Licensed to WSY Swimming           HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 3/16/2015 10:42 AM
                  2015 Mini Champs hosted by WSY - 3/15/2015                   
               2015 Mini Champs hosted by WSY at CV High School                
                           http://www.yswimmeet.com                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 9 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lebanon V Alley Otters  'A'                 1:09.70    1:09.95         40  
     1) Hain, Braden 9                  2) Connelly, Cameron 8            
     3) Dotts, Benjamin 8               4) Perez, Elias M 9               
                  39.03     1:09.95 (30.92)                                        
  2 Gettysburg Sharks Swim Team-MA  'A'         1:20.41    1:20.88         34  
     1) Nelson, Sam K 9                 2) Delacruz, Gabriel A 8          
     3) Lambert, Cole S 8               4) Herr, Joshua F 9               
                  48.41     1:20.88 (32.47)                                        
  3 Wsy Swimming-MA  'A'                        1:32.92    1:24.36         32  
     1) Raniowski, Declan S 9           2) Maggio, Breydon A 9            
     3) Gaudion, James C 8              4) Tran, Andrew T 9               
                  47.30     1:24.36 (37.06)                                        
  4 Governor Mifflin Aquatic Club  'A'          1:22.31    1:25.67         30  
     1) Troy, Jacob E 8                 2) Troy, Will E 9                 
     3) Berg, Joey A 8                  4) Kaszmetskie, Nick J 8          
                  43.97     1:25.67 (41.70)                                        
  5 Hollidaysburg YMCA Tigersharks-ZZ  'A'      1:33.01    1:30.99         28  
     1) Strunk, McKinley 8              2) Dzurko, Rocco 8                
     3) Long, Noah 9                    4) Baronner, Maxwell 9            
                  55.40     1:30.99 (35.59)                                        
  6 Shippensburg Aquatic Club-MA  'A'           1:53.56    1:43.76         26  
     1) Saand, Amir 7                   2) Estep, Derek T 8               
     3) Ritchie, Jed P 8                4) Galluzzo, Max 7                
                  50.75     1:43.76 (53.01)                                        
  7 Hollidaysburg YMCA Tigersharks-ZZ  'B'      2:09.90    1:46.47         24  
     1) Hoover, Seth 8                  2) Hummel, Logan 7                
     3) Huber, Logan 9                  4) Hummel, Connor 9               
                1:10.22     1:46.47 (36.25)                                        
  8 Falcon Swim Club/Lebanon YMCA-MA  'A'       2:01.00    1:59.60         22  
     1) Hidalgo, Jomar 5                2) Hidalgo, Carlos M 9            
     3) Meyer, Seth M 9                 4) Soltanov, Yaroslav 5           
                  56.24   1:59.60 (1:03.36)                                        
 
Event 2  Girls 9 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lebanon V Alley Otters  'A'                 1:19.11    1:16.52         40  
     1) Myers, Julia 9                  2) Metzgar, Allison 8             
     3) Thomas, Mackenzie 9             4) Brown, Colbey 8                
                  42.58     1:16.52 (33.94)                                        
  2 East Pennsboro Aquatic Club-MA  'A'         1:19.07    1:16.71         34  
     1) Peiffer, Tyya J 9               2) Williams, Maya G 9             
     3) Evans, Faith A 9                4) Mutschler, Natalie L 8         
                  42.90     1:16.71 (33.81)                                        
  3 Wsy Swimming-MA  'A'                        1:23.88    1:21.45         32  
     1) Kielty, Alice M 8               2) Ludwick, Sadie L 9             
     3) So, Alicia G 8                  4) Maggio, Brea B 9               
                  47.76     1:21.45 (33.69)                                        
  4 Collegiate Aquatics-MA  'A'                 1:18.52    1:21.49         30  
     1) Kieffer, Ashley E 8             2) Schaffhauser, Avery D 8        
     3) Sandhaus, Eliza M 9             4) Thrush, Hannah M 8             
                  45.71     1:21.49 (35.78)                                        
  5 East Pennsboro Aquatic Club-MA  'B'         1:20.40    1:24.62         28  
     1) Miskin, Hannah M 9              2) Sekhar, Maya A 9               
     3) Henry, Julia T 8                4) Hadley, Taylor E 8             
                  46.60     1:24.62 (38.02)                                        
  6 Hollidaysburg YMCA Tigersharks-ZZ  'A'      1:32.46    1:29.66         26  
     1) Pope, Ryann 8                   2) Jeffries, Maia 9               
     3) Houck, Jordan 9                 4) Hall, Haylie 6                 
                  46.15     1:29.66 (43.51)                                        
  7 Aquatic Club of the West Shore-MA  'A'      1:28.13    1:32.36         24  
     1) Blough, Madelyn G 6             2) Burkholder, Olivia G 8         
     3) Schwab, Jordan T 8              4) Montgomery, Katie M 8          
                  53.19     1:32.36 (39.17)                                        
  8 Shippensburg Aquatic Club-MA  'A'           1:30.00    1:33.73         22  
     1) Burg, Lucy M 9                  2) Hawkins, Della K 7             
     3) Ulmer, Haven C 8                4) Frontino, Ava 8                
                  49.18     1:33.73 (44.55)                                        
  9 Brandywine-Coatesville Y-MA  'A'            1:28.96    1:35.42         18  
     1) Madsen, Elizabeth A 8           2) Lloyd, Kierstyn A 9            
     3) Harris, Lauren N 8              4) Resto, Allison C 8             
                  49.52     1:35.42 (45.90)                                        
 10 East Pennsboro Aquatic Club-MA  'C'         1:29.21    1:40.28         14  
     1) Sanders, Natalie C 9            2) Lee-Truesdell, Isabella S 7    
     3) Yohe, Ava E 8                   4) Lowe, Hayleigh A 9             
                  57.05     1:40.28 (43.23)                                        
 11 South Middleton Swim Club-MA  'A'                NT    1:43.39         12  
     1) Garman, Kendall 8               2) Garman, Ella 7                 
     3) Brenner, Maggie 8               4) Shaulis, Emily 6               
                  58.83     1:43.39 (44.56)                                        
 12 Wsy Swimming-MA  'B'                        1:58.31    1:57.10         10  
     1) Allan, Lisa A 8                 2) Wiest, Julia A 8               
     3) Kellar, Marley 8                4) Rivera, Makayla H 8            
                1:09.10     1:57.10 (48.00)                                        
 
Event 3  Boys 7 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Governor Mifflin Aquatic Club  'A'          1:32.10    1:35.95         40  
     1) DeLoretta, Grant M 6            2) Owens, Zac S 7                 
     3) Miller, Owen D 6                4) Weise, Braden E 7              
                  55.11     1:35.95 (40.84)                                        
 
Event 4  Girls 7 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 East Pennsboro Aquatic Club-MA  'A'         1:32.24    1:33.51         40  
     1) Turner, Hannah M 6              2) Williams, Kayden N 7           
     3) Chang, Katie N 7                4) Harris, Elise M 6              
                  55.98     1:33.51 (37.53)                                        
  2 Collegiate Aquatics-MA  'A'                 1:33.22    1:37.24         34  
     1) Laudenslager, Cora J 7          2) Updegrave, Delaney M 7         
     3) Sandhaus, Skylar J 7            4) Shank, Jasmyne N 7             
                  52.30     1:37.24 (44.94)                                        
  3 Governor Mifflin Aquatic Club  'A'          1:38.61    1:41.97         32  
     1) Caron, Mackenzie C 7            2) Kerschner, Grace E 7           
     3) Steckiel, Evie R 7              4) McClure, Regan A 7             
                  59.92     1:41.97 (42.05)                                        
  4 Brandywine-Coatesville Y-MA  'A'            1:53.01    1:46.13         30  
     1) Lydon, Aubrey K 5               2) Jones, Cooper R 7              
     3) McGann, Sarah M 6               4) Persch, Hailey G 7             
                1:03.08     1:46.13 (43.05)                                        
  5 Nittany Lion Aquatic Club-MA  'A'           1:52.08    1:47.14         28  
     1) MacNeely, Camryn J 7            2) Olds, Molly A 7                
     3) Krebs, Ava E 7                  4) Milhomme, Hadley 7             
                  52.83     1:47.14 (54.31)                                        
  6 Lebanon V Alley Otters  'A'                 1:56.90    1:58.72         26  
     1) Rosenberg, Annika 5             2) Pegher, Mia 6                  
     3) Rosenberg, Grace 7              4) Thielemann, Myranda 7          
                1:13.38     1:58.72 (45.34)                                        
  7 Wsy Swimming-MA  'A'                        2:01.24    1:58.88         24  
     1) Dennison, Rhyan E 7             2) Maggio, Rylee R 7              
     3) Malin, Lily M 7                 4) Egner, Emma E 7                
                1:07.05     1:58.88 (51.83)                                        
 
Event 5  Boys 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lantz, Jacob U       6 PACS-MA                   NT      43.32         20  
  2 Anderson, Arijah P   6 BCY-MA                    NT      51.23         17  
  3 Troy, Ryan S         6 GM                   1:05.10      52.36         16  
  4 Soltanov, Yaroslav   5 Fsc-Leby-MA          1:02.76    1:00.22         15  
  5 Epoca, Jacob C       6 Collegiate-MA        1:04.96    1:00.24         14  
  6 Houtz, Quentin       5 Jvymca               1:21.26    1:13.58         13  
  7 Sholly, Ryan A       5 PACS-MA              1:31.27    1:16.12         12  
 
Event 5  Boys 7 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weaver, Madden       7 Jvymca                 37.67      37.38         20  
  2 Owens, Zac S         7 GM                     53.49      43.29         17  
  3 Bartoli, Andrew T    7 CYAA-MA                45.55      43.47         16  
  4 Gamber, Ian J        7 WSY-MA                 50.22      48.14         15  
  5 Bell, Elijah J       7 CYAA-MA                44.23      48.40         14  
  6 Carlson, Max         7 Gettysburg-MA          57.78      51.55         13  
  7 Hummel, Logan        7 HLBG-ZZ              1:21.03    1:03.40         12  
 
Event 5  Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Estep, Derek T       8 SHIP-MA                36.11      34.21         20  
  2 Hoover, Seth         8 HLBG-ZZ                41.67      39.03         17  
  3 Deiter, Blake A      8 PACS-MA                40.15      39.48         16  
  4 Berg, Joey A         8 GM                     39.79      39.62         15  
  5 Dzurko, Rocco        8 HLBG-ZZ                41.35      40.02         14  
  6 Strunk, McKinley     8 HLBG-ZZ                42.23      41.98         13  
  7 Ritchie, Jed P       8 SHIP-MA                43.47      43.06         12  
  8 Moose, Samuel        8 SMSC-MA                47.49      43.78         11  
  9 Troy, Jacob E        8 GM                     43.53      44.01          9  
 10 Kaszmetskie, Nick    8 GM                     43.20      44.18          7  
 11 Williamson, Keegan   8 SMSC-MA                43.01      44.24          6  
 
Event 5  Boys 9 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hain, Braden         9 Otters                 31.48      31.99         20  
  2 Krebs, Noah J        9 BCY-MA                 32.36      32.32         17  
  3 Cheslock, Carter     9 Otters                 32.94      32.97         16  
  4 Hidalgo, Carlos M    9 Fsc-Leby-MA            33.59      33.40         15  
  5 Chang, Jonathan H    9 EPAC-MA                33.31      34.05         14  
  6 Herr, Joshua F       9 Gettysburg-MA          33.78      34.22         13  
  7 Long, Noah           9 HLBG-ZZ                34.41      34.43         12  
  8 Miller, Joshua D     9 BCY-MA                 37.41      35.71         11  
  9 Houston, Caleb G     9 EPAC-MA                35.80      36.91          9  
 10 Duncan, Benjamin     9 Otters                 40.29      37.89          7  
 11 Nelson, Sam K        9 Gettysburg-MA          39.95      38.19          6  
 12 Maggio, Breydon A    9 WSY-MA                 40.25      38.71          5  
 13 Hernandez, Julian    9 BCY-MA                 41.20      40.56          4  
 14 Kondek, Brayden      9 SMSC-MA                40.59      41.24          3  
 15 Meyer, Seth M        9 Fsc-Leby-MA            45.02      42.41          2  
 16 Wiedt, Benjamin      9 LPAC-MA                41.03      43.73          1  
 17 Hummel, Connor       9 HLBG-ZZ                43.84      44.82        
 18 Raniowski, Declan    9 WSY-MA                 41.06      44.95        
 19 Amster, Linden I     9 Gettysburg-MA          50.76      45.28        
 20 Tran, Andrew T       9 WSY-MA                 33.91      46.80        
 21 Baronner, Maxwell    9 HLBG-ZZ                43.38      49.53        
 22 Huber, Logan         9 HLBG-ZZ                53.16      50.86        
 23 Barrow-Somers, Bre   9 WSY-MA                    NT      56.21        
 24 Daggs, Nicholas L    9 WSY-MA               1:11.78    1:13.23        
 
Event 6  Girls 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Light, KatyAnne M    6 Fsc-Leby-MA            46.56      46.16         20  
  2 McGann, Sarah M      6 BCY-MA                    NT      46.70         17  
  3 Shaulis, Emily       6 SMSC-MA                48.10      49.41         16  
  4 Lydon, Aubrey K      5 BCY-MA                    NT      54.33         15  
  5 Brower, Eleanor R    6 PACS-MA              1:09.75    1:03.34         14  
  6 Nguyen, Sofie L      5 CYAA-MA              1:09.03    1:24.69         13  
  7 Bevan, Jacqueline    5 HLBG-ZZ                   NT    1:42.73         12  
 
Event 6  Girls 7 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hain, Alyssa L       7 Fsc-Leby-MA            42.47      39.23         20  
  2 Olds, Molly A        7 NLAC-MA                43.09      40.71         17  
  3 Garman, Ella         7 SMSC-MA                41.93      41.30         16  
  4 Maggio, Rylee R      7 WSY-MA                 48.05      43.26         15  
  5 Jones, Cooper R      7 BCY-MA                    NT      43.76         14  
  6 Steckiel, Evie R     7 GM                        NT      43.88         13  
  7 Eckenrode, Elizabe   7 BSAC-MA                44.60      44.89         12  
  8 Krebs, Ava E         7 NLAC-MA                51.52      53.49         11  
  9 MacNeely, Camryn J   7 NLAC-MA              1:00.82      55.75          9  
 10 Egner, Emma E        7 WSY-MA               1:01.00    1:00.47          7  
 
Event 6  Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lantz, Morgan A      8 PACS-MA                34.15      34.09         20  
  2 Kieffer, Ashley E    8 Collegiate-MA          39.37      37.40         17  
  3 Brown, Colbey        8 Otters                 41.91      39.35         16  
  4 Sholly, Addisan E    8 PACS-MA                40.25      39.63         15  
  5 Schwab, Jordan T     8 Acws Swimming-MA       39.46      39.86         14  
  6 Nye, Laura K         8 PACS-MA                45.71      42.84         13  
  7 Thrush, Hannah M     8 Collegiate-MA          40.12      43.09         12  
  8 Brenner, Maggie      8 SMSC-MA                43.43      43.40         11  
  9 Smith, Tatum M       8 Collegiate-MA          56.42      44.21          9  
 10 Yohe, Ava E          8 EPAC-MA                46.11      44.27          7  
 11 Kielty, Alice M      8 WSY-MA                 55.38      44.74          6  
 12 Shively, Madison     8 SHIP-MA                   NT      47.67          5  
 13 Frontino, Ava        8 SHIP-MA                50.69      47.68          4  
 14 Milhomme, Saylor     8 NLAC-MA                49.78      48.94          3  
 15 Allan, Lisa A        8 WSY-MA                 53.43      51.05          2  
 16 Garman, Kendall      8 SMSC-MA                54.16      57.09          1  
 17 Rodenbaugh, Maggie   8 Jvymca                 49.15      58.63        
 18 Wiest, Julia A       8 WSY-MA                 54.09    1:02.00        
 19 Martin, Emma         8 SHIP-MA              1:02.64    1:02.36        
 
Event 6  Girls 9 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Mackenzie    9 Otters                 34.05      32.55         20  
  2 Peiffer, Tyya J      9 EPAC-MA                34.49      32.83         16.5
  2 Ellis, Peyton        9 SMSC-MA                33.18      32.83         16.5
  4 Steckiel, Avery K    9 GM                     34.34      33.43         15  
  5 Jeffries, Maia       9 HLBG-ZZ                34.91      34.24         14  
  6 Houck, Jordan        9 HLBG-ZZ                34.44      34.60         13  
  7 Anthony, Elizabeth   9 Acws Swimming-MA       37.75      35.72         12  
  8 DeLoretta, Sara E    9 GM                     37.34      35.93         11  
  9 Maggio, Brea B       9 WSY-MA                 37.24      37.04          9  
 10 Miskin, Hannah M     9 EPAC-MA                38.12      37.29          7  
 11 Russo, Shayla E      9 Gettysburg-MA          38.62      38.23          6  
 12 Lee, Madison M       9 Collegiate-MA          39.72      38.25          5  
 13 Ludwick, Sadie L     9 WSY-MA                 39.55      38.65          4  
 14 Myers, Julia         9 Otters                 38.29      38.75          3  
 15 Mateyak, Allison     9 Otters                 36.39      38.85          2  
 16 Scheungrab, Caroly   9 Gettysburg-MA          45.40      39.66          1  
 17 Burg, Lucy M         9 SHIP-MA                39.50      40.82        
 18 Sekhar, Maya A       9 EPAC-MA                40.19      41.59        
 19 Reber, Malina C      9 Gettysburg-MA          41.47      42.62        
 20 Tuhy, Olivia         9 Gettysburg-MA          42.23      42.66        
 21 Williams, Maya G     9 EPAC-MA                42.37      43.95        
 22 LaCoss, Madeleine    9 WSY-MA                 49.35      46.01        
 23 Sanders, Natalie C   9 EPAC-MA                49.18      52.65        
 24 Lowe, Hayleigh A     9 EPAC-MA                52.53      55.44        
 25 Stutzman, Kailah B   9 SHIP-MA                50.88      56.98        
 -- O'Donnell, Shannon   9 SHIP-MA                48.59         DQ        
      No touch on turn
 
Event 7  Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dotts, Benjamin      8 Otters                 15.19      15.94         20  
  2 Gaudion, James C     8 WSY-MA                 16.89      16.14         17  
  3 Connelly, Cameron    8 Otters                 16.63      16.23         16  
  4 Delacruz, Gabriel    8 Gettysburg-MA          17.18      17.46         15  
  5 Deiter, Blake A      8 PACS-MA                17.02      17.98         14  
  6 Lambert, Cole S      8 Gettysburg-MA          16.71      18.25         13  
  7 Moose, Samuel        8 SMSC-MA                18.98      19.10         12  
  8 Arnold, Braeden P    8 GM                     19.76      19.40         11  
  9 MacDonald, Marshal   8 LPAC-MA                20.43      19.87          9  
 10 Ritchie, Jed P       8 SHIP-MA                18.74      20.38          7  
 11 Strunk, McKinley     8 HLBG-ZZ                19.29      21.69          6  
 12 Adman, Caleb J       8 EPAC-MA                20.32      22.38          5  
 13 Sprouse, Dominic C   8 Collegiate-MA          22.90      25.14          4  
 14 Vint, Matthew S      8 BCY-MA                    NT      26.24          3  
 15 Wiedt, Joshua        8 LPAC-MA                33.04      36.20          2  
 
Event 8  Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 So, Alicia G         8 WSY-MA                 15.83      15.13         20  
  2 Mutschler, Natalie   8 EPAC-MA                15.60      15.62         17  
  3 Montgomery, Katie    8 Acws Swimming-MA       15.86      15.95         16  
  4 Lantz, Morgan A      8 PACS-MA                15.24      16.01         15  
  5 Henry, Julia T       8 EPAC-MA                16.24      16.52         13.5
  5 Metzgar, Allison     8 Otters                 16.52      16.52         13.5
  7 Navarro, Isabella    8 UNAT-MA                16.88      17.23         12  
  8 Berarducci, Abby L   8 PACS-MA                17.73      17.74         11  
  9 Hadley, Taylor E     8 EPAC-MA                16.67      18.03          9  
 10 Kieffer, Ashley E    8 Collegiate-MA          17.46      18.31          7  
 11 Thrush, Hannah M     8 Collegiate-MA          17.33      18.91          6  
 12 Ulmer, Haven C       8 SHIP-MA                17.46      19.01          5  
 13 Schaffhauser, Aver   8 Collegiate-MA          18.05      19.23          4  
 14 Pal, Uma T           8 NLAC-MA                22.13      19.68          3  
 15 Nye, Laura K         8 PACS-MA                19.89      19.69          2  
 16 Binkley, Alexis M    8 Fsc-Leby-MA            21.36      20.57          1  
 17 Smith, Tatum M       8 Collegiate-MA          23.24      21.03        
 18 Kielty, Alice M      8 WSY-MA                 19.66      21.14        
 19 Shively, Madison     8 SHIP-MA                   NT      21.41        
 20 Pope, Ryann          8 HLBG-ZZ                19.53      21.75        
 21 Bodmer, Ada          8 Jvymca                 20.55      21.84        
 22 Foran, Abbey         8 Otters                 18.16      21.89        
 23 Kellar, Marley       8 WSY-MA                 22.13      22.59        
 24 Kloc, Jillian L      8 GM                     22.28      24.33        
 25 Frontino, Ava        8 SHIP-MA                22.12      24.53        
 26 Billus, Eloise E     8 WSY-MA                    NT      25.34        
 27 Allan, Lisa A        8 WSY-MA                 23.38      26.12        
 28 Wiest, Julia A       8 WSY-MA                 24.29      26.13        
 29 Martin, Emma         8 SHIP-MA                24.68      27.08        
 30 Rivera, Makayla H    8 WSY-MA                 24.92      28.16        
 31 Kotapati, Jahnavi    8 WSY-MA                 29.31      28.99        
 
Event 9  Boys 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weise, Braden E      7 GM                     16.98      18.18         20  
  2 Bartoli, Andrew T    7 CYAA-MA                19.14      18.73         17  
  3 McCormick, Garrett   7 SMSC-MA                20.44      19.57         16  
  4 Douglass, Brody G    7 WSY-MA                 21.88      21.29         15  
  5 Gamber, Ian J        7 WSY-MA                 21.93      21.95         14  
  6 Bell, Elijah J       7 CYAA-MA                20.27      22.04         13  
  7 Carlson, Max         7 Gettysburg-MA          24.49      23.26         12  
  8 Miller, Ryan A       7 BCY-MA                 27.25      23.92         11  
  9 Duncan, Jaedon       7 Otters                 25.80      24.38          9  
 10 Saand, Amir          7 SHIP-MA                27.81      29.44          7  
 11 Hummel, Logan        7 HLBG-ZZ                29.26      30.07          6  
 12 Kondek, Noah         7 SMSC-MA                38.90      34.80          5  
 13 Bhavsar, Param P     7 WSY-MA                 46.32      40.13          4  
 
Event 10  Girls 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Updegrave, Delaney   7 Collegiate-MA          18.15      18.38         20  
  2 Brainard, Maya E     7 Gettysburg-MA          19.66      18.80         17  
  3 Hasis, Nicole        7 Cc-Ma-MA               17.97      18.98         16  
  4 Chang, Katie N       7 EPAC-MA                18.97      19.43         15  
  5 Hawkins, Della K     7 SHIP-MA                17.74      19.58         14  
  6 Steckiel, Evie R     7 GM                     18.93      19.60         13  
  7 Williams, Kayden N   7 EPAC-MA                19.26      19.92         12  
  8 Caron, Mackenzie C   7 GM                     20.04      20.21         11  
  9 Maggio, Rylee R      7 WSY-MA                 20.60      20.36          9  
 10 Lee-Truesdell, Isa   7 EPAC-MA                20.33      20.51          6.5
 10 Eckenrode, Elizabe   7 BSAC-MA                19.13      20.51          6.5
 12 Hidalgo, Carla J     7 Fsc-Leby-MA            19.68      20.90          5  
 13 Laudenslager, Cora   7 Collegiate-MA          21.51      21.22          4  
 14 Shank, Jasmyne N     7 Collegiate-MA          20.49      21.55          3  
 15 Thielemann, Myrand   7 Otters                 21.93      22.60          2  
 16 McClure, Regan A     7 GM                     23.07      23.25          1  
 17 Persch, Hailey G     7 BCY-MA                 22.99      23.82        
 18 Milhomme, Hadley     7 NLAC-MA                25.78      23.96        
 19 Stabolepszy, Karle   7 GM                     23.80      24.57        
 20 Sandhaus, Skylar J   7 Collegiate-MA          22.37      25.02        
 21 Ritchie, Margot V    7 SHIP-MA                22.75      25.33        
 22 St-Laurent, Alexan   7 BCY-MA                 29.31      25.63        
 23 MacNeely, Camryn J   7 NLAC-MA                31.06      26.01        
 24 Egner, Emma E        7 WSY-MA                 25.43      26.44        
 25 Mulroy, Montana N    7 WSY-MA                    NT      26.68        
 26 Stoermer, AnnaBell   7 SMSC-MA                25.74      27.69        
 27 Evans, Grace A       7 UNAT-MA                29.38      27.83        
 28 Hertzog, Addison     7 BCY-MA                 24.99      27.84        
 29 Booths, Ashleigh     7 SMSC-MA                25.93      28.62        
 30 Dennison, Rhyan E    7 WSY-MA                 26.63      28.87        
 31 Haugh, Ella A        7 Fsc-Leby-MA            32.23      28.99        
 32 Scheungrab, Samant   7 Gettysburg-MA          29.75      31.64        
 33 O'Donnell, Neiley    7 SHIP-MA                32.11      35.79        
 
Event 11  Boys 6 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lantz, Jacob U       6 PACS-MA                19.21      19.44         20  
  2 Miller, Owen D       6 GM                     21.85      21.19         17  
  3 Haigh, Landon        6 Jvymca                 21.55      22.00         16  
  4 DeLoretta, Grant M   6 GM                     20.03      22.09         15  
  5 Cheslock, Collin     6 Otters                 23.13      23.17         14  
  6 Williamson, Torin    6 SMSC-MA                24.34      24.78         13  
  7 Epoca, Jacob C       6 Collegiate-MA          26.55      26.70         12  
  8 Hayes, Ethan         6 Otters                 28.51      28.48         11  
  9 Schreier, Lucas      6 Otters                    NT      32.55          9  
 10 Gunawardana, Manoj   6 EPAC-MA                30.91      33.13          7  
 11 Mattern, Vincent     6 Otters                    NT      43.88          6  
 
Event 12  Girls 6 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Turner, Hannah M     6 EPAC-MA                21.61      21.19         20  
  2 Harris, Elise M      6 EPAC-MA                19.63      21.65         17  
  3 Pegher, Mia          6 Otters                 21.03      21.77         16  
  4 McGann, Sarah M      6 BCY-MA                 23.55      21.78         15  
  5 Blough, Madelyn G    6 Acws Swimming-MA       23.31      22.27         14  
  6 Shaulis, Emily       6 SMSC-MA                21.87      22.79         13  
  7 Lukoss, Enara L      6 GM                     26.22      24.19         12  
  8 Brower, Eleanor R    6 PACS-MA                27.15      25.90         11  
  9 Kleckner, Sydnee J   6 Collegiate-MA          31.84      26.86          9  
 10 Hall, Haylie         6 HLBG-ZZ                26.48      28.24          7  
 11 Brechbiel, Ella M    6 WSY-MA                    NT      30.73          6  
 12 Gatto, Ali           6 Otters                 34.94      32.23          5  
 13 Wiedt, Elizabeth     6 LPAC-MA                30.83      34.30          4  
 14 Esbenshade, Mariah   6 Fsc-Leby-MA            36.70      36.06          3  
 15 Reber, Vika E        6 Gettysburg-MA          34.33      41.69          2  
 
Event 13  Boys 5 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shank, Mikal R       5 Collegiate-MA          20.03      21.49         20  
  2 Soltanov, Yaroslav   5 Fsc-Leby-MA            25.07      25.29         17  
  3 Hidalgo, Jomar       5 Fsc-Leby-MA            30.57      30.10         16  
  4 Brenner, Jack        5 SMSC-MA                35.39      30.30         15  
  5 Sholly, Ryan A       5 PACS-MA                35.60      32.55         14  
  6 Houtz, Quentin       5 Jvymca                 33.32      33.32         13  
  7 Lee-Truesdell, Tob   5 EPAC-MA                42.71      39.82         12  
  8 Gatto, Avery         4 Otters                    NT      56.67         11  
  9 Demchak, Chase       4 Otters               1:13.61      58.68          9  
 10 Rodenbaugh, Hoyt     5 Jvymca                 57.49    1:06.55          7  
 11 Demchak, Ethan       4 Otters                 51.23    1:16.72          6  
 12 Duncan, Taran        4 Otters                 42.17    1:36.14          5  
 -- Mattern, Luca        4 Otters                    NT         DQ        
      Pulling on lane line
 
Event 14  Girls 5 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lydon, Aubrey K      5 BCY-MA                 27.89      25.23         20  
  2 Caron, Camryn M      5 GM                     27.21      26.74         17  
  3 Parker, Liliana S    5 BCY-MA                 36.51      32.25         16  
  4 MacDonald, Maeve     5 LPAC-MA                30.10      34.60         15  
  5 Garman, Liv          5 SMSC-MA                37.60      34.91         14  
  6 Nguyen, Sofie L      5 CYAA-MA                31.72      35.73         13  
  7 Rosenberg, Annika    5 Otters                 36.79      36.24         12  
  8 Bevan, Jacqueline    5 HLBG-ZZ                48.34      40.11         11  
  9 Mateyak, Mary        5 Otters                 44.69      46.26          9  
 10 Evans, Summer L      4 EPAC-MA                48.53      54.75          7  
 
Event 15  Boys 6 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Haigh, Landon        6 Jvymca                 58.95      51.35         20  
  2 Houtz, Quentin       5 Jvymca                    NT    1:12.61         17  
 
Event 15  Boys 7 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bartoli, Andrew T    7 CYAA-MA                   NT      50.82         20  
 
Event 15  Boys 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Strunk, McKinley     8 HLBG-ZZ                   NT      49.22         20  
  2 Ritchie, Jed P       8 SHIP-MA                43.46      53.08         17  
 
Event 15  Boys 9 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hain, Braden         9 Otters                 33.84      34.27         20  
  2 Krebs, Noah J        9 BCY-MA                 38.74      37.07         17  
  3 Perez, Elias M       9 Otters                 38.87      38.90         16  
  4 Herr, Joshua F       9 Gettysburg-MA          56.76      40.08         15  
  5 Troy, Will E         9 GM                     43.02      42.72         14  
  6 Hidalgo, Carlos M    9 Fsc-Leby-MA            43.74      43.92         13  
  7 Houston, Caleb G     9 EPAC-MA                46.82      47.34         12  
  8 Tipton, Zack         9 Gettysburg-MA          46.38      47.38         11  
  9 Miller, Joshua D     9 BCY-MA                 52.15      47.83          9  
 10 Hummel, Connor       9 HLBG-ZZ                46.25      48.07          7  
 11 Hernandez, Julian    9 BCY-MA                 50.84      48.44          6  
 12 Nelson, Sam K        9 Gettysburg-MA          49.20      48.51          5  
 13 Maggio, Breydon A    9 WSY-MA                    NT      48.87          4  
 14 Meyer, Seth M        9 Fsc-Leby-MA            53.51      52.13          3  
 15 Wiedt, Benjamin      9 LPAC-MA                52.90      54.24          2  
 16 Tran, Andrew T       9 WSY-MA                 56.14      54.38          1  
 17 Baronner, Maxwell    9 HLBG-ZZ                55.88      56.99        
 18 Raniowski, Declan    9 WSY-MA                 50.65      57.18        
 19 Barrow-Somers, Bre   9 WSY-MA                    NT      57.24        
 20 Amster, Linden I     9 Gettysburg-MA        1:01.74      57.60        
 21 Huber, Logan         9 HLBG-ZZ              1:03.70    1:05.79        
 22 Daggs, Nicholas L    9 WSY-MA                    NT    1:09.66        
 
Event 16  Girls 6 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brower, Eleanor R    6 PACS-MA                   NT    1:07.60         20  
  2 Bevan, Jacqueline    5 HLBG-ZZ                   NT    1:38.14         17  
 -- Nguyen, Sofie L      5 CYAA-MA                   NT         DQ        
      Not on back off wall
 
Event 16  Girls 7 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hain, Alyssa L       7 Fsc-Leby-MA            46.98      46.15         20  
  2 Krebs, Ava E         7 NLAC-MA                55.28      54.19         17  
  3 MacNeely, Camryn J   7 NLAC-MA              1:04.63    1:02.59         16  
 
Event 16  Girls 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ulmer, Haven C       8 SHIP-MA                47.00      46.81         20  
  2 Yohe, Ava E          8 EPAC-MA                   NT      52.26         17  
  3 Milhomme, Saylor     8 NLAC-MA                56.58      54.13         16  
  4 Allan, Lisa A        8 WSY-MA               1:00.70      59.29         15  
  5 Pope, Ryann          8 HLBG-ZZ                   NT      59.30         14  
  6 Frontino, Ava        8 SHIP-MA                   NT    1:02.67         13  
  7 Rivera, Makayla H    8 WSY-MA                    NT    1:05.00         12  
  8 Martin, Emma         8 SHIP-MA                   NT    1:07.40         11  
 
Event 16  Girls 9 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Peiffer, Tyya J      9 EPAC-MA                38.35      36.85         20  
  2 Sandhaus, Eliza M    9 Collegiate-MA          39.46      39.02         17  
  3 Anthony, Elizabeth   9 Acws Swimming-MA       39.02      39.99         16  
  4 Myers, Julia         9 Otters                 43.94      41.57         15  
  5 Steckiel, Avery K    9 GM                     41.55      42.07         14  
  6 Maggio, Brea B       9 WSY-MA                 43.87      42.80         13  
  7 Evans, Faith A       9 EPAC-MA                45.91      43.46         12  
  8 Lloyd, Kierstyn A    9 BCY-MA                    NT      43.60         10  
  8 DeLoretta, Sara E    9 GM                     44.70      43.60         10  
 10 Houck, Jordan        9 HLBG-ZZ                43.14      43.96          7  
 11 Mateyak, Allison     9 Otters                 44.80      44.64          6  
 12 Tuhy, Olivia         9 Gettysburg-MA          50.90      49.88          5  
 13 LaCoss, Madeleine    9 WSY-MA                    NT      50.11          4  
 14 Russo, Shayla E      9 Gettysburg-MA          51.09      50.22          3  
 15 Ludwick, Sadie L     9 WSY-MA                 45.95      50.35          2  
 16 Lee, Madison M       9 Collegiate-MA          48.82      51.04          1  
 17 Sanders, Natalie C   9 EPAC-MA                56.58      54.03        
 18 O'Donnell, Shannon   9 SHIP-MA                53.29      58.10        
 19 Williams, Maya G     9 EPAC-MA                59.07      58.20        
 20 Lowe, Hayleigh A     9 EPAC-MA                59.48    1:02.62        
 21 Stutzman, Kailah B   9 SHIP-MA              1:01.42    1:03.05        
 -- Burg, Lucy M         9 SHIP-MA                45.08         DQ        
      Multiple strokes
 
Event 17  Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dotts, Benjamin      8 Otters                 18.04      19.42         20  
  2 Connelly, Cameron    8 Otters                 18.67      19.68         17  
  3 Lambert, Cole S      8 Gettysburg-MA          22.62      19.72         16  
  4 Williamson, Keegan   8 SMSC-MA                21.40      22.18         15  
  5 Delacruz, Gabriel    8 Gettysburg-MA          21.50      22.42         14  
  6 Hoover, Seth         8 HLBG-ZZ                22.49      23.14         13  
  7 MacDonald, Marshal   8 LPAC-MA                23.05      24.53         12  
  8 Moose, Samuel        8 SMSC-MA                25.31      24.64         11  
  9 Deiter, Blake A      8 PACS-MA                22.78      24.94          9  
 10 Ritchie, Jed P       8 SHIP-MA                23.77      25.63          7  
 11 Arnold, Braeden P    8 GM                     25.29      26.79          6  
 12 Vint, Matthew S      8 BCY-MA                    NT      26.83          5  
 13 Adman, Caleb J       8 EPAC-MA                25.21      29.78          4  
 14 Sprouse, Dominic C   8 Collegiate-MA          28.56      29.84          3  
 15 Wiedt, Joshua        8 LPAC-MA                34.65      38.80          2  
 
Event 18  Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 So, Alicia G         8 WSY-MA                 22.99      17.93         20  
  2 Montgomery, Katie    8 Acws Swimming-MA       19.71      19.68         17  
  3 Berarducci, Abby L   8 PACS-MA                20.35      20.11         16  
  4 Lantz, Morgan A      8 PACS-MA                19.62      20.78         15  
  5 Kieffer, Ashley E    8 Collegiate-MA          19.76      21.42         14  
  6 Brown, Colbey        8 Otters                 21.16      21.66         13  
  7 Ulmer, Haven C       8 SHIP-MA                21.00      21.82         12  
  8 Navarro, Isabella    8 UNAT-MA                21.54      22.06         11  
  9 Schwab, Jordan T     8 Acws Swimming-MA       22.39      22.71          9  
 10 Resto, Allison C     8 BCY-MA                 21.91      22.73          7  
 11 Pal, Uma T           8 NLAC-MA                25.85      23.42          6  
 12 Burkholder, Olivia   8 Acws Swimming-MA       22.26      23.53          5  
 13 Nye, Laura K         8 PACS-MA                28.20      23.64          4  
 14 Kielty, Alice M      8 WSY-MA                 21.49      23.69          3  
 15 Schaffhauser, Aver   8 Collegiate-MA          22.19      23.72          2  
 16 Kellar, Marley       8 WSY-MA                 25.12      24.33          1  
 17 Kloc, Jillian L      8 GM                     23.94      25.03        
 18 Rodenbaugh, Maggie   8 Jvymca                 23.07      25.83        
 19 Madsen, Elizabeth    8 BCY-MA                    NT      26.97        
 20 Cherry, Grace E      8 Gettysburg-MA          27.62      27.19        
 21 Smith, Tatum M       8 Collegiate-MA          25.66      27.37        
 21 Bodmer, Ada          8 Jvymca                 26.23      27.37        
 23 Shively, Madison     8 SHIP-MA                   NT      27.75        
 24 Wiest, Julia A       8 WSY-MA                 26.16      28.42        
 25 Allan, Lisa A        8 WSY-MA                 27.63      28.79        
 26 Frontino, Ava        8 SHIP-MA                26.08      29.12        
 27 Martin, Emma         8 SHIP-MA                32.47      31.30        
 28 Billus, Eloise E     8 WSY-MA                    NT      31.68        
 29 Kotapati, Jahnavi    8 WSY-MA                 31.04      31.70        
 30 Rivera, Makayla H    8 WSY-MA                 31.44      32.69        
 
Event 19  Boys 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weaver, Madden       7 Jvymca                 20.97      22.24         20  
  2 Groh, Bode I         7 Collegiate-MA          22.12      23.34         17  
  3 Bartoli, Andrew T    7 CYAA-MA                21.75      23.65         16  
  4 Douglass, Brody G    7 WSY-MA                 26.13      24.64         15  
  5 Duncan, Jaedon       7 Otters                 26.53      24.70         14  
  6 McCormick, Garrett   7 SMSC-MA                24.95      25.72         13  
  7 Owens, Zac S         7 GM                     26.29      25.73         12  
  8 Bell, Elijah J       7 CYAA-MA                26.58      26.83         11  
  9 Hummel, Logan        7 HLBG-ZZ                27.65      27.19          9  
 10 Miller, Ryan A       7 BCY-MA                 34.74      28.08          7  
 11 Saand, Amir          7 SHIP-MA                31.88      29.57          6  
 12 Gamber, Ian J        7 WSY-MA                 26.60      30.02          5  
 13 Carlson, Max         7 Gettysburg-MA          32.13      31.68          4  
 14 Kondek, Noah         7 SMSC-MA                37.16      39.80          3  
 15 Bhavsar, Param P     7 WSY-MA                    NT      42.68          2  
 
Event 20  Girls 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Olds, Molly A        7 NLAC-MA                23.45      22.91         20  
  2 Rosenberg, Grace     7 Otters                 23.64      23.26         17  
  3 Jones, Cooper R      7 BCY-MA                 23.03      23.29         16  
  4 Hasis, Nicole        7 Cc-Ma-MA               22.21      23.32         15  
  5 Maggio, Rylee R      7 WSY-MA                 23.88      24.65         14  
  6 Thielemann, Myrand   7 Otters                 24.38      24.78         13  
  7 Hidalgo, Carla J     7 Fsc-Leby-MA            25.12      25.41         12  
  8 Hawkins, Della K     7 SHIP-MA                25.90      25.60         10  
  8 Laudenslager, Cora   7 Collegiate-MA          23.94      25.60         10  
 10 Lee-Truesdell, Isa   7 EPAC-MA                27.38      26.11          7  
 11 Caron, Mackenzie C   7 GM                     23.21      26.50          6  
 12 Milhomme, Hadley     7 NLAC-MA                27.19      26.66          5  
 13 Malin, Lily M        7 WSY-MA                 27.59      27.23          4  
 14 Persch, Hailey G     7 BCY-MA                 26.30      27.55          3  
 15 Ritchie, Margot V    7 SHIP-MA                27.45      27.79          2  
 16 Booths, Ashleigh     7 SMSC-MA                28.68      28.07          1  
 17 Stoermer, AnnaBell   7 SMSC-MA                26.38      28.30        
 18 Stabolepszy, Karle   7 GM                     27.74      28.38        
 19 Steckiel, Evie R     7 GM                     24.99      28.91        
 20 Shank, Jasmyne N     7 Collegiate-MA          27.55      28.92        
 21 Hertzog, Addison     7 BCY-MA                 30.59      29.00        
 22 Mulroy, Montana N    7 WSY-MA                    NT      29.01        
 23 McClure, Regan A     7 GM                     30.43      29.06        
 24 MacNeely, Camryn J   7 NLAC-MA                29.51      29.45        
 25 Kerschner, Grace E   7 GM                     26.86      29.63        
 26 Scheungrab, Samant   7 Gettysburg-MA          30.95      29.87        
 27 O'Donnell, Neiley    7 SHIP-MA                33.21      31.81        
 28 Egner, Emma E        7 WSY-MA                 30.97      32.99        
 29 Evans, Grace A       7 UNAT-MA                36.45      33.28        
 30 Haugh, Ella A        7 Fsc-Leby-MA            32.35      33.61        
 31 Dennison, Rhyan E    7 WSY-MA                 31.98      34.70        
 -- St-Laurent, Alexan   7 BCY-MA                 32.12         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Event 21  Boys 5 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shank, Mikal R       5 Collegiate-MA          23.52      24.71         20  
  2 Hidalgo, Jomar       5 Fsc-Leby-MA            30.81      30.70         17  
  3 Soltanov, Yaroslav   5 Fsc-Leby-MA            31.43      31.07         16  
  4 Houtz, Quentin       5 Jvymca                 32.53      34.30         15  
  5 Sholly, Ryan A       5 PACS-MA                43.82      41.48         14  
  6 Demchak, Ethan       4 Otters                    NT      55.67         13  
  7 Demchak, Chase       4 Otters                    NT      56.18         12  
  8 Gatto, Avery         4 Otters                    NT    1:00.09         11  
  9 Rodenbaugh, Hoyt     5 Jvymca               1:04.87    1:09.44          9  
                  58.88     1:09.44 (10.56)                                        
 10 Duncan, Taran        4 Otters                    NT    1:28.42          7  
                1:17.11     1:28.42 (11.31)                                        
 -- Lee-Truesdell, Tob   5 EPAC-MA                46.06         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Event 21  Boys 6 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lantz, Jacob U       6 PACS-MA                25.82      24.68         20  
  2 DeLoretta, Grant M   6 GM                     23.18      26.08         17  
  3 Cheslock, Collin     6 Otters                 28.66      27.14         16  
  4 Hayes, Ethan         6 Otters                 34.72      30.37         15  
  5 Miller, Owen D       6 GM                     29.07      31.17         14  
  6 Troy, Ryan S         6 GM                     30.32      36.07         13  
                  29.18        36.07 (6.89)                                        
  7 Gunawardana, Manoj   6 EPAC-MA                27.35      37.35         12  
  8 Epoca, Jacob C       6 Collegiate-MA          37.23      37.40         11  
  9 Mattern, Vincent     6 Otters                    NT      42.44          9  
 10 Schreier, Lucas      6 Otters                    NT      42.60          7  
 
Event 22  Girls 5 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lydon, Aubrey K      5 BCY-MA                 27.92      28.75         20  
  2 MacDonald, Maeve     5 LPAC-MA                32.23      36.40         17  
  3 Nguyen, Sofie L      5 CYAA-MA                32.38      37.81         16  
  4 Parker, Liliana S    5 BCY-MA                 48.22      39.94         15  
  5 Rosenberg, Annika    5 Otters                 36.03      40.75         14  
  6 Bevan, Jacqueline    5 HLBG-ZZ                56.21      45.34         13  
  7 Mateyak, Mary        5 Otters                 48.33      47.93         12  
                  36.78       47.93 (11.15)                                        
  8 Evans, Summer L      4 EPAC-MA                50.97      58.43         11  
 -- Caron, Camryn M      5 GM                     28.85         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Event 22  Girls 6 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Turner, Hannah M     6 EPAC-MA                24.71      24.11         20  
  2 Pegher, Mia          6 Otters                 23.07      24.57         17  
  3 Blough, Madelyn G    6 Acws Swimming-MA       25.06      24.61         16  
  4 Harris, Elise M      6 EPAC-MA                24.72      25.56         15  
  5 Lukoss, Enara L      6 GM                     26.41      26.90         14  
  6 Shaulis, Emily       6 SMSC-MA                26.11      27.72         13  
  7 McGann, Sarah M      6 BCY-MA                 28.82      27.92         12  
  8 Light, KatyAnne M    6 Fsc-Leby-MA            27.61      28.29         11  
  9 Kleckner, Sydnee J   6 Collegiate-MA          32.29      29.12          9  
 10 Brechbiel, Ella M    6 WSY-MA                    NT      29.48          7  
 11 Brower, Eleanor R    6 PACS-MA                32.78      31.37          6  
 12 Hall, Haylie         6 HLBG-ZZ                34.74      32.80          5  
 13 Reber, Vika E        6 Gettysburg-MA          31.08      34.95          4  
 14 Wiedt, Elizabeth     6 LPAC-MA                35.43      36.72          3  
 15 Gatto, Ali           6 Otters                 37.20      38.43          2  
 16 Esbenshade, Mariah   6 Fsc-Leby-MA            34.05      38.92          1  
                  38.67        38.92 (0.25)                                        
 
Event 23  Boys 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Estep, Derek T       8 SHIP-MA                55.44      51.84         20  
  2 Dzurko, Rocco        8 HLBG-ZZ                54.62      51.97         17  
  3 Troy, Jacob E        8 GM                        NT      55.34         16  
  4 Strunk, McKinley     8 HLBG-ZZ                   NT    1:05.32         15  
 -- Berg, Joey A         8 GM                        NT         DQ        
      One hand touch
 
Event 23  Boys 9 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chang, Jonathan H    9 EPAC-MA                47.69      45.51         20  
  2 Troy, Will E         9 GM                     45.24      46.45         17  
  3 Tipton, Zack         9 Gettysburg-MA          46.77      49.01         16  
  4 Hidalgo, Carlos M    9 Fsc-Leby-MA            54.77      50.38         15  
  5 Duncan, Benjamin     9 Otters                 52.95      50.66         14  
  6 Maggio, Breydon A    9 WSY-MA                 52.04      50.84         13  
  7 Wiedt, Benjamin      9 LPAC-MA                52.94      51.28         12  
  8 Long, Noah           9 HLBG-ZZ                52.68      51.59         11  
  9 Kondek, Brayden      9 SMSC-MA                51.47      51.68          9  
 10 Houston, Caleb G     9 EPAC-MA                53.04      57.32          7  
 11 Hummel, Connor       9 HLBG-ZZ              1:05.13    1:03.77          6  
 -- Meyer, Seth M        9 Fsc-Leby-MA          1:17.52         DQ        
      Scissors kick
 -- Hernandez, Julian    9 BCY-MA                    NT         DQ        
      Arms past hipline
 -- Raniowski, Declan    9 WSY-MA                    NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Tran, Andrew T       9 WSY-MA               1:06.45         DQ        
      Arms past hipline
 
Event 24  Girls 6 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Hall, Haylie         6 HLBG-ZZ              1:18.88         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Event 24  Girls 7 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Olds, Molly A        7 NLAC-MA                59.64      53.02         20  
  2 Krebs, Ava E         7 NLAC-MA              1:18.35    1:03.87         17  
 
Event 24  Girls 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sholly, Addisan E    8 PACS-MA                54.02      51.09         20  
  2 Pal, Uma T           8 NLAC-MA                58.12      52.47         17  
  3 Yohe, Ava E          8 EPAC-MA                57.49      57.57         16  
  4 Burkholder, Olivia   8 Acws Swimming-MA          NT    1:00.31         15  
  5 Pope, Ryann          8 HLBG-ZZ                   NT    1:07.58         14  
  6 Wiest, Julia A       8 WSY-MA                    NT    1:22.92         13  
 
Event 24  Girls 9 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Mackenzie    9 Otters                 45.83      43.63         20  
  2 Jeffries, Maia       9 HLBG-ZZ                44.42      43.64         17  
  3 Ellis, Peyton        9 SMSC-MA                42.93      43.68         16  
  4 Sekhar, Maya A       9 EPAC-MA                52.18      45.24         15  
  5 Sandhaus, Eliza M    9 Collegiate-MA          44.91      45.78         14  
  6 Lloyd, Kierstyn A    9 BCY-MA                 48.07      46.57         13  
  7 Scheungrab, Caroly   9 Gettysburg-MA          47.20      46.68         12  
  8 Evans, Faith A       9 EPAC-MA                48.72      47.70         11  
  9 Anthony, Elizabeth   9 Acws Swimming-MA       48.27      48.13          9  
 10 Miskin, Hannah M     9 EPAC-MA                50.04      49.55          7  
 11 Mateyak, Allison     9 Otters                 52.63      53.43          6  
 12 Myers, Julia         9 Otters                 59.31      55.71          5  
 13 Reber, Malina C      9 Gettysburg-MA        1:00.97      58.90          4  
 14 Lee, Madison M       9 Collegiate-MA        1:03.91      58.92          3  
 15 Tuhy, Olivia         9 Gettysburg-MA          57.99      59.00          2  
 16 O'Donnell, Shannon   9 SHIP-MA              1:04.62    1:06.21          1  
 -- Stutzman, Kailah B   9 SHIP-MA              1:11.44         DQ        
      One hand touch
 
Event 25  Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Connelly, Cameron    8 Otters                 20.20      20.79         20  
  2 Delacruz, Gabriel    8 Gettysburg-MA          22.29      23.24         17  
  3 Hoover, Seth         8 HLBG-ZZ                25.67      24.69         16  
  4 Kaszmetskie, Nick    8 GM                     26.95      28.62         15  
  5 Adman, Caleb J       8 EPAC-MA                32.73      34.29         14  
  6 MacDonald, Marshal   8 LPAC-MA                31.95      35.42         13  
  7 Wiedt, Joshua        8 LPAC-MA                44.43      38.91         12  
 -- Sprouse, Dominic C   8 Collegiate-MA             NT         DQ        
      Arms past hipline
 
Event 26  Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Metzgar, Allison     8 Otters                 20.28      20.95         20  
  2 So, Alicia G         8 WSY-MA                 22.56      21.13         17  
  3 Mutschler, Natalie   8 EPAC-MA                23.82      21.78         16  
  4 Foran, Abbey         8 Otters                 23.26      23.90         15  
  5 Schwab, Jordan T     8 Acws Swimming-MA       22.58      24.49         14  
  6 Schaffhauser, Aver   8 Collegiate-MA          24.12      24.52         13  
  7 Berarducci, Abby L   8 PACS-MA                23.17      24.98         12  
  8 Henry, Julia T       8 EPAC-MA                23.91      25.00         11  
  9 Harris, Lauren N     8 BCY-MA                 25.87      25.55          9  
 10 Resto, Allison C     8 BCY-MA                 25.52      26.36          7  
 11 Hadley, Taylor E     8 EPAC-MA                25.07      26.61          6  
 12 Smith, Tatum M       8 Collegiate-MA             NT      27.12          5  
 13 Binkley, Alexis M    8 Fsc-Leby-MA            26.55      27.64          4  
 14 Milhomme, Saylor     8 NLAC-MA                34.41      30.33          3  
 15 Cherry, Grace E      8 Gettysburg-MA          30.79      30.87          2  
 16 Rodenbaugh, Maggie   8 Jvymca                 30.10      31.00          1  
 17 Kloc, Jillian L      8 GM                     30.76      31.42        
 18 Bodmer, Ada          8 Jvymca                 28.65      32.59        
 19 Kellar, Marley       8 WSY-MA                 36.29      33.07        
 20 Madsen, Elizabeth    8 BCY-MA                    NT      33.11        
 21 Rivera, Makayla H    8 WSY-MA                    NT      35.92        
 -- Kotapati, Jahnavi    8 WSY-MA                    NT         DQ        
      One hand touch
 -- Garman, Kendall      8 SMSC-MA                29.86         DQ        
      Scissors kick
 
Event 27  Boys 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weise, Braden E      7 GM                     24.19      25.20         20  
  2 Groh, Bode I         7 Collegiate-MA          24.58      26.52         17  
  3 Owens, Zac S         7 GM                     26.60      27.06         16  
  4 McCormick, Garrett   7 SMSC-MA                27.66      30.30         15  
  5 Gamber, Ian J        7 WSY-MA                 28.21      31.77         14  
  6 Bell, Elijah J       7 CYAA-MA                29.76      31.93         13  
  7 Hummel, Logan        7 HLBG-ZZ                38.75      37.81         11  
  8 Douglass, Brody G    7 WSY-MA                    NT      42.36          9  
 -- Carlson, Max         7 Gettysburg-MA             NT         DQ         12  
      Arms past hipline
 
Event 28  Girls 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hasis, Nicole        7 Cc-Ma-MA               27.33      25.16         20  
  2 Updegrave, Delaney   7 Collegiate-MA          26.24      25.44         17  
  3 Brainard, Maya E     7 Gettysburg-MA          26.21      26.62         16  
  4 Hawkins, Della K     7 SHIP-MA                26.52      26.66         15  
  5 Chang, Katie N       7 EPAC-MA                24.62      26.94         14  
  6 Garman, Ella         7 SMSC-MA                25.89      28.07         13  
  7 Williams, Kayden N   7 EPAC-MA                25.80      28.88         12  
  8 Maggio, Rylee R      7 WSY-MA                 28.38      29.26         11  
  9 Jones, Cooper R      7 BCY-MA                 32.20      29.47          9  
 10 Kerschner, Grace E   7 GM                     28.13      29.48          7  
 11 Lee-Truesdell, Isa   7 EPAC-MA                29.38      29.92          6  
 12 Hidalgo, Carla J     7 Fsc-Leby-MA            29.14      31.25          5  
 13 Caron, Mackenzie C   7 GM                     32.70      31.56          4  
 14 Stabolepszy, Karle   7 GM                     31.19      31.91          3  
 15 Rosenberg, Grace     7 Otters                 34.04      32.26          2  
 16 Sandhaus, Skylar J   7 Collegiate-MA          28.89      32.55          1  
 17 Egner, Emma E        7 WSY-MA                 38.42      35.66        
 18 Ritchie, Margot V    7 SHIP-MA                   NT      38.87        
 19 Malin, Lily M        7 WSY-MA                 45.93      40.70        
 20 Evans, Grace A       7 UNAT-MA                   NT      49.57        
 -- Persch, Hailey G     7 BCY-MA                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Thielemann, Myrand   7 Otters                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Milhomme, Hadley     7 NLAC-MA                45.40         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Haugh, Ella A        7 Fsc-Leby-MA            38.44         DQ        
      Alternating Kick
 -- Shank, Jasmyne N     7 Collegiate-MA          40.15         DQ        
      Arms past hipline
 
Event 29  Boys 5 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shank, Mikal R       5 Collegiate-MA          29.69      29.85         20  
  2 Soltanov, Yaroslav   5 Fsc-Leby-MA               NT      33.13         17  
 
Event 29  Boys 6 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miller, Owen D       6 GM                     32.67      33.33         20  
  2 Williamson, Torin    6 SMSC-MA                   NT      33.48         17  
  3 Troy, Ryan S         6 GM                     34.11      35.00         16  
  4 DeLoretta, Grant M   6 GM                     31.66      35.48         15  
 -- Hayes, Ethan         6 Otters                    NT         DQ        
      Arms past hipline
 -- Anderson, Arijah P   6 BCY-MA                 33.82         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Event 30  Girls 5 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- MacDonald, Maeve     5 LPAC-MA                49.99         DQ        
      Alternating Kick
 -- Rosenberg, Annika    5 Otters                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Event 30  Girls 6 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pegher, Mia          6 Otters                 32.79      31.23         20  
  2 Turner, Hannah M     6 EPAC-MA                36.95      31.86         17  
  3 Light, KatyAnne M    6 Fsc-Leby-MA            29.29      32.74         16  
  4 Wiedt, Elizabeth     6 LPAC-MA                36.28      37.46         15  
  5 Esbenshade, Mariah   6 Fsc-Leby-MA            35.69      37.74         14  
 -- Brechbiel, Ella M    6 WSY-MA                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Reber, Vika E        6 Gettysburg-MA             NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Hall, Haylie         6 HLBG-ZZ                33.44         DQ        
      Alternating Kick
 
Event 31  Boys 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Estep, Derek T       8 SHIP-MA                51.85      43.98         20  
  2 Dzurko, Rocco        8 HLBG-ZZ                49.24      46.25         17  
 
Event 31  Boys 9 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hain, Braden         9 Otters                 36.55      36.05         20  
  2 Cheslock, Carter     9 Otters                 38.51      38.67         17  
  3 Chang, Jonathan H    9 EPAC-MA                39.83      38.86         16  
  4 Hidalgo, Carlos M    9 Fsc-Leby-MA            41.91      38.87         15  
  5 Perez, Elias M       9 Otters                 38.63      39.66         14  
  6 Troy, Will E         9 GM                     40.28      41.64         13  
  7 Nelson, Sam K        9 Gettysburg-MA          49.07      43.63         12  
  8 Miller, Joshua D     9 BCY-MA                 47.81      43.68         11  
  9 Herr, Joshua F       9 Gettysburg-MA          44.86      45.08          9  
 10 Long, Noah           9 HLBG-ZZ                47.23      46.64          7  
 11 Hummel, Connor       9 HLBG-ZZ                53.47      52.58          6  
 12 Baronner, Maxwell    9 HLBG-ZZ              1:11.17    1:06.42          5  
 13 Meyer, Seth M        9 Fsc-Leby-MA          1:05.72    1:11.09          4  
 
Event 32  Girls 7 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hain, Alyssa L       7 Fsc-Leby-MA            51.56      50.22         20  
 
Event 32  Girls 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pope, Ryann          8 HLBG-ZZ                   NT    1:16.07         20  
 
Event 32  Girls 9 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ellis, Peyton        9 SMSC-MA                36.65      37.09         20  
  2 Sandhaus, Eliza M    9 Collegiate-MA          37.92      39.84         17  
  3 Evans, Faith A       9 EPAC-MA                39.22      40.32         16  
  4 Jeffries, Maia       9 HLBG-ZZ                40.88      40.65         15  
  5 Steckiel, Avery K    9 GM                     41.43      41.58         14  
  6 Houck, Jordan        9 HLBG-ZZ                40.59      42.17         13  
  7 DeLoretta, Sara E    9 GM                     40.18      42.30         12  
  8 Mateyak, Allison     9 Otters                 51.13      44.54         11  
  9 Peiffer, Tyya J      9 EPAC-MA                39.55      45.42          9  
 10 Reber, Malina C      9 Gettysburg-MA          51.03      49.11          7  
 11 Russo, Shayla E      9 Gettysburg-MA          52.46      49.89          6  
 12 Ludwick, Sadie L     9 WSY-MA                 47.76      50.03          5  
 13 Maggio, Brea B       9 WSY-MA                 45.57      50.27          4  
 14 Sekhar, Maya A       9 EPAC-MA                57.68      58.86          3  
 15 Burg, Lucy M         9 SHIP-MA                53.36      59.90          2  
 
Event 33  Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dotts, Benjamin      8 Otters                 16.56      17.74         20  
  2 Lambert, Cole S      8 Gettysburg-MA          19.09      18.82         17  
  3 Gaudion, James C     8 WSY-MA                 17.35      19.02         16  
  4 Berg, Joey A         8 GM                     19.54      21.74         15  
  5 Williamson, Keegan   8 SMSC-MA                22.71      22.43         14  
  6 Deiter, Blake A      8 PACS-MA                21.70      22.49         13  
  7 Hoover, Seth         8 HLBG-ZZ                32.18      23.40         12  
  8 Troy, Jacob E        8 GM                     23.01      23.56         11  
  9 Arnold, Braeden P    8 GM                     22.74      23.91          9  
 10 Adman, Caleb J       8 EPAC-MA                27.06      34.66          7  
 
Event 34  Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 So, Alicia G         8 WSY-MA                 18.67      15.97         20  
  2 Lantz, Morgan A      8 PACS-MA                17.01      17.37         17  
  3 Mutschler, Natalie   8 EPAC-MA                17.19      17.53         16  
  4 Henry, Julia T       8 EPAC-MA                17.29      18.55         15  
  5 Montgomery, Katie    8 Acws Swimming-MA       20.78      19.61         14  
  6 Kieffer, Ashley E    8 Collegiate-MA          20.67      19.66         13  
  7 Navarro, Isabella    8 UNAT-MA                18.57      19.72         12  
  8 Metzgar, Allison     8 Otters                 19.72      19.76         11  
  9 Thrush, Hannah M     8 Collegiate-MA          20.63      20.27          9  
 10 Brenner, Maggie      8 SMSC-MA                19.82      20.94          7  
 11 Brown, Colbey        8 Otters                 27.01      21.68          6  
 12 Sholly, Addisan E    8 PACS-MA                20.00      21.70          5  
 13 Schwab, Jordan T     8 Acws Swimming-MA       20.83      22.15          4  
 14 Harris, Lauren N     8 BCY-MA                 22.89      22.25          3  
 15 Hadley, Taylor E     8 EPAC-MA                24.14      22.92          2  
 16 Binkley, Alexis M    8 Fsc-Leby-MA            21.57      23.47          1  
 17 Ulmer, Haven C       8 SHIP-MA                21.21      23.58        
 18 Nye, Laura K         8 PACS-MA                24.41      23.80        
 19 Pal, Uma T           8 NLAC-MA                27.90      24.67        
 20 Burkholder, Olivia   8 Acws Swimming-MA       22.57      24.68        
 21 Kielty, Alice M      8 WSY-MA                 23.06      25.24        
 22 Rodenbaugh, Maggie   8 Jvymca                 32.04      28.84        
 23 Cherry, Grace E      8 Gettysburg-MA          31.88      29.13        
 24 Shively, Madison     8 SHIP-MA                   NT      31.91        
 25 Milhomme, Saylor     8 NLAC-MA                35.99      32.30        
 26 Madsen, Elizabeth    8 BCY-MA                    NT      34.74        
 
Event 35  Boys 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weaver, Madden       7 Jvymca                 19.28      19.32         20  
  2 Groh, Bode I         7 Collegiate-MA          20.42      20.43         17  
 -- Weise, Braden E      7 GM                     23.57         DQ        
      Scissors kick
 -- Douglass, Brody G    7 WSY-MA                 33.42         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Duncan, Jaedon       7 Otters                 34.83         DQ        
      Alternating Kick
 
Event 36  Girls 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Updegrave, Delaney   7 Collegiate-MA          22.46      20.22         20  
  2 Chang, Katie N       7 EPAC-MA                22.10      21.82         17  
  3 Brainard, Maya E     7 Gettysburg-MA          20.19      22.13         16  
  4 Eckenrode, Elizabe   7 BSAC-MA                21.79      24.97         15  
  5 Olds, Molly A        7 NLAC-MA                28.65      26.27         14  
  6 Sandhaus, Skylar J   7 Collegiate-MA          22.55      26.42         13  
  7 Rosenberg, Grace     7 Otters                 26.15      26.52         12  
  8 Shank, Jasmyne N     7 Collegiate-MA          27.86      29.41         11  
  9 Caron, Mackenzie C   7 GM                     26.90      30.97          9  
 10 McClure, Regan A     7 GM                     29.93      30.99          7  
 11 Lee-Truesdell, Isa   7 EPAC-MA                29.35      31.48          6  
 12 Malin, Lily M        7 WSY-MA                 35.45      32.22          5  
 13 St-Laurent, Alexan   7 BCY-MA                 33.39      32.69          4  
 14 Dennison, Rhyan E    7 WSY-MA                    NT      37.05          3  
 15 Stabolepszy, Karle   7 GM                     38.38      53.42          2  
 -- Milhomme, Hadley     7 NLAC-MA                33.02         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Stoermer, AnnaBell   7 SMSC-MA                   NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Hertzog, Addison     7 BCY-MA                    NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Scheungrab, Samant   7 Gettysburg-MA          47.95         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Event 37  Boys 5 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shank, Mikal R       5 Collegiate-MA          26.23      28.45         20  
 
Event 37  Boys 6 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lantz, Jacob U       6 PACS-MA                26.39      23.18         20  
  2 Haigh, Landon        6 Jvymca                 29.64      27.24         17  
  3 Miller, Owen D       6 GM                     25.34      29.18         16  
  4 Williamson, Torin    6 SMSC-MA                29.73      32.37         15  
 -- Epoca, Jacob C       6 Collegiate-MA          48.27         DQ        
      Alternating Kick
 -- Cheslock, Collin     6 Otters                 32.46         DQ        
      Alternating Kick
 -- Schreier, Lucas      6 Otters                    NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Gunawardana, Manoj   6 EPAC-MA                44.39         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Event 38  Girls 5 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Caron, Camryn M      5 GM                        NT      39.18         20  
 -- MacDonald, Maeve     5 LPAC-MA                46.57         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Event 38  Girls 6 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pegher, Mia          6 Otters                 31.50      28.41         20  
  2 Shaulis, Emily       6 SMSC-MA                34.40      28.60         17  
  3 Harris, Elise M      6 EPAC-MA                24.16      28.99         16  
  4 McGann, Sarah M      6 BCY-MA                 29.90      29.40         15  
  5 Light, KatyAnne M    6 Fsc-Leby-MA            35.30      32.74         14  
  6 Kleckner, Sydnee J   6 Collegiate-MA             NT      36.55         13  
 -- Reber, Vika E        6 Gettysburg-MA             NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Event 39  Boys 9 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hain, Braden         9 Otters               1:24.08    1:19.59         20  
                  35.86     1:19.59 (43.73)                                        
  2 Krebs, Noah J        9 BCY-MA               1:24.74    1:21.40         17  
                  38.37     1:21.40 (43.03)                                        
  3 Cheslock, Carter     9 Otters               1:26.18    1:25.46         16  
                  39.88     1:25.46 (45.58)                                        
  4 Chang, Jonathan H    9 EPAC-MA              1:26.74    1:28.11         15  
                  41.03     1:28.11 (47.08)                                        
  5 Troy, Will E         9 GM                   1:29.62    1:33.10         14  
  6 Long, Noah           9 HLBG-ZZ              1:35.41    1:36.56         13  
                  46.35     1:36.56 (50.21)                                        
  7 Herr, Joshua F       9 Gettysburg-MA        1:37.91    1:38.64         12  
                  45.99     1:38.64 (52.65)                                        
  8 Maggio, Breydon A    9 WSY-MA               1:44.06    1:39.02         11  
                  47.96     1:39.02 (51.06)                                        
  9 Duncan, Benjamin     9 Otters               1:46.13    1:43.16          9  
                  48.53     1:43.16 (54.63)                                        
 10 Nelson, Sam K        9 Gettysburg-MA        1:50.33    1:48.47          7  
                  51.35     1:48.47 (57.12)                                        
 11 Tipton, Zack         9 Gettysburg-MA        1:49.05    1:52.08          6  
                  54.92     1:52.08 (57.16)                                        
 12 Houston, Caleb G     9 EPAC-MA              1:49.45    1:58.05          5  
                  53.70   1:58.05 (1:04.35)                                        
 13 Wiedt, Benjamin      9 LPAC-MA              2:03.14    1:58.44          4  
                1:00.42     1:58.44 (58.02)                                        
 -- Baronner, Maxwell    9 HLBG-ZZ                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                1:01.27        DQ (1:06.56)                                        
 
Event 40  Girls 9 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ellis, Peyton        9 SMSC-MA              1:23.87    1:25.08         20  
                  39.59     1:25.08 (45.49)                                        
  2 Thomas, Mackenzie    9 Otters               1:41.87    1:25.66         17  
                  39.52     1:25.66 (46.14)                                        
  3 Peiffer, Tyya J      9 EPAC-MA              1:29.67    1:26.84         16  
                  40.07     1:26.84 (46.77)                                        
  4 Jeffries, Maia       9 HLBG-ZZ              1:30.29    1:28.75         15  
                  44.23     1:28.75 (44.52)                                        
  5 Houck, Jordan        9 HLBG-ZZ              1:27.28    1:30.21         14  
                  43.86     1:30.21 (46.35)                                        
  6 Anthony, Elizabeth   9 Acws Swimming-MA     1:27.46    1:30.55         13  
                  43.01     1:30.55 (47.54)                                        
  7 Sandhaus, Eliza M    9 Collegiate-MA        1:26.41    1:30.73         12  
                  43.38     1:30.73 (47.35)                                        
  8 Evans, Faith A       9 EPAC-MA              1:30.52    1:30.83         11  
  9 Steckiel, Avery K    9 GM                   1:47.53    1:35.41          9  
                  44.33     1:35.41 (51.08)                                        
 10 DeLoretta, Sara E    9 GM                   1:35.75    1:36.37          7  
                  43.84     1:36.37 (52.53)                                        
 11 Myers, Julia         9 Otters               2:10.18    1:36.92          6  
                  42.21     1:36.92 (54.71)                                        
 12 Lloyd, Kierstyn A    9 BCY-MA               1:39.47    1:37.34          5  
                  44.99     1:37.34 (52.35)                                        
 13 Miskin, Hannah M     9 EPAC-MA              1:38.39    1:39.62          4  
                  48.78     1:39.62 (50.84)                                        
 14 Ludwick, Sadie L     9 WSY-MA               1:40.53    1:43.60          3  
                  51.29     1:43.60 (52.31)                                        
 15 Maggio, Brea B       9 WSY-MA               1:37.66    1:43.94          2  
                  46.75     1:43.94 (57.19)                                        
 16 Scheungrab, Caroly   9 Gettysburg-MA        1:44.84    1:43.98          1  
                  51.20     1:43.98 (52.78)                                        
 17 Burg, Lucy M         9 SHIP-MA                   NT    1:52.17        
                  53.40     1:52.17 (58.77)                                        
 18 Sekhar, Maya A       9 EPAC-MA              1:49.26    1:53.67        
                  52.87   1:53.67 (1:00.80)                                        
 19 Williams, Maya G     9 EPAC-MA              1:50.17    2:00.41        
                  55.47   2:00.41 (1:04.94)                                        
 -- Lee, Madison M       9 Collegiate-MA        1:48.52         DQ        
      One hand touch - fly
                  50.43          DQ (59.32)                                        
 
Event 41  Boys 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Connelly, Cameron    8 Otters               1:30.07    1:27.64         20  
                  43.05     1:27.64 (44.59)                                        
  2 Estep, Derek T       8 SHIP-MA              1:36.46    1:36.59         17  
                  45.14     1:36.59 (51.45)                                        
  3 Gaudion, James C     8 WSY-MA               1:37.56    1:39.83         16  
                  44.90     1:39.83 (54.93)                                        
  4 Lambert, Cole S      8 Gettysburg-MA        1:45.36    1:45.21         15  
                  43.46   1:45.21 (1:01.75)                                        
  5 Dzurko, Rocco        8 HLBG-ZZ              1:41.80    1:46.05         14  
                  50.89     1:46.05 (55.16)                                        
  6 Delacruz, Gabriel    8 Gettysburg-MA        2:04.33    1:47.10         13  
                  51.42     1:47.10 (55.68)                                        
  7 Berg, Joey A         8 GM                   1:52.66    1:47.59         12  
                  49.13     1:47.59 (58.46)                                        
  8 Troy, Jacob E        8 GM                   1:47.39    1:50.16         11  
  9 Williamson, Keegan   8 SMSC-MA              1:51.65    1:53.63          9  
                  51.25   1:53.63 (1:02.38)                                        
 10 Kaszmetskie, Nick    8 GM                        NT    1:55.66          7  
                  53.33   1:55.66 (1:02.33)                                        
 11 MacDonald, Marshal   8 LPAC-MA              2:13.68    2:14.79          6  
 
Event 42  Girls 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mutschler, Natalie   8 EPAC-MA              1:31.49    1:30.85         20  
                  44.56     1:30.85 (46.29)                                        
  2 Metzgar, Allison     8 Otters               1:36.18    1:36.33         17  
                  45.22     1:36.33 (51.11)                                        
  3 Sholly, Addisan E    8 PACS-MA              1:37.42    1:38.12         16  
                  48.46     1:38.12 (49.66)                                        
  4 Henry, Julia T       8 EPAC-MA              1:43.17    1:41.22         15  
                  46.10     1:41.22 (55.12)                                        
  5 Foran, Abbey         8 Otters               1:43.73    1:41.87         14  
                  50.65     1:41.87 (51.22)                                        
  6 Berarducci, Abby L   8 PACS-MA              1:45.63    1:45.81         13  
                  45.95     1:45.81 (59.86)                                        
  7 Schaffhauser, Aver   8 Collegiate-MA        1:47.43    1:46.48         12  
                  51.70     1:46.48 (54.78)                                        
  8 Brown, Colbey        8 Otters                    NT    1:47.59         11  
                  47.14   1:47.59 (1:00.45)                                        
  9 Hadley, Taylor E     8 EPAC-MA              1:58.65    1:47.68          9  
                1:47.64      1:47.68 (0.04)                                        
 10 Thrush, Hannah M     8 Collegiate-MA        1:51.30    1:48.65          7  
                  49.48     1:48.65 (59.17)                                        
 11 Resto, Allison C     8 BCY-MA               1:52.82    1:53.72          6  
                  55.38     1:53.72 (58.34)                                        
 12 Brenner, Maggie      8 SMSC-MA              1:56.92    1:55.67          5  
                  52.42   1:55.67 (1:03.25)                                        
 13 Binkley, Alexis M    8 Fsc-Leby-MA          1:50.25    1:57.27          4  
                  55.29   1:57.27 (1:01.98)                                        
 14 Yohe, Ava E          8 EPAC-MA              1:52.83    1:57.84          3  
                  55.60   1:57.84 (1:02.24)                                        
 15 Harris, Lauren N     8 BCY-MA               2:01.40    2:10.90          2  
                1:53.22     2:10.90 (17.68)                                        
 16 Cherry, Grace E      8 Gettysburg-MA        2:24.10    2:29.14          1  
 -- Navarro, Isabella    8 UNAT-MA              1:49.69         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  48.83        DQ (1:02.44)                                        
 -- Bodmer, Ada          8 Jvymca                    NT         DQ        
      Scissors kick - fly
                1:11.58          DQ (59.07)                                        
 -- Montgomery, Katie    8 Acws Swimming-MA          NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - breast
                  43.75          DQ (58.26)                                        
 
Event 43  Boys 6 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Haigh, Landon        6 Jvymca               2:27.34    2:08.90         20  
                  57.45   2:08.90 (1:11.45)                                        
  2 DeLoretta, Grant M   6 GM                   2:23.62    2:14.00         17  
                1:04.35   2:14.00 (1:09.65)                                        
  3 Anderson, Arijah P   6 BCY-MA                    NT    2:15.69         16  
                1:05.40   2:15.69 (1:10.29)                                        
  4 Troy, Ryan S         6 GM                        NT    2:25.21         15  
                1:14.74   2:25.21 (1:10.47)                                        
 
Event 43  Boys 7 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weaver, Madden       7 Jvymca               1:38.79    1:37.93         20  
                  45.01     1:37.93 (52.92)                                        
  2 Groh, Bode I         7 Collegiate-MA        1:47.62    1:40.61         17  
                  45.85     1:40.61 (54.76)                                        
  3 Owens, Zac S         7 GM                        NT    1:50.55         16  
                  53.75     1:50.55 (56.80)                                        
 
Event 44  Girls 6 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Turner, Hannah M     6 EPAC-MA              2:08.75    2:06.21         20  
                1:00.61   2:06.21 (1:05.60)                                        
 
Event 44  Girls 7 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Malin, Lily M        7 WSY-MA                    NT    1:04.92         20  
  2 Hain, Alyssa L       7 Fsc-Leby-MA          1:44.48    1:42.38         17  
                  46.49     1:42.38 (55.89)                                        
  3 Brainard, Maya E     7 Gettysburg-MA        1:41.63    1:46.80         16  
                  50.95     1:46.80 (55.85)                                        
  4 Hasis, Nicole        7 Cc-Ma-MA             1:57.95    1:47.46         15  
                  49.44     1:47.46 (58.02)                                        
  5 Chang, Katie N       7 EPAC-MA              1:50.44    1:47.61         14  
                  50.20     1:47.61 (57.41)                                        
  6 Updegrave, Delaney   7 Collegiate-MA        1:50.70    1:55.39         13  
                  51.12   1:55.39 (1:04.27)                                        
  7 Jones, Cooper R      7 BCY-MA                    NT    1:59.33         12  
                  55.04   1:59.33 (1:04.29)                                        
  8 Rosenberg, Grace     7 Otters               2:09.14    2:02.24         11  
                  56.34   2:02.24 (1:05.90)                                        
  9 Sandhaus, Skylar J   7 Collegiate-MA             NT    2:02.65          9  
                  57.70   2:02.65 (1:04.95)                                        
 10 Krebs, Ava E         7 NLAC-MA              2:12.87    2:08.09          7  
                1:04.99   2:08.09 (1:03.10)                                        
 11 Hawkins, Della K     7 SHIP-MA              2:01.95    2:08.20          6  
                  59.63   2:08.20 (1:08.57)                                        
 12 Kerschner, Grace E   7 GM                   2:25.97    2:16.49          5  
                1:09.04   2:16.49 (1:07.45)                                        
 13 Williams, Kayden N   7 EPAC-MA              1:58.90    2:24.40          4  
 
Event 47  Boys 7 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Governor Mifflin Aquatic Club  'A'          1:21.91    1:24.96         40  
     1) DeLoretta, Grant M 6            2) Owens, Zac S 7                 
     3) Miller, Owen D 6                4) Weise, Braden E 7              
                  45.57     1:24.96 (39.39)                                        
  2 Lebanon V Alley Otters  'A'                 1:59.61    3:04.93         34  
     1) Duncan, Jaedon 7                2) Duncan, Taran 4                
     3) Hayes, Ethan 6                  4) Cheslock, Collin 6             
                2:18.74     3:04.93 (46.19)                                        
 
Event 48  Girls 7 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 East Pennsboro Aquatic Club-MA  'A'         1:18.19    1:22.14         40  
     1) Williams, Kayden N 7            2) Harris, Elise M 6              
     3) Lee-Truesdell, Isabella S 7     4) Chang, Katie N 7               
                1:22.26         1:22.14 ( )                                        
  2 Governor Mifflin Aquatic Club  'A'          1:25.84    1:28.39         34  
     1) Caron, Mackenzie C 7            2) Stabolepszy, Karlee R 7        
     3) McClure, Regan A 7              4) Steckiel, Evie R 7             
                  45.41     1:28.39 (42.98)                                        
  3 Collegiate Aquatics-MA  'A'                 1:22.52    1:28.82         32  
     1) Shank, Jasmyne N 7              2) Sandhaus, Skylar J 7           
     3) Laudenslager, Cora J 7          4) Updegrave, Delaney M 7         
                  49.06     1:28.82 (39.76)                                        
  4 Wsy Swimming-MA  'A'                        1:35.69    1:44.57         30  
     1) Malin, Lily M 7                 2) Egner, Emma E 7                
     3) Dennison, Rhyan E 7             4) Maggio, Rylee R 7              
                  54.21     1:44.57 (50.36)                                        
  5 Brandywine-Coatesville Y-MA  'A'            1:36.12    1:48.89         28  
     1) Persch, Hailey G 7              2) Lydon, Aubrey K 5              
     3) McGann, Sarah M 6               4) Jones, Cooper R 7              
                  51.40     1:48.89 (57.49)                                        
  6 Lebanon V Alley Otters  'A'                 1:38.14    1:49.00         26  
     1) Pegher, Mia 6                   2) Gatto, Ali 6                   
     3) Thielemann, Myranda 7           4) Rosenberg, Grace 7             
                1:06.74     1:49.00 (42.26)                                        
 
Event 49  Boys 9 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lebanon V Alley Otters  'A'                      NT    1:04.51         40  
     1) Hain, Braden 9                  2) Lowen, Brian 9                 
     3) Perez, Elias M 9                4) Cheslock, Carter 9             
                  33.27     1:04.51 (31.24)                                        
  2 Gettysburg Sharks Swim Team-MA  'A'         1:11.47    1:14.72         34  
     1) Lambert, Cole S 8               2) Tipton, Zack 9                 
     3) Nelson, Sam K 9                 4) Herr, Joshua F 9               
                  39.47     1:14.72 (35.25)                                        
  3 Hollidaysburg YMCA Tigersharks-ZZ  'A'      1:21.50    1:16.70         32  
     1) Strunk, McKinley 8              2) Long, Noah 9                   
     3) Baronner, Maxwell 9             4) Dzurko, Rocco 8                
                  39.91     1:16.70 (36.79)                                        
  4 Governor Mifflin Aquatic Club  'A'          1:12.00    1:16.80         30  
     1) Berg, Joey A 8                  2) Troy, Jacob E 8                
     3) Kaszmetskie, Nick J 8           4) Troy, Will E 9                 
                  38.85     1:16.80 (37.95)                                        
  5 Wsy Swimming-MA  'A'                        1:19.85    1:19.32         28  
     1) Maggio, Breydon A 9             2) Tran, Andrew T 9               
     3) Raniowski, Declan S 9           4) Gaudion, James C 8             
                  43.08     1:19.32 (36.24)                                        
  6 Brandywine-Coatesville Y-MA  'A'            1:24.19    1:21.04         26  
     1) Miller, Joshua D 9              2) Miller, Ryan A 7               
     3) Anderson, Arijah P 6            4) Krebs, Noah J 9                
                  46.98     1:21.04 (34.06)                                        
  7 South Middleton Swim Club-MA  'A'                NT    1:22.27         24  
     1) McCormick, Garrett 7            2) Williamson, Torin 6            
     3) Moose, Samuel 8                 4) Kondek, Brayden 9              
                  46.39     1:22.27 (35.88)                                        
  8 Hollidaysburg YMCA Tigersharks-ZZ  'B'      1:36.16    1:31.02         22  
     1) Huber, Logan 9                  2) Hummel, Logan 7                
     3) Hummel, Connor 9                4) Hoover, Seth 8                 
  9 Shippensburg Aquatic Club-MA  'A'           1:26.95    1:35.68         18  
     1) Estep, Derek T 8                2) Saand, Amir 7                  
     3) Ritchie, Jed P 8                4) Galluzzo, Max 7                
                  50.97     1:35.68 (44.71)                                        
 
Event 50  Girls 9 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 East Pennsboro Aquatic Club-MA  'A'         1:05.32    1:08.03         40  
     1) Henry, Julia T 8                2) Evans, Faith A 9               
     3) Hadley, Taylor E 8              4) Mutschler, Natalie L 8         
                  34.92     1:08.03 (33.11)                                        
  2 Lebanon County  'A'                         1:09.23    1:09.20         34  
     1) Thomas, Mackenzie 9             2) Foran, Abbey 8                 
     3) Mateyak, Allison 9              4) Metzgar, Allison 8             
                  34.62     1:09.20 (34.58)                                        
  3 East Pennsboro Aquatic Club-MA  'B'         1:13.63    1:13.53         32  
     1) Williams, Maya G 9              2) Miskin, Hannah M 9             
     3) Sekhar, Maya A 9                4) Peiffer, Tyya J 9              
                  37.46     1:13.53 (36.07)                                        
  4 Collegiate Aquatics-MA  'A'                 1:07.65    1:13.56         30  
     1) Thrush, Hannah M 8              2) Schaffhauser, Avery D 8        
     3) Kieffer, Ashley E 8             4) Sandhaus, Eliza M 9            
                  39.30     1:13.56 (34.26)                                        
  5 Wsy Swimming-MA  'A'                        1:15.78    1:16.07         28  
     1) Maggio, Brea B 9                2) Kielty, Alice M 8              
     3) Kellar, Marley 8                4) So, Alicia G 8                 
                  40.33     1:16.07 (35.74)                                        
  6 Brandywine-Coatesville Y-MA  'A'            1:27.94    1:22.07         25  
     1) Lloyd, Kierstyn A 9             2) St-Laurent, Alexandra A 7      
     3) Harris, Lauren N 8              4) Resto, Allison C 8             
                  42.04     1:22.07 (40.03)                                        
  6 Falcon Swim Club/Lebanon YMCA-MA  'A'       1:22.73    1:22.07         25  
     1) Hidalgo, Carla J 7              2) Light, KatyAnne M 6            
     3) Binkley, Alexis M 8             4) Hain, Alyssa L 7               
                  51.65     1:22.07 (30.42)                                        
  8 Hollidaysburg YMCA Tigersharks-ZZ  'A'      1:20.62    1:23.42         22  
     1) Jeffries, Maia 9                2) Pope, Ryann 8                  
     3) Hall, Haylie 6                  4) Houck, Jordan 9                
                  47.10     1:23.42 (36.32)                                        
  9 Shippensburg Aquatic Club-MA  'A'           1:20.00    1:24.41         18  
     1) Hawkins, Della K 7              2) Frontino, Ava 8                
     3) Ulmer, Haven C 8                4) Burg, Lucy M 9                 
                  46.66     1:24.41 (37.75)                                        
 10 East Pennsboro Aquatic Club-MA  'C'         1:22.21    1:34.32         14  
     1) Sanders, Natalie C 9            2) Lowe, Hayleigh A 9             
     3) Yohe, Ava E 8                   4) Turner, Hannah M 6             
                  53.31     1:34.32 (41.01)                                        
 11 Wsy Swimming-MA  'B'                        1:35.37    1:36.75         12  
     1) Allan, Lisa A 8                 2) Wiest, Julia A 8               
     3) Rivera, Makayla H 8             4) Ludwick, Sadie L 9             
                  58.99     1:36.75 (37.76)                                        
 12 Shippensburg Aquatic Club-MA  'B'           1:37.32    1:40.63         10  
     1) Ritchie, Margot V 7             2) Martin, Emma 8                 
     3) O'Donnell, Shannon A 9          4) Stutzman, Kailah B 9           
                  58.45     1:40.63 (42.18)                                        
 13 Nittany Lion Aquatic Club-MA  'A'           1:29.35    1:43.54          8  
     1) Pal, Uma T 8                    2) Krebs, Ava E 7                 
     3) Milhomme, Saylor 8              4) Olds, Molly A 7                
                  55.84     1:43.54 (47.70)