WSC-MCCRACKEN  -17 WSC-YOHE, JAKE-18    
      23.89              22.70              23.28              24.37           
  5     3026       East Shore All-Stars A     EAST           1:34.42       20  
 NST-PEREZ, A.-14   NST-HOOVER, D.-17  NST-OKUM, BRIAN-16 NST-MAEDER, S.-17    
      23.58              23.11              24.93              22.80           
  6     3029       East Shore All-Stars C     EAST           1:39.58       18  
 PAC-EPLER, MATT-16 PAC-LONG, M.-15    PAC-ALGER, B.-17   PAC-SMITH, W.-17     
      24.44              26.42              24.16              24.56           
 
Event 56  Girls 18 & Under  200  R-Free 
Sponsor: Weidensaul Family                  
POOL: * 1:41.88 LEBY  
MEET: ! 1:44.77 TAC  
 
 PL    Meet ID       Name                     Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     3087       West Shore All-Stars B     WEST           1:42.23!      32  
 WSY-DUKE, MARY-18  WSY-DUKE, SUSAN-16 WSY-NONEMAKER  -15 WSY-FROMM, L.-15     
      25.81              25.42              26.14              24.86           
  2     3137       West Shore All-Stars A     WEST           1:43.66!      26  
 YY-WILLIAMS, J.-17 YY-SIVULKA, B.-16  YY-KEMPEL, TARA-18 YY-PEACH, W.-18      
      26.67              26.93              26.26              23.80           
  3     3020       East Shore All-Stars A     EAST           1:44.50!      24  
 HER-KEEFER, J.-17  HER-GLENN, R.-17   HER-KEEFER, J.-15  HER-WEIDENSAUL -16   
      26.73              26.49              26.21              25.07           
  4     3054       East Shore All-Stars B     EAST           1:46.63       22  
 DEC-LLEN, KIM-17   DEC-ALLEN, C.-15   DEC-BLASENAK   -15 DEC-GREGORITS  -15   
      27.08              26.82              26.53              26.20           
  5     3081       West Shore All-Stars C     WEST           1:47.12       20  
 TAC-BILLET, L.-15  TAC-O'SHEA, M.-16  TAC-HAMBERGER  -17 TAC-HAMMOND, A.-15   
      28.13              25.15              27.00              26.84           
  6     3006       East Shore All-Stars C     EAST           1:50.88       18  
 ACL-KALBACH, H.-15 ACL-JOHNSON, M.-18 ACL-STICHLER   -16 ACL-STICHLER   -16   
      26.82              28.16              28.18              27.72           
 
Event 57  Boys 8 & Under  25  Breast 
Sponsor: Zellers Family - Go Boys Go!       
POOL: *  17.98 T. REINBOLD (FAL)  
MEET: !  18.20 T. REINBOLD (FAL)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1439       GETY-BEEGLE, JUSTIN     8  WEST             19.84       16  
  2     1200       MTV-DEAN, JOSEPH        8  EAST             20.40       13  
  3     1006       ACL-LONGENECKER, ZACH   8  EAST             21.00       12  
  4     1117       LAT-KING, KYLE          8  EAST             21.12       11  
  5     1095       WWD-SEILER, ANDREW      8  EAST             21.20       10  
  6     1522       EPAC-LIETMAN, DEREK     8  WEST             21.91        9  
  7     1357       TAC-MARSTELLER, KEVIN   8  WEST             22.46        7  
  8     1358       TAC-ROYER, JOEY         8  WEST             22.52        5  
  9     1474       YY-STRATHMEYER, SHAUN   8  WEST             23.14        4  
 10     1116       LAT-AMTHOR, MICHAEL     7  EAST             23.38        3  
 11     1036       HER-ZELLERS, HAYDEN     8  EAST             24.17        2  
  -     1387       WSY-CREMO, NIKOLAI      8  WEST               DQ         -  
 
Event 58  Girls 8 & Under  25  Breast 
Sponsor: Gelb Family                        
POOL: *  18.42 A. SCHAEBERLE (DAAC)  
MEET: !  19.51 M. KING (SGSC)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1324       CVAC-ROWE, CALLAN       8  WEST             20.15       16  
  2     1037       HER-GELB, SAMARA        8  EAST             20.94       13  
  3     1411       SMSC-HANNIFORD, ELIZABE 8  WEST             21.58       12  
  4     1440       WSC-BENTLEY, KATIE      8  WEST             21.75       11  
  5     1064       NST-HAITOS, ANNA        8  EAST             21.84       10  
  6     1136       LAT-KERRIGAN, KRISTEN   8  EAST             22.08        9  
  7     1339       CSC-SHEARER, MADISON    8  WEST             22.16        7  
  8     1523       EPAC-NGUYEN, KIMBERLY   8  WEST             22.87        5  
  9     1114       WWD-HENDERSON, ALAINA   8  EAST             22.97        4  
 10     1106       WWD-ROATEN, KRIS        8  EAST             23.45        3  
  -     1425       LAC-SCHAEFER, DANIELLE  8  WEST               DQ         -  
 
Event 59  Boys 10 & Under  50  Breast 
POOL: *  34.66 T. REINBOLD (FAL)  
MEET: !  34.66 T. REINBOLD (FAL)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1431       GETY-MARTIN, DANIEL    10  WEST             37.12       16  
  2     1150       MBG-YEAGER, DEREK      10  EAST             37.40       13  
  3     1377       WSY-GOLDSMITH, SAM     10  WEST             37.66       12  
  4     1340       CSC-SMALL, DYLAN       10  WEST             38.50       11  
  5     1032       HER-MILLS, TIMOTHY     10  EAST             39.16       10  
  6     1331       CVAC-SCHWARTZ, ST. JOHN10  WEST             39.90        9  
  7     1161       DAU-LYSAGHT, RYAN      10  EAST             40.73        7  
  8     1344       CSC-AHADI, MASHEED      9  WEST             41.54        5  
  9     1008       ACL-SHERTZER, GREG      9  EAST             42.16        4  
 10     1443       WSC-DERK, JORDAN        9  WEST             42.65        3  
 11     1145       LAT-CHESLOCK, MICHAEL   9  EAST             43.11        2  
 12     1120       LAT-NEHER, NATHAN      10  EAST             46.84        1  
 
Event 60  Girls 10 & Under  50  Breast 
Sponsor: Jacobson Family                    
POOL: *  34.26 A. NALL (LM)  
MEET: !  34.26 A. NALL (LM)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1355       SGSC-KING, MICHELE     10  WEST             36.68       16  
  2     1313       CHAC-DIEHL, MAKENZIE   10  WEST             38.19       13  
  3     1326       CVAC-SKOTNICKI, RACHEL 10  WEST             38.35       12  
  4     1060       NST-KEATH, MACEY       10  EAST             38.43       11  
  5     1390       WSY-ROWEHL, CHRISTINE  10  WEST             39.34       10  
  6     1510       EPAC-PUNT, LINDSEY     10  WEST             39.89        9  
  7     1188       HAL-RICKERT, JENNIFER  10  EAST             40.41        7  
  8     1203       MTV-GULBRANDSEN, SAMANT10  EAST             40.45        5  
  9     1359       TAC-FALK, EMILY         9  WEST             41.56        4  
 10     1080       PAC-DEIMLER, CAITLYN   10  EAST             41.87        3  
 11     1017       HER-LANG, MICHELE      10  EAST             42.53        2  
  -     1091       WWD-EURICH, KELLY      10  EAST               DQ         -  
 
Event 61  Boys 12 & Under  50  Breast 
Sponsor: Evans Family                       
POOL: *  32.12 T. REINBOLD (FAL)  
MEET: !  32.12 T. REINBOLD (FAL)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1069       NST-CHARLES, JORDAN    12  EAST             31.42*      16  
  2     1042       HER-OSKUTIS, DEREK     11  EAST             31.95*      13  
  3     1067       NST-KREIDER, BRIAN     11  EAST             33.65       12  
  4     1369       WSY-CHEUNG, ALBERT     12  WEST             35.43       11  
  5     1473       YY-BUCK, CARSON        12  WEST             35.60       10  
  6     1378       WSY-CREMO JR., JOHN    11  WEST             36.25        9  
  7     1026       HER-EVANS, DANIEL      12  EAST             37.23        7  
  8     1153       WWH-ECKERT, ANDREW     12  EAST             37.29        5  
  9     1328       CVAC-NOONE, GENE       12  WEST             37.72        4  
 10     1429       GETY-BOYD, MATTHEW     12  WEST             37.95        3  
 11     1414       SMSC-NEGLEY, ANDY      12  WEST             39.13        2  
 12     1013       ACL-WALKER, JOHN       11  EAST             39.67        1  
 
Event 62  Girls 12 & Under  50  Breast 
Sponsor: Barsanti Family                    
POOL: *  30.74 L. BIANCO (WSY)  
MEET: !  30.74 L. BIANCO (WSY)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1093       WWD-SIMMONS, KRISTEN   12  EAST             34.29       16  
  2     1321       CVAC-KNUPP, APRIL      12  WEST             34.65       13  
  3     1348       DAAC-LANPHIER, SARAH   12  WEST             35.35       12  
  4     1493       YY-HEMBERGER, SHANNON  12  WEST             35.50       11  
  5     1489       YY-BOTTERBUSCH, LAUREN 12  WEST             35.64       10  
  6     1183       HAL-STRAUB, SAMANTHA   12  EAST             36.62        9  
  7     1162       DAU-GAISKI, BRIANA     12  EAST             36.69        7  
  8     1074       NST-WENRICH, CHRISTA   12  EAST             36.80        5  
  9     1432       GETY-ACKERMAN, ALLISON 11  WEST             37.17        4  
 10     1418       BS-MERRILL, SARAH      12  WEST             37.41        3  
 11     1044       HER-BARSANTI, ALEXANDRA11  EAST             37.87        2  
 12     1094       WWD-BELLAMAN, SARHA    11  EAST             38.25        1  
 
Event 63  Boys 14 & Under  50  Breast 
POOL: *  28.39 M TEETER (GETY) Z GIPSON (TAC)  
MEET: !  28.39 M TEETER (GETY) Z GIPSON (TAC)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1379       WSY-BARR, JOSHUA       13  WEST             29.74       16  
  2     1382       WSY-DOEMLAND, CHRIS    14  WEST             29.86       13  
  3     1513       EPAC-EISENACHER, KARL  13  WEST             31.22       12  
  4     1112       WWD-STONE, JAMIE       14  EAST             31.23       11  
  5     1016       HER-PEFFLEY, ERIC      14  EAST             31.28       10  
  6     1457       HAC-KRAUSE, JOSEPH     13  WEST             31.77        9  
  7     1133       LAT-FABIAN, JOHN       14  EAST             32.68        7  
  8     1172       DEC-LEGG, BRIAN        14  EAST             32.81        5  
  9     1416       SMSC-GEISE, GEOFF      14  WEST             32.94        4  
 10     1317       CHAC-WOODWARD, DAN     14  WEST             34.17        3  
 11     1198       MDT-VULATIC, SETH      13  EAST             35.51        2  
 12     1148       PCO-DAUBERT, MICHAEL   14  EAST             37.02        1  
 
Event 64  Girls 14 & Under  50  Breast 
Sponsor: Kephart Family - Go Erin!          
POOL: *  31.05 N. LEHMAN (TAC)  
MEET: !  31.05 N. LEHMAN (TAC)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1380       WSY-BIANCO, LIANE      14  WEST             30.45*      16  
  2     1061       NST-CHARLES, DANA      14  EAST             32.47       13  
  3     1021       HER-KEPHART, ERIN      13  EAST             33.03       12  
  4     1127       LAT-MRLJAK, REBECCA    14  EAST             33.14       11  
  5     1491       YY-DAVIDSON, KATIE     14  WEST             33.40       10  
  6     1427       GETY-ACKERMAN, LAUREN  13  WEST             33.81        9  
  7     1346       DAAC-SPANGLER, DANIELLE14  WEST             34.04        7  
  8     1525       EPAC-STEINBERGER, JAMIE14  WEST             34.16        5  
  9     1004       ACL-SHERTZER, AMY      14  EAST             34.17        4  
 10     1152       LEM-LENGLER, SARA      13  EAST             34.43        3  
 11     1502       EPAC-CONRAD, MIRANDA   14  WEST             34.86        2  
 
Event 65  Boys 18 & Under  50  Breast 
Sponsor: Go Robert - Love Shawnee & Sami!   
POOL: *  26.22 J. LINN (DEC)  
MEET: !  26.22 J. LINN (DEC)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1375       WSY-MITCHELL, ROB      15  WEST             28.66       16  
  2     1169       DAU-COLLINS, ADAM      18  EAST             28.78       13  
  3     1157       FAL-REINBOLD, TYLER    17  EAST             28.81       12  
  4     1521       EPAC-DAVIS, JASON      17  WEST             28.84       11  
  5     1168       DAU-REIGHTLER, SETH    17  EAST             29.13       10  
  6     1025       HER-SMITH, ROBERT      17  EAST             29.21        9  
  7     1477       YY-VOORHEIS, JUSTIN    18  WEST             29.22        7  
  8     1059       NST-HOOVER, DAVE       17  EAST             29.32        5  
  9     1347       DAAC-SPANGLER, ADAM    16  WEST             29.49        4  
 10     1446       WSC-GROFF, CALEB       15  WEST             29.83        3  
 11     1391       WSY-BENION, SCOTT      16  WEST             30.21        2  
 12     1189       HAL-FULMER, DAVID      18  EAST             30.26        1  
 
Event 66  Girls 18 & Under  50  Breast 
Sponsor: Smith Sisters                      
POOL: *  30.34 Sh. SMITH (HER)  
MEET: !  30.34 Sh. SMITH (HER)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1181       DEC-LLEN, KIM          17  EAST             32.21       16  
  2     1096       WWD-SHAFFER, SAMANTHA  16  EAST             32.25       13  
  3     1480       YY-SMITH, AMANDA       16  WEST             32.47       12  
  4     1463       YY-WILLIAMS, JENNIFER  17  WEST             32.86       11  
  5     1518       EPAC-KRUPER, SAMANTHA  17  WEST             32.90       10  
  6     1520       EPAC-STARSINIC, ABBY   15  WEST             33.00        9  
  7     1447       WSC-TOME, VANESSA      17  WEST             33.17        7  
  8     1103       WWD-BECK, LAURA        16  EAST             33.24        5  
  9     1182       DEC-ALLEN, CASSIE      15  EAST             33.30        4  
 10     1460       HAC-KEMERY, RACHAEL    15  WEST             33.59        3  
 11     1082       PAC-COLLINS, ALICIA    15  EAST             34.68        2  
 12     1014       ACL-KALBACH, HOLLY     15  EAST             35.46        1  
 
Event 67  Boys 8 & Under  25  Fly 
Sponsor: Pawlush Family                     
POOL: *  15.41 B. WISE (PC)  
MEET: !  15.41 B. WISE (PC)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1494       YY-WANDEL, SCOTT        8  WEST             16.85       16  
  2     1439       GETY-BEEGLE, JUSTIN     8  WEST             17.43       13  
  3     1422       HY-KRAMER, CHRIS        8  WEST             17.52       12  
  4     1006       ACL-LONGENECKER, ZACH   8  EAST             17.86       11  
  5     1358       TAC-ROYER, JOEY         8  WEST             18.06       10  
  6     1435       GETY-JOHNSON, ISAAC     8  WEST             18.07        9  
  7     1081       PAC-BAIOCCHI, SCOTT     8  EAST             18.76        7  
  8     1036       HER-ZELLERS, HAYDEN     8  EAST             18.99        5  
  9     1190       HEA-KOLOJEJCHICK, ADAM  8  EAST             19.44        4  
 10     1516       EPAC-KROH, JARED        8  WEST             19.82        3  
 11     1007       ACL-SHANAMAN, NATHAN    8  EAST             20.52        2  
 12     1090       WWD-SMITH, BRANDON      8  EAST             23.19        1  
 
Event 68  Girls 8 & Under  25  Fly 
Sponsor: Hench Family                       
POOL: *  15.77 J. LONG (FAL)  
MEET: !  15.77 J. LONG (FAL)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1509       EPAC-MILSTEAD, SHANNON  8  WEST             17.50       16  
  2     1478       YY-DAY, ERIN            8  WEST             17.89       13  
  3     1156       FAL-KRESGE, CASEY       8  EAST             18.73       11.5
  3     1063       NST-KREIDER, EMILY      7  EAST             18.73       11.5
  5     1065       NST-SILCOX, AMANDA      8  EAST             18.87       10  
  6     1038       HER-GRIMES, EMILY       8  EAST             19.10        9  
  7     1405       MSC-MICELI, EMILY       8  WEST             19.12        7  
  8     1039       HER-LANG, SUSAN         8  EAST             19.42        5  
  9     1441       WSC-SLOBODIAN, EMILY    8  WEST             19.45        4  
 10     1111       WWD-CURTIN, ABBY        8  EAST             19.80        3  
 11     1324       CVAC-ROWE, CALLAN       8  WEST             20.37        2  
 12     1507       EPAC-MAPE, JESSICA      8  WEST             20.54        1  
 
Event 69  Boys 10 & Under  50  Fly 
Sponsor: Pennock Family                     
POOL: *  30.50 A. LUTZ (YY)  
MEET: !  30.50 A. LUTZ (YY)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1333       CVAC-WEIK, CODY        10  WEST             30.30*      16  
  2     1329       CVAC-RUDOCK, RICKY     10  WEST             34.15       13  
  3     1145       LAT-CHESLOCK, MICHAEL   9  EAST             34.25       12  
  4     1353       SGSC-HOFFHEINS, RICK   10  WEST             34.38       11  
  5     1475       YY-PHILLIPS, ZACHARY   10  WEST             34.41       10  
  6     1453       HAC-TRAIN, KEVIN       10  WEST             35.18        9  
  7     1345       DAAC-JANOSKY, RICHARD   9  WEST             36.92        7  
  8     1146       PCO-AMATO, ANDREW       9  EAST             36.99        5  
  9     1115       WWD-KOZMA, BOBBY       10  EAST             37.44        4  
 10     1057       HER-PENNOCK, MICHAEL   10  EAST             38.45        3  
 11     1118       LAT-SHEDLESKI, DAVID    9  EAST             40.51        2  
 12     1161       DAU-LYSAGHT, RYAN      10  EAST             45.07        1  
 
Event 70  Girls 10 & Under  50  Fly 
Sponsor: Cooley Family                      
POOL: *  31.02 A. YEAGER (CVAC)  
MEET: !  31.02 A. YEAGER (CVAC)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1018       HER-COOLEY, KIERSTEN   10  EAST             31.48       16  
  2     1175       DEC-BUSS, GWEN         10  EAST             31.79       13  
  3     1503       EPAC-GINGRICH, LEAH     9  WEST             33.11       12  
  4     1452       HAC-SUNDAY, RACHEL     10  WEST             33.64       11  
  5     1399       WSY-SZABO, LAURA       10  WEST             34.53       10  
  6     1318       CVAC-DYER, JACY        10  WEST             34.54        9  
  7     1360       TAC-HAMMOND, ANGIE     10  WEST             35.54        7  
  8     1097       WWD-HITZ, CHRISTIN     10  EAST             36.43        5  
  9     1099       WWD-SAUDER, JANELLE    10  EAST             37.20        4  
 10     1086       PAC-RITTENHOUSE, KILEE 10  EAST             37.26        3  
 11     1313       CHAC-DIEHL, MAKENZIE   10  WEST             37.92        2  
 12     1002       ACL-HOCKLEY, ALEXANDRA  9  EAST             39.82        1  
 
Event 71  Boys 12 & Under  50  Fly 
POOL: *  26.53 M. LEHRMAN (HER)  
MEET: !  26.90 G. GIPSON (TAC)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1068       NST-HULME, ANDY        12  EAST             28.25       16  
  2     1471       YY-SLOAN, BRAD         12  WEST             29.78       13  
  3     1067       NST-KREIDER, BRIAN     11  EAST             30.78       12  
  4     1330       CVAC-SCHWARTZ, NICHOLAS11  WEST             31.34       11  
  5     1316       CHAC-BRENNER, DONNY    12  WEST             31.76       10  
  6     1109       WWD-CALDWELL, TIM      12  EAST             32.03        9  
  7     1351       SGSC-RUTH, RYAN        12  WEST             32.32        7  
  8     1413       SMSC-WALTERS, TRISTAN  12  WEST             33.22        5  
  9     1066       NST-MILLER, CHRIS      11  EAST             33.62        4  
 10     1171       DEC-SKULSKY, MATT      11  EAST             33.79        3  
 11     1343       CSC-HAGERICH, DREW     11  WEST             35.46        2  
 
Event 72  Girls 12 & Under  50  Fly 
Sponsor: Jacobson Family                    
POOL: *  28.28 S. FISHER (WSY)  
MEET: !  28.28 S. FISHER (WSY)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1149       PCO-NOWICKI, STACY     12  EAST             28.37       16  
  2     1121       LAT-MILLER-DAGHIR, MEGA11  EAST             29.91       13  
  3     1519       EPAC-PEASE, SARAH      11  WEST             30.06       12  
  4     1499       YY-KOGUT, JULIE        12  WEST             30.50       11  
  5     1154       WWH-HETHERINGTON, EVELY12  EAST             30.52       10  
  6     1398       WSY-SHAFFER, JENNIFER  12  WEST             30.59        9  
  7     1071       NST-HOY, AUDREY        12  EAST             30.74        7  
  8     1028       HER-KELLY, GILLIAN     12  EAST             31.07        5  
  9     1432       GETY-ACKERMAN, ALLISON 11  WEST             31.44        4  
 10     1176       DEC-ALLEN, ALEXIS      11  EAST             31.66        3  
 11     1469       YY-DUFEK, DANIELLE     11  WEST             31.96        2  
 12     1406       MSC-MCCARTHY, BRIDGET  12  WEST             33.03        1  
 
Event 73  Boys 14 & Under  50  Fly 
Sponsor: Kurtz Family                       
POOL: *  25.18 G. GIPSON (TAC)  
MEET: !  25.18 G. GIPSON (TAC)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1490       YY-TURKEWITZ, ANDREW   14  WEST             25.37       16  
  2     1376       WSY-GOLDSMITH, ALEX    13  WEST             26.97       13  
  3     1464       YY-WILLIAMS, PETER     14  WEST             27.09       12  
  4     1486       YY-WHEELER, TIMOTHY    13  WEST             27.44       11  
  5     1458       HAC-TRAIN, BRIAN       14  WEST             27.59       10  
  6     1445       WSC-SHEARER, REGGIE    14  WEST             27.67        9  
  7     1173       DEC-THOMAS, JASON      13  EAST             28.11        7  
  8     1052       HER-KURTZ, CHRISTOPHE  14  EAST             29.36        5  
  9     1126       LAT-HOLTZMAN, JOHN     14  EAST             30.58        4  
 10     1199       MDT-HIGH, JUSTIN       13  EAST             31.70        3  
 11     1196       MDT-HUGHES, DARBY      14  EAST             32.08        2  
  -     1133       LAT-FABIAN, JOHN       14  EAST               DQ         -  
 
Event 74  Girls 14 & Under  50  Fly 
Sponsor: Grimes Family                      
POOL: *  27.31 H. STEINHOUR (CSC)  
MEET: !  27.71 L. REESE (DEC)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1372       WSY-FISHER, SARAH      14  WEST             26.79*      16  
  2     1315       CHAC-HALLETT, ERIN     14  WEST             27.80       13  
  3     1427       GETY-ACKERMAN, LAUREN  13  WEST             27.86       12  
  4     1487       YY-ZORTMAN, MEGAN      14  WEST             27.87       11  
  5     1135       LAT-HAMMAKER, SHANNA   14  EAST             28.33       10  
  6     1423       HY-BROWN, KRISTIN      14  WEST             28.50        9  
  7     1395       WSY-WHITE, MEGAN       14  WEST             28.55        7  
  8     1100       WWD-WETZLER, AMANDA    13  EAST             29.28        5  
  9     1205       MTV-MALLICK, STEPH     14  EAST             30.69        3.5
  9     1075       NST-PETERS, KRISTEN    14  EAST             30.69        3.5
 11     1045       HER-MOUERY, KRISTEN    13  EAST             30.80        2  
 12     1101       WWD-STEHMAN, ANDREA    14  EAST             31.92        1  
 
Event 75  Boys 18 & Under  50  Fly 
Sponsor: Wohlfarth Family                   
POOL: *  23.49 M. BITTINGER (PAL)  
MEET: !  23.49 M. BITTINGER (PAL)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1498       YY-ALMONEY, KYLE       19  WEST             23.53       16  
  2     1334       CSC-HAUPT, MATT        19  WEST             23.70       13  
  3     1166       DAU-SWEGER, JASON      18  EAST             23.89       12  
  4     1047       HER-LUTZ, JOHN         16  EAST             24.46       11  
  5     1024       HER-CARVELL, TIMOTHY   16  EAST             24.66       10  
  6     1505       EPAC-HARM, CHRISTOPHE  18  WEST             24.88        9  
  7     1461       HAC-MILLER, JASON      15  WEST             24.95        7  
  8     1396       WSY-PROTAS, JOHN       15  WEST             25.25        5  
  9     1337       CSC-TARRANT, NIC       17  WEST             25.70        4  
 10     1142       LAT-REINHARD, TAYLOR   15  EAST             26.07        3  
 11     1048       HER-MURRAY, IAN        16  EAST             26.59        2  
 
Event 76  Girls 18 & Under  50  Fly 
Sponsor: Kelly Family                       
POOL: *  27.09 T. HOCKMAN (HER)  
MEET: !  27.09 T. HOCKMAN (HER)  
 
 PL    Meet ID       Name                Age  Team            Finals     Points
-------------------------------------------------------------------------------
  1     1504       EPAC-HARM, ROBYN       15  WEST             26.32*      16  
  2     1170       DAU-BARNER, CINDY      16  EAST             27.03*      13  
  3     1397       WSY-NONEMAKER, JESSICA 15  WEST             27.70       11.5
  3     1062       NST-HAROUNZADEH, NARGUS15  EAST             27.70       11.5
  5     1506       EPAC-LEWIS, BROOKE     15  WEST             27.74       10  
  6     1029       HER-KELLY, CAITLIN     15  EAST             28.76        9  
  7     1003       ACL-JOHNSON, MICHELLE  18  EAST             29.04        7  
  8     1014       ACL-KALBACH, HOLLY     15  EAST             29.27        5  
  9     1476       YY-FREESE, MEGHAN      17  WEST             29.40        4  
 10     1500       YY-SHAFFER, WHITNEY    18  WEST             29.48        3  
 11     1104       WWD-LUCKENBILL, ERICA  16  EAST             29.74        2  
 12     1459       HAC-HOLMAN, SARAH      15  WEST             30.03        1